Skocz do zawartości

przesiedziana Męża wiza w US


Kasia1980

Rekomendowane odpowiedzi

Hej
Jestem Obywatelką USA i Polką z pochodzenia 
Mieszkam od 7 lat w Polsce 
W tym miesiącu wyszłam za mąż za Polaka tutaj w Polsce 
Mój mąż od wielu lat latał do USA do swojej rodziny zawsze miał wize B1/B2 *nawet jak mu się kończyła to dostawał nową wize nawet nie musiał jechac do amerykanskiej ambasady tylko wysyłal paszport)

latał do usa od 20 lat prawie co roku na dwa tygodnie 
raz był 3mc 
problem jest taki ze w tamtym roku poleciał do swojej rodziny na wizie B1/B2 dostał pobyt w US na 6mc na lotnisku (zreszta jak zawsze)
z przyczyn osobistych jak i losowych przesiedział to wizę o dokłądnie 2mc i chyba 5 dni czyli był 8mc i 5 dni w US
wrócił w lutym tego roku

Bardzo bym chciała z nim poleciec za rok w pazdzierniku do US pokazac mu gdzie sue wychowalam zeby poznal moja rodzine jak i znajomych 
w jaki sposob mozna bylo by to zalatwic przez ambasade przez adwokata
my kompletnie sie na tym nie znamy
bardzo prosze o kazda rade kazda pomocna wskazowke
(przepraszam za moj jezyk Polski)
pozdrawiam Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Kasia1980 said:

w jaki sposob mozna bylo by to zalatwic przez ambasade przez adwokata
 

Nie nie zalatwicie. Maz utracil wize B2 i prawdopodobnie na zawsze stracil szanse na ESTA.

Moze co najwyzej zlozyc wniosek na nowa wize B2, ale jego szanse na jej otrzymanie sa bardzo bardzo male.

Adwokat tutaj nic nie pomoze.

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie jedyna możliwość dla Twojego męża na lot do USA to aplikowanie dla niego o zieloną kartę. Mieszkasz od 7 lat w Polsce, czyli nie masz raczej domicile w USA. Musiałabyś przenieść się do USA i ustanowić tam domicile aby aplikować o wizę imigracyjną (w skrajnych przypadkach chyba można nawet postanowić o ustanowieniu domicile). Przedłużenie pobytu w USA na wizie turystycznej praktycznie przekreśla jego szanse na wizyty turystyczne, ale ponieważ było to przesiedzenie krótsze niż pół roku to nie nabawił się bana. Tak więc jak wystąpisz o niego o wizę imigracyjną to powinien dostać. Myślę że nie potrzebujesz adwokata. Musisz wypełnić i złożyć formę I-130.
Zielona karta dla Twojego męża oznaczać będzie że od tego dnia musi deklarować dochód z całego świata w USA i jeśli trzeba płacić tam podatki. Ten sam obowiązek dotyczy Ciebie cały czas jak mieszkasz w Polsce (ale to chyba wiesz)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
W dniu 26.09.2023 o 19:11, Roelka v.2 napisał:

Nie nie zalatwicie. Maz utracil wize B2 i prawdopodobnie na zawsze stracil szanse na ESTA.

Moze co najwyzej zlozyc wniosek na nowa wize B2, ale jego szanse na jej otrzymanie sa bardzo bardzo male.

Adwokat tutaj nic nie pomoze.

Mąż wczoraj aplikował o ESTę po 1h15 min dostał pozwolenie na wjazd do USA
czyli jak to rozumieć, może jakaś podpowiedź, bo chcemy lecieć na Hawaje na tydzien i potem do NY do mojej siostry i brata tez na tydzien
dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Kasia1980 said:

Mąż wczoraj aplikował o ESTę po 1h15 min dostał pozwolenie na wjazd do USA
czyli jak to rozumieć, może jakaś podpowiedź, bo chcemy lecieć na Hawaje na tydzien i potem do NY do mojej siostry i brata tez na tydzien
dziekuje

Zakladam ze maz nie sklamal we wniosku ESTA. Generalnie mial szczescie ze otrzymal ESTA. Ale ostateczna decyzja co do wpuszczenia go na tereny US bedzie w rekach agentow na granicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Roelka v.2 napisał:

Zakladam ze maz nie sklamal we wniosku ESTA. Generalnie mial szczescie ze otrzymal ESTA. Ale ostateczna decyzja co do wpuszczenia go na tereny US bedzie w rekach agentow na granicy. 

a nie wiem, nie bylo mnie przy nim jak skladal o wniosek
zawsze ostateczna decyzje maja agenci na granicy czy to wiza czy esta
zastanawia mnie czy moze miec tylko jakis problem juz tam na miejscu czy w systemie bedzie jego przedluzony pobyt o te 2mc
w stanach byl juz tam z ponad 15 x 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ty nie wiesz jaką odpowiedź udzielił na pytanie: "Have you ever stayed in the United States longer than the admission period granted to you by the U.S. government?" to skąd my na forum mamy wiedzieć jaką udzielił odpowiedź. Jeśli udzielił odpowiedź "YES" i mimo wszystko dostał autoryzację ESTA to znaczy, że ma duże szanse, że wszystko na granicy będzie OK i problemu nie będzie. Jeśli udzielił odpowiedź "NO" to na granicy wyjdzie, że skłamał (po odciskach palców go zidentyfikują) i że ma w historii przesiedziany pobyt. Wówczas "jakiś problem" może mieć. Ale co dokładnie się stanie tego nie przewidzimy na forum. Paleta potencjalnych scenariuszy jest szeroka: od najprostszego, że urzędnik wysłucha wytłumaczenia, machnie ręką i wpuści do USA aż po tak skrajne, że urzędnik odeśle z powrotem do Polski wpisując paragraf 221(a)(6)(C)(i) czyli "material misrepresentation".
Na granicy jego "przedłużony pobyt" będzie widoczny. To że był 15  razy też

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...