Skocz do zawartości

Ślub z obywatelem USA


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moja sytuacja wygląda następująco mój narzeczony jest obywatelem USA (stan CA), ja jestem obywatelką Polski. Wspólnie zamierzamy zawrzeć związek małżeński ( również kościelny w Polsce) ale na dany moment rozmyślamy nad rozpoczęciem procesu o wizę narzeczeńską, chcemy również po ślubie zostać w USA ok. 3 lat. Chcielibyśmy się zorientować co w naszym przypadku jest lepsze wiza małżeńska czy narzeczeńska? 
Bardzo Dziękuję z góry za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie mają wady i zalety.
Wiza narzeczeńska jest chyba trochę szybsza w wyrobieniu. Aczkolwiek po ślubie, który musi mieć miejsce w USA w ciągu pierwszych 90 dni od przybycia do USA nie masz jeszcze prawa pracy i zielonej karty - musisz przejść przez process Adjustment of Status aby tę kar†ę wyrobić.
Wiza małżeńska w wyrobieniu jest dłuższa (ślub następuje przed procesem starania się o wizę i może mieć miejsce w Polsce np) aczkolwiek jak wlecisz do USA to od razu dostajesz zieloną kartę i prawo pracy.

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie wiza małżeńska jest lepsza. Obecnie k1 i cr1 maja podobne czasy oczekiwania. Idac droga wizy malzenskiej otrzymasz zielona karte po przylocie do US bez czekania 1 - 2 lat z procesem adjustment of status. Bedziesz mogla od razu tez pracowac zamiast czekac dlugie miesiace na pozwolenie na prace. K1 jest bez sensu.

Piszesz ze chciecie zostac w US 3 lata - pamietaj ze jako posiadacz zielonej karty masz obowiazek mieszkania w US. Teoretycznie bedac poza usa ponad rok mozesz miec problemy. Wiec nie planuj dluzszych wyprowadzek z US bez obywatelstwa.

  • Dziękuję! 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...