Skocz do zawartości

Visa K1. Ślub w USA czy Europie?


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry! Dwa lata temu poznałem moją dziewczynę podczas mojego pobytu w USA. Ja urodziłem się w Polsce ale mieszkam i pracuje we Francji. Jesteśmy razem od tego czasu ale niestety ja mam tylko paszport europejski a ona amerykański. Cztery razy byłem u niej na wizie turystycznej przez kilka miesięcy gdzie mieszkaliśmy w domu jej rodziców, a potem ona przyleciała ze mną na kolejne kilka miesięcy i tak w sumie hybrydowo mieszkamy na ile pozwala nam praca. Chcemy się pobrać i mieszkać w Europie. Nie wykluczone że kiedyś wrócimy do USA. Szukałem wiele informacji na ten temat i w Europie jedyna możliwość to ślub w Danii. Czy ktoś może wypowiedzieć się na ten temat? Po zawarciu ślubu moja narzeczona chciałaby aplikować o wizę małżeńska/pracownicza żeby móc tutaj normalnie funkcjonować. Nostryfikacja jej dyplomu z college to temat na dłuższą perspektywę. Póki co powyższe jest najważniejsze. Czy ja po takim ślubie mogę aplikować o zieloną kartę pomimo że chcemy póki co mieszkać w Europie? Czytałem też że możemy wziąć ślub w USA ale wtedy ja muszę aplikować o vise K1 i narzeczona musi aplikować do urzędu. Czy ktoś może powiedzieć coś więcej o tej procedurze, która bardziej się opłaca w naszym przypadku? 
Przez najbliższe dwa lata chcielibyśmy zostać w Europie a później przeprowadzic się do Stanów dlatego zależałoby mi o dostanie zielonej karty do tego czasu po ślubie. Jeśli ślub w USA to musimy tam już zostać ? Jestem z góry wdzięczny za wszelką pomoc, odpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli poki co nie macie planow co do przeprowadzki do USA to nie zaczynajcie zadnych procesow co do wizy. Proste.

Slub mozecie brac gdziekolwiek na swiecie. Nie ma to zadnego znaczenia. Mozecie sie nawet pobrac na Antarktydzie. Jesli bedziecie miec papier na legalne malzenstwo to wystarczy.

Jesli dziewczyna chce cie sponsorowac na jakakolwiek wize to musi albo mieszkac w USA albo chociaz wykazac domicle w USA jesli mieszka gdzies poza. Jesli chcecie isc droga wizy K1 (co jest obecnie najgorszym wyborem bo ty zielonej karty nie zobaczylbys conajmniej 3 - 4 lata. Wiza k1 - prawie dwa lata, a potem po slubie w USA dopiero wysylacie petycje o zielona kartę co moze potrwac kolejne 2 lata. Wiza k1 to slub tylko i wylacznie w USA).

Wiza malzenska jest duzo lepszym wyborem bo wtedy jestes juz rezydentem USA od momentu przekroczenia granicy. Wiaze sie to tez z natychmiastowym prawem do pracy czego na wizie K1 nie masz i nie mialbys przez dlugie kilka miesięcy po wyslaniu petycji AOS.

Jesli nie macie planow na mieszkanie w US to generalnie nie bawilabym sie jeszcze w wizy. Potem nawet bedac rezydentem US bedziesz mial ograniczenia co do mieszkania poza US.

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, pelasia said:

Ale im chodzi o wize dla Amerykanki aby na stale zamieszkala w Europie, a nie na odwrót.

OP o zielona karte, wize K1, przyszle plany co do mieszkanie w USA, etc.

Jesli pyta o wizy dla Amerykanow chcacych mieszkac we Francji (czy tam w PL) to raczej nie to forum. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Roelka v.2 napisał:

OP o zielona karte, wize K1, przyszle plany co do mieszkanie w USA, etc.

Jesli pyta o wizy dla Amerykanow chcacych mieszkac we Francji (czy tam w PL) to raczej nie to forum. :p

Doczytalam i usunelam moja wypowiedz :D

Moze jeden z wielu czerwonych naprawi?

edit: "Czerwony" sprawę załatwił. 

