Skocz do zawartości

Dwa rodzaje wiz niemigracyjnych oraz canceled without prejudice


Rekomendowane odpowiedzi

Czołem! 
Kilka lat temu otrzymałem wizę B1/B2. W międzyczasie mój paszport przestał być ważny wiec podróżowałem z dwoma paszportami. 
Byłem dzisiaj w ambasadzie aby uzyskać kolejna wizę a mianowicie wizę D. Pani włożyła karteczkę do mojego starego paszportu „Valid B1/B2” i powiedziała, że zrobią transfer tej wizy do nowego paszportu i nie będę musiał już podróżować z dwoma paszportami. 
Wiza D została przyznana jednak urzędnik umieścił pieczątkę na mojej wizie turystycznej która jest wciąż długo ważna „canceled without prejudice”. 
Teraz czytam ze transfer wizy jest nie możliwy. Co w ogóle to znaczy? Czy będę musiał wystąpić o nowa wizę B1/B2? Czy transfer w takich okolicznościach jest możliwy? 

ktoś coś? 
dzieki wielkie za jakikolwiek feedback
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielu przypadkach wiza B2 zostaje anulowana kiedy zostaje przyznana nowa wiza. Np. moja wiza B2 zostala anulowana kiedy przyznano mi wize K1. Generalnie myslalam, ze cos takiego sie robi kiedy osoba majaca wize B2 dostaje wize imigracyjna. Z tego co rozumiem wiza D nie jest wiza imigracyjna, ale widocznie urzednicy moga tez decydowac kiedy wize turystyczna anulowac. Z tego co czytam mozna miec dwie wize w tym samym czasie, jesli te wizy nie sa takie same (ex. nie mozna miec dwoch waznych wiz F1).

Jesli twoja wiza zostala anulowana, to tak, musisz starac sie o nowa wize B2 JESLI chcesz wyjechac do USA w celach turystycznych. Albo starac sie o ESTA jesli masz taka mozliwosc.

Mozesz tez probowac skontaktować sie z ambasada w celu wyjasniania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

dzięki za odpowiedz! 

Wiza D to wiza dla załóg statków powietrznych. Mogę wejść na teren USA tylko i wyłącznie podróżując jako załoga samolotu w celach stricte wykonywania danej operacji lotniczej do USA. 
Szkoda ze nie dopytałem od razu, ale oddali mi stary paszport i zobaczyłem to dopiero w domu. Pani w okienku rejestracji, a była Polką mówiła ze zrobią transfer a potem czytam na stronie ambasady ze to nie jest możliwe. Jak dla mnie to trochę bezsensu skoro obie wizy służą do czego innego i są nie imigracyjne. Idąc tym trybem, gdy będę chciał się teraz starać o wizę turystyczna mogą mi tą dla załóg znowu anulować. Wiza B była ważna jeszcze 5 lat, jeżeli tak jest to dla mnie to moja się z celem bo musisz ponownie za to płacić. Napisałem do ambasady zobaczymy jaka będzie odpowiedz. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba rzeczywiście coś nie tak Ci pracownica konsulatu powiedziała. Nie ma czegoś takiego jak transfer wizy ze starego paszportu do nowego. Skoro stara wiza została skasowana to nowa jak będzie trzeba wyrobić wiąże się z opłatą. Można mieć dwie różne wizy nieimigracyjne w paszporcie dwóch różnych typów. Ja miałem przez jakiś czas B1/B2 i L1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, pilo94 said:

W takim razie nie rozumiem z jakiego powodu anulowali mi wizę w starym paszporcie… lepiej było nic nie robić. Zobaczymy co odpowie ambasada. 

Nie odnoszę się do kwestii anulowania wizy, tylko do możliwości wjazdu turystycznego. Teraz wyrobisz sobie ESTA i będziesz na tym rodzaju pozwolenia jeździł turystycznie do Stanów. To będzie prostsze rozwiązanie niż kopać się z ambasadą o zwrot wizy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, Zuza007 said:

Nie odnoszę się do kwestii anulowania wizy, tylko do możliwości wjazdu turystycznego. Teraz wyrobisz sobie ESTA i będziesz na tym rodzaju pozwolenia jeździł turystycznie do Stanów. To będzie prostsze rozwiązanie niż kopać się z ambasadą o zwrot wizy. 

Może i racja. Nie chce się z nikim o nic kopać nie o to chodzi. 
Dostałem odpowiedz na e-mail, co myślicie? 

„Dear Applicant: 

Thank you for writing to the U.S. Visa Service Desk. 

If you have a visa with the notation “cancelled without prejudice”, please send us a scan of this visa. If you have information from the Embassy about this, send us a scan of this letter so that we can clarify the information on your question.

Please reply to the same email received, without changing the subject line

Please visit https://www.surveymonkey.com/s/gss_poland to share feedback on the services we provide. 

Sincerely, 

U.S. Visa Service Desk”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wysłał skan tej wizy - nic nie szkodzi. Może przyznają się do błędu i wkleją ci nową bezkosztowo. Sam jestem ciekaw jak ta historia się zakończy. Niczym nie ryzykujesz wysyłając skan wizy. Daj nam znać jak się to zakończyło. Może się komuś przyda.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...