Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, 

Szanowni Państwo moja córka chce odwiedzić znajomego w USA.

Powiedzcie mi proszę od czego mam zacząć załatwianie formalności. 

Czy istnieje możliwość jej dwutygodniowego wyjazdu bez wizy, tylko na zaproszenie. Lot musiała by mieć z przesiadką w Los Angeles do Portland, czy jest jakaś opcja,  która zapewniłaby Jej opiekuna,  który wsadziłby ją do drugiego samolotu.

Proszę podpowiedzcie mi jak mam ruszyć z załatwianiem tej sprawy, by moje dziecko było bezpieczne. 

Z góry dziękuję za informację.  Ewa

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproszenie nie ma zadnego znaczenia. Jesli corka chce wyjechac turystycznie to musi