Skocz do zawartości

Wiza turystyczna


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, czy każdy teraz dostaje wizę turystyczną bez problemu? Chciałabym wyjechać na około 5/6 miesięcy, a skończyłam studia i zwolniłam się z pracy. Chciałabym sobie zrobić taką przerwę na podróże, ale nie wiem czy ze względu na to, że obecnie nie studiuje i nie pracuje, nie będzie to problemem. Był ktoś może w podobnej sytuacji, lub wie coś na ten temat? 
z góry dziękuje an informacje! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, eliza527 napisał:

Chciałabym wyjechać na około 5/6 miesięcy

Tak na szybko bo nie mam czasu na pisanie poematow.

Maksymalny pobyt na ESTA to 90 dni. Chcac byc tak dlugo jak zamierzasz musisz starac sie o promese w Konsulacie a tam czeka Cie rozmowa z urzednikiem, ktory napewno bedzie drazyl temat tak dlugiego pobytu. 

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie wizę turystyczną dostaje się ... raczej bardzo sporadycznie. Wynika to z tego, że Polska uczestniczy w programie bezwizowym i po wizę zgłaszają się tylko ci, którym automatyczna autoryzacja ESTA udzieliła negatywnej odpowiedzi (generalnie mają coś negatywnego w papierach) lub, którzy mają bardzo ważne powody aby uzyskać wizę a nie lecieć na ESTA. Jest jeszcze kategoria posiadaczy wiz 10-cio letnich w paszportach, które się "kończą" - oni chyba moga wystąpić o automatyczne odnowienie (nie wiem na ile to jest popularne, ale chyba taka opcja nadal funkcjonuje).

Aczkolwiek, każda prośba o wizę jest bardzo uważnie sprawdzana (takich wniosków jest obecnie znacznie mniej niż kiedyś). Mówiąc szczerze jak zgłosisz się po wizę z opowieścią:
- skończyłam studia
- jestem bezrobotna
- nie mam rodziny
- chce jechać na dłużej niż 3 miesiące bo nic mnie w Polsce nie trzyma
to prawie mogę się założyć, że dostaniesz odmowę i USA nie zobaczysz przez bardzo długi czas bo z automatu zostaaniesz wyrzucona z programu bezwizowego.

Na Twoim miejscu wystąpiłbym o autoryzację ESTA, którą na 99% dostaniesz i poleciałbym na maksymalnie 90 dni.
 

  • Like 2
  • Dziękuję! 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo, jesli dostaniesz odmowe wizy B2 (a szanse na to masz bardzo duze. Raczej ciezko jest uwierzyc ze bezrobotna osoba ktora dopiero co skonczyla studia ma kase na 6 miesieczne wakacje) to na conajmniej 10 lat lub wiecej nie bedziesz mogla korzystac z ESTA. Wiec zastanow sie czy warto.

  • Dziękuję! 1
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...