Skocz do zawartości

mamy zatwierdzone I130 i co dalej ?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jesteśmy małżeństwiem 15 lat, mamy 2 dzieci. Żona urodzona USA, na stale mieszkamy w PL.

Zapadła decyzja - chcemy  wyemigrować do USA. 

potrzebuje waszych porad:

1. mamy już zatwierdzone formularze I-130 ( czekaliśmy 12 mieś)

2. teraz powinnismy zapłacić opłaty i potem złożyć formularze DS 260. + potem formularz sponsora itd.

Moje Pytania i wątpliwości to :

1. czy znacie przybliżony czas procedury w PL od momentu złożenia ds 260 ? do interwiew ?

2. Sponsorem dla mnie i dzieci finansowym bedzie - chrzestna żony. Ze względu na brak dochodów i majątku w USA żony, bo do tej pory tu było nasze życie w PL. Będziemy mieszkać u chrzestnej.

3. Doczytałem się gdzieś na forum - o domicile dla żony ? czy to, że podamy adres przebywania i centrum życia jako dom i adres chrzestnej ? wystarczy ? , czy żona powinna zbudować jakąś bazę, ? chcieliśmy wyjechać razem lub wręcz ja wczesniej by ogarnąc pracę, dom, szkoły dla dzieci, Pracuję w korpo i bedę miał załatwioną  pracę wewnątrz grupy. czy na interwiew na które pójdę sam ?  co powinienem wskazać lub powiedzieć o domicile ? żony ?  skoro prawdą jest, że jedziemy razem lub najpierw ja i dopiero na miejscu będzięmy sie ogarniać ?  poza tym żona zajmuje się małymi dziećmi a ja bede pracował.  Czy  jest ryzyko, że nie przejdzie zgoda ? skoro chcemy dopiero razem wyjechać ? A nasz sposób, zycia jest taki, że żona nie pracuję ze wzgledu na nasze dzieci... Jesli ma być to cholerne domicile to co wystarczy ? konto ? jakas kasa na koncie ? zameldowanie sie u chrzestnej itd / 

Dajcie znać swóje doświadczenia na ten temat ?

 

PA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty nie mozesz wyjechac pierwszy. Pierwszy w US musi znajdowac sie sponsor. Jesli zona nie wykaze wystarczajacych dowodow na domicle (podatki, praca, konta w banku, ID, etc) to nie przejdziesz interview w ambasadzie. Wydaje mi sie ze sam adres zamieszkania co sponsora moze byc nie wystarczajacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba było „sprawdzane” przy I-130. Skoro zaakceptowano te formę to chyba już nie będzie sprawdzane czy żona ma domicile. Przy DS-260 to już tego raczej nie będą weryfikować (wg mnie). Poza tym wg mnie o ile uzyskasz wizę to będziesz mógł lecieć pierwszy. Sytuacja nie jest analogiczna do loterii. 
Ciekawi mnie tylko jak zatwierdzili ci I-130 z żoną w Polsce. To przeważnie się nie zdarza. Na te cześć procesu często małżonek - obywatel musi jechać jako pierwszy do USA ustanowić domicile. A skoro już jesteście po tym etapie to teraz chyba kolejność wylatywania do USA nie ma już znaczenia. 
Ale może inni maja tu inna opinię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Naszą sprawę złożenia form I 130 - prowadził prawnik. Z jego punktu widzenia, nie widział problemu, a wręcz był przekonany, że green card dla moich dzieci i dla mnie jest must have i się należy.  Dodatkowo sponsorem finansowym będzie chrzestna żony, która ma warunki, dom, kasę na utrzymanie nas.

Małżeństwem jesteśmy długo, :) nie dla ściemy :)

Spróbuję się dopytać prawnika o te domicle ale tu raczej bedzie, wskazywanie chęci przeniesienia się i związania na nowo z USA + dodatkowy sponsor itd.

chętnie poslucham waszych jeszcze spostrzeżeń, piszcie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, mcpear said:

Ciekawi mnie tylko jak zatwierdzili ci I-130 z żoną w Polsce. To przeważnie się nie zdarza. Na te cześć procesu często małżonek - obywatel musi jechać jako pierwszy do USA ustanowić domicile. A skoro już jesteście po tym etapie to teraz chyba kolejność wylatywania do USA nie ma już znaczenia. 
Ale może inni maja tu inna opinię

Nie - to raczej standard - zwykle wystaczy "intent to establish domicile" ktory w przypadku OP ktory chce sie przeprowadzic cala rodzina jest dosc ewidentny. Moim zdaniem wystarczy sensowny plan jak wszystko bedzie wygladalo po powrocie. Nie widze powodu zeby to sie nie udalo a prawnik moim zdaniem nie byl specjalnie potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...