Skocz do zawartości

Nielegalna imigracja, a donos.


Rekomendowane odpowiedzi

Hejka wszystkim.
Planuje jechać do USA na dłuższy okres czasu, ale chciałbym zataić przed służbami długość oraz cel mojego pobytu. 
Osoba, która nie życzy mi dobrze, powiedziała, że zgłosi mój niecny plan do celników w USA.

Czy jest duże ryzyko, że jeśli osoba powie jak jest na prawdę i załączy dowody to zostanę cofnięty?
Czy jeśli zostanę cofnięty na granicy to celnicy powiedzą jaki był powód odmowy wpuszczenia do kraju, oraz powiedzą co i kto zeznał na mój temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Roelka v.2 napisał:

Lol. Zycze (nie)powodzenia.

Dlaczego? Chce pojechać do pracy. Znam wielu imigrantów, którzy siedzą od lat w USA, maja nawet kupione domy i jakoś nie deportują ich. Mogłabyś odpowiedzieć czy jeśli ktoś zgłosi to do służb ochrony granic to zostanę cofnięty na lotnisku czy raczej maja w dupie takie zgłoszenia? No i najważniejsze czy jeśli mnie cofną powiedzą za co oraz co i kto na mnie doniósł? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kzielu zablokował ten temat

Cześć, mam takie nietypowe pytanie. 

Pewien człowiek planuje uciec do Chicago przed polskimi długami (pieniądze zalega również mi).
Posiada VISE turystyczna, ale planuje zostać w USA na stałe (nielegalnie). Znalazłem formularz przez który można zgłosić oszustwa wizowe do pograniczników. 


Mam w związku z tym dwa pytania. Jedno czy takie zgłoszenie jest anonimowe czy dowie się, że ktoś wysłał zgłoszenie albo jeszcze gorzej - pozna moje dane? 
Druga sprawa czy służby celne biorą pod uwagę takie zgłoszenia? Mam dokładne informacje jakie ma plan i chciałbym im przekazać. Z góry dziękuje za informacje.

Edytowane przez Michal_Krakow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Michal_Krakow zmienił tytuł na Ucieczka z kraju - nielegalny pobyt.

Jeśli człowiek ma wizę i ważny paszport to nie można mu odmówić wyjazdu z Polski. Musiałby mieć wyrok sądowy np. z zakazem wyjazdu za granicę lub nakazem ścigania za coś tam.

Czy jest opcja donisu do służb granicznych USA? Może jest ale co ich obchodzą czyjeś długi w Polsce? Nie ma wyroku, człowiek niewinny.

Mówiłem z głowy. Czyli z niczego.

Może są jeszcze jakieś sposoby podkładania świni? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...