Skocz do zawartości

DV 2025 - kiedy rusza + pytania odnośnie wypełniania eDV


Rekomendowane odpowiedzi

2 hours ago, czempislaw said:

Witajcie, ja jeszcze mam pytanie w sprawie zdjęć . A mianowicie one są weryfikowane po wylosowaniu czy przed ??

Nie rozumiem Twojego pytania (co tzn. "weryfikowane" i co tzn. "po wylosowaniu czy przed"), takze troche sobie dopowiem. Wydaje mi, ze podstawowa sprawa ktora Cie nurtuje jest to czy mozna zobaczyc HNBS (Has not been selected) z powodu zdjecia? Tak, mozna. Czy mozna dowiedziec sie, ze to stalo sie z powodu zdjecia? Nie, nie mozna.

Co do weryfikacji, to eDV mozna wyslac zdjecie kota (chyba gdzies kiedys zamieszczalem przyklad) i formularz zostanie "zweryfikowany" pozytywnie. To nam chyba zalatwia spraw "przed losowaniem". "Po losowaniu" zdjecia przechodza przez automatyczny proces Facial Recognition. Na jakiej podstawie sa odrzucane nie wiadomo (ale raczej double hits itp. niz jakosc). Proces ten jest na tyle kulawy, ze KCC recznie wykonuje eye placement na problematycznych zdjeciach i ocenia te zdjecia, na ktorych system wogole nie znalazl twarzy. Mozna o tym poczytac w [1], ale tu zacytuje ciekawsze fragmenty:

Quote

DV-2021 Photo Quality Review: KCC performed its initial photo quality review of DV-2021 selectees and disqualified 60,000 of 143,000 selectees, a slightly lower rate than DV-2020 selectees. While further FR and biodata reviews are still coming, KCC remains optimistic that the number of selectees for DV-2021 is on track to use all available DV numbers.

Quote

Week Ending in Oct. 30 th
DV Photo Processing: KCC has reviewed an average of about 1,000 photos each day since the entry period opened. These photos are referred for Manual Eye Placement (MEP) because the software could not recognize a face. Typically, many of the images are not faces but random or blank images, while some need a human to mark the eye location to assist the facial recognition software. The update to our FR software this year appears to have been very effective as we have not received a single face photo in MEP. VO/I believes that starting next year we may be able to automatically block the upload of a photo that is not a face, and MEP could be discontinued.

Dodatkowo, jezeli nawet osoba zostanie "wylosowana" i trafi do ambasady, to finalnie zdjecia ocenia CO. Moze na podstawie zdjecia niespelniajacego wymogow wizy nie przyznac.

 

[1] https://morrisonurena.sharepoint.com/:b:/s/SharedLinks/EWv_vCm29CdElAmlPr98FEIB768E8g8bFTqMTjEwQTs7gQ?e=8tWBIv

Edytowane przez Xarthisius
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Dzisiaj wypełniłem formularz "Zielona karta - DV 2025" i chciałbym zapytać, czy moja żona również może wypełnić ten formularz osobno, choć w moim wypełniłem ją jako małżonkę oraz nasze dziecko.

Pozdrawiam.

UPDATE:

Znalazłem:

Cytat

 

Jeżeli jesteście już małżeństwem
Jeżeli jedna osoba z małżeństwa spełnia wymagania loterii to wypełnia ona formularz zgłoszeniowy dla siebie podając swój stan cywilny i na drugiej stronie podaje dane małżonka (nawet jeżeli on nie spełnia wymagań).

Jeżeli obie osoby spełniają warunki, wtedy mogą wysłać dwa osobne zgłoszenia podając jako głównego aplikanta raz jedną a raz drugą osobę. Wtedy takie zgłoszenia nie są traktowane jako duplikat a macie podójną szansę na wylosowanie.

 

Źródło: Małżeństwo a loteria wizowa (loteria-wizowa.pl)

Edytowane przez Lery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Xarthisius odpiął ten temat
  • 1 miesiąc później...

Cześć mam pytanie, do kiedy maksymalnie jest czas do skorzystania z wygranej WIZY DV-2025? Znalazłem informację, że jest to 6 miesięcy od badań lekarskich, czyli teoretycznie do 30 marca 2026? Prawda?

Z góry dziękuję za odpowiedź i życzę wszystkim Wesołych i Szczęśliwych Świąt.

Edytowane przez Alexander222
Poprawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...