Skocz do zawartości

Visa K1. Ślub w USA czy Europie?


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem bardzo wdzięczny za twoją pomoc. Z tego co czytałem w Polsce slub jest trochę skomplikowany. Potrzeba zgody sądu z tego co czytałem. W Danii cała procedura jest ułatwiona bo uznają oni zagraniczne pary. Muszę doedukowac się w tym temacie. Chcemy wyjechać do Stanów ale finansowo nie jestem na to gotowy a mam tutaj bardzo dobre zarobki w swojej branży więc chcielibyśmy powoli krok po kroku wszystko zrobić. Myśle że slub to największy kamień milowy dla nas. Później moja partnerka może aplikować o vise tutaj w Europie, a gdzie przyjdzie czas - ja do US. Czy możesz powiedzieć z jakim wyprzedzeniem najlepiej to zrobić? 5-8 miesięcy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, zakladajac ze jestescie po slubie gdziekolwiek na swiecie w tym momencie i twoja malzonka w USA zlozy I-130 na Ciebie jako swojego meza, to wedlug USCIS tyle trwa procedura:

image.png.083692c3cec9366109caa27225e33f4f.png

 

I tak jak Roelka wczesniej napisala - Twoja malzonka musi na ten moment albo mieszkac w USA albo wykazac domicile w USA. Poczytajcie najlepiej o tych wszystkich procedurach - niestety nic nie bedzie ani latwe, ani szybkie i jezeli chcecie isc ta droga to uzbrojcie sie w cierpliwosc :) 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ślubu, jeśli chcecie brać w Europie, to najłatwiej w Danii i Gibraltarze.

W Polsce jest z tym masa użerania się niestety. Nie dość, że po ślub się trzeba zgłosić w urzędzie SC chyba z miesiąc przed planowaną datą i obie osoby muszą być wtedy na miejscu (co przy ślubie z obcokrajowcem niemieszkającym w Polsce jest trochę skomplikowane), to trzeba mieć więcej dokumentów. Przede wszystkim dokument, którego Stany nie wystawiają, stwierdzający, że obie osoby mogą zgodnie z prawem wziąć ślub. Trzeba się więc prosić sądu (w Warszawie, bo on jest właściwy dla cudzoziemców niemieszkających w Polsce) o wystawienie papieru, że nie ma przeszkód do zawarcia takiego małżeństwa. Przeszłam przez to i przesyłanie różnych papierów i cała komunikacja zajęła miesiące. Dobrze, że robiliśmy to w pandemii, bo jeszcze sąd mógł nas wezwać na rozprawę, a tak to się odbyło wszystko na posiedzeniu niejawnym i tylko dostaliśmy decyzję z pozwoleniem.

Ostatecznie ślub braliśmy w Danii. Minimum formalności, cały proces mega przyjazny, naprawdę polecam.

Edytowane przez parenthesis
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...