Edytowane przez andyopole
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/3/2023 at 9:12 PM, Roelka v.2 said:

Jesli poki co nie macie planow co do przeprowadzki do USA to nie zaczynajcie zadnych procesow co do wizy. Proste.

Slub mozecie brac gdziekolwiek na swiecie. Nie ma to zadnego znaczenia. Mozecie sie nawet pobrac na Antarktydzie. Jesli bedziecie miec papier na legalne malzenstwo to wystarczy.

Jesli dziewczyna chce cie sponsorowac na jakakolwiek wize to musi albo mieszkac w USA albo chociaz wykazac domicle w USA jesli mieszka gdzies poza. Jesli chcecie isc droga wizy K1 (co jest obecnie najgorszym wyborem bo ty zielonej karty nie zobaczylbys conajmniej 3 - 4 lata. Wiza k1 - prawie dwa lata, a potem po slubie w USA dopiero wysylacie petycje o zielona kartę co moze potrwac kolejne 2 lata. Wiza k1 to slub tylko i wylacznie w USA).

Wiza malzenska jest duzo lepszym wyborem bo wtedy jestes juz rezydentem USA od momentu przekroczenia granicy. Wiaze sie to tez z natychmiastowym prawem do pracy czego na wizie K1 nie masz i nie mialbys przez dlugie kilka miesięcy po wyslaniu petycji AOS.

Jesli nie macie planow na mieszkanie w US to generalnie nie bawilabym sie jeszcze w wizy. Potem nawet bedac rezydentem US bedziesz mial ograniczenia co do mieszkania poza US.

Dziękuje za twoja odpowiedz! Rozjaśniałaś nam całą sytuacje! Wzięcie ślubu w Europie to najlepsze wyjście dla nas. Tylko teraz pytanie gdzie. Czy jesli weźmiemy slub w Danii i z tym aktem małżeństwa będziemy aplikować o wizę małżeńska do US to będzie najprostsza droga? Z tego co czytałem dużo lepiej zrobić to w Danii niż np w Polsce czy innym kraju w UE.

 

Edytowane przez LarryM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, LarryM said:

Dziękuje za twoja odpowiedz! Rozjaśniałaś nam całą sytuacje! Wzięcie ślubu w Europie to najlepsze wyjście dla nas. Tylko teraz pytanie gdzie. Czy jesli weźmiemy slub w Danii i z tym aktem małżeństwa będziemy aplikować o wizę małżeńska do US to będzie najprostsza droga? Z tego co czytałem dużo lepiej zrobić to w Danii niż np w Polsce czy innym kraju w UE.

 

Co do samego procesu wizowego nie ma znaczenia gdzie bierzecie slub. Czy w PL czy w Danii w zaden sposob nie przyspieszy to tego procesu. Sam proces zalatwiania slubu sie pewnie rozni pomiedzy krajami ale to jest osobna kwestia i to zalezy juz od was gdzie wam bardziej pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 hours ago, LarryM said:

Dziękuje za twoja odpowiedz! Rozjaśniałaś nam całą sytuacje! Wzięcie ślubu w Europie to najlepsze wyjście dla nas. Tylko teraz pytanie gdzie. Czy jesli weźmiemy slub w Danii i z tym aktem małżeństwa będziemy aplikować o wizę małżeńska do US to będzie najprostsza droga? Z tego co czytałem dużo lepiej zrobić to w Danii niż np w Polsce czy innym kraju w UE.

 

Nie wiem jak Dania, albo inny kraj w Europie, ale z tego co pamietam to Urzad Stanu Cywilnego w Polsce wymaga jakiegos dokumentu, ktory potwierdzi, ze osoba moze zawrzec zwiazek malzenski, ale z tego co pamietam/slyszalam to taki dokument ogolnie nie jest latwy do zdobycia. Jak byscie wzieli slub w Stanach dzis to nie musisz tam zostac, mozesz do Europy smigac nawet jutro. Ale zeby wrocic i zamieszkac tam na stale to juz wtedy musisz miec wize malzenska. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...