Skocz do zawartości

U4U (Uniting for Ukraine) specjalista


Rekomendowane odpowiedzi

11 minutes ago, Artsbyak said:

Jeżeli mąż (obywatel Ukrainy) przebywa już w Stanach Zjednoczonych dzięki programowi U4U, czy żona (nie obywatelka Ukrainy) która została w swoim kraju może do niego dołączyć w jakis sposób po tym samym programie?

Nie wiem jak to sie odbywa, ale tak. U4U obejmuje immediate relatives (malzonkow, dzieci) obywateli Ukrainy, bez wzgledu na obywatelstwo tych pierwszych.

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim poscie bylas "jeszcze" dziewczyna a teraz juz zona, niezle. :p

Generalnie moglas to sprawdzic w google w 30 sekund: Uniting for Ukraine is available to eligible Ukrainian citizens and their non-Ukrainian immediate family members with a valid passport. Non-Ukrainian immediate family members must be traveling to the United States with the Ukrainian citizen.

Czyli wedlig mnie juz nie mozesz do niego dolaczyc. Poniewaz w momencie jego wyjazdu nie byliscie malzenstwem i nie wyjechalas z nim. Wiec jest na to teraz za pozno.

 

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Xarthisius said:

Nie wiem jak to sie odbywa, ale tak. U4U obejmuje immediate relatives (malzonkow, dzieci) obywateli Ukrainy, bez wzgledu na obywatelstwo tych pierwszych.

Tyle ze OP nie jest jeszcze zona (as per poprzedni post  :p ). Wiec czy ten program obowiazuje pary ktore biora slub juz po wyjezdzie partnera z Ukrainy do US?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi ale nie ma powodu być nie uprzejmym i stwierdzać ze „kombinuje” :) można było się powstrzymać od tego komentarza. Próbuje znaleźć sposób żeby dostać się do swojego partnera i być razem, wiec tak próbuje na wszelkie możliwe sposoby jakie przyjadą mi do głowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Artsbyak said:

Próbuje znaleźć sposób żeby dostać się do swojego partnera i być razem,

Tak, ale pomijajac szczegoly, albo przeinaczajac fakty powodujesz, ze ktos Ci udziela nieprawidlowej odpowiedzi. Np. fakt, ze nie jestes jeszcze Zona duzo zmienia...

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Artsbyak said:

Dziękuje za odpowiedzi ale nie ma powodu być nie uprzejmym i stwierdzać ze „kombinuje” :) można było się powstrzymać od tego komentarza. Próbuje znaleźć sposób żeby dostać się do swojego partnera i być razem, wiec tak próbuje na wszelkie możliwe sposoby jakie przyjadą mi do głowy. 

Rozwiazanie jest dosc trywialne - partner przyjedzie do Ciebie do Polski - innych za bardzo rozwiazan (poza tymi juz podanymi) nie ma a jakiekolwiek benefity dla Ukraicow moga sie niedlugo skonczyc bo jedna ze stron politycznych tutaj (a przynajmniej na oko jej polowa) jest dosc pro-ruska. Jeden z kandydatow na prezydenta ktory niestety ma wcale nie male szanse jest dosc otwarcie pro-ruski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...