Jump to content

przesiedziana Męża wiza w US

Kasia1980

Recommended Posts

Hej
Jestem Obywatelką USA i Polką z pochodzenia 
Mieszkam od 7 lat w Polsce 
W tym miesiącu wyszłam za mąż za Polaka tutaj w Polsce 
Mój mąż od wielu lat latał do USA do swojej rodziny zawsze miał wize B1/B2 *nawet jak mu się kończyła to dostawał nową wize nawet nie musiał jechac do amerykanskiej ambasady tylko wysyłal paszport)

latał do usa od 20 lat prawie co roku na dwa tygodnie 
raz był 3mc 
problem jest taki ze w tamtym roku poleciał do swojej rodziny na wizie B1/B2 dostał pobyt w US na 6mc na lotnisku (zreszta jak zawsze)
z przyczyn osobistych jak i losowych przesiedział to wizę o dokłądnie 2mc i chyba 5 dni czyli był 8mc i 5 dni w US
wrócił w lutym tego roku

Bardzo bym chciała z nim poleciec za rok w pazdzierniku do US pokazac mu gdzie sue wychowalam zeby poznal moja rodzine jak i znajomych 
w jaki sposob mozna bylo by to zalatwic przez ambasade przez adwokata
my kompletnie sie na tym nie znamy
bardzo prosze o kazda rade kazda pomocna wskazowke
(przepraszam za moj jezyk Polski)
pozdrawiam Kasia

7 hours ago, Kasia1980 said:

w jaki sposob mozna bylo by to zalatwic przez ambasade przez adwokata

Nie nie zalatwicie. Maz utracil wize B2 i prawdopodobnie na zawsze stracil szanse na ESTA.

Moze co najwyzej zlozyc wniosek na nowa wize B2, ale jego szanse na jej otrzymanie sa bardzo bardzo male.

Adwokat tutaj nic nie pomoze.

• Upvote 1

Prawdopodobnie jedyna możliwość dla Twojego męża na lot do USA to aplikowanie dla niego o zieloną kartę. Mieszkasz od 7 lat w Polsce, czyli nie masz raczej domicile w USA. Musiałabyś przenieść się do USA i ustanowić tam domicile aby aplikować o wizę imigracyjną (w skrajnych przypadkach chyba można nawet postanowić o ustanowieniu domicile). Przedłużenie pobytu w USA na wizie turystycznej praktycznie przekreśla jego szanse na wizyty turystyczne, ale ponieważ było to przesiedzenie krótsze niż pół roku to nie nabawił się bana. Tak więc jak wystąpisz o niego o wizę imigracyjną to powinien dostać. Myślę że nie potrzebujesz adwokata. Musisz wypełnić i złożyć formę I-130.
Zielona karta dla Twojego męża oznaczać będzie że od tego dnia musi deklarować dochód z całego świata w USA i jeśli trzeba płacić tam podatki. Ten sam obowiązek dotyczy Ciebie cały czas jak mieszkasz w Polsce (ale to chyba wiesz)

• Upvote 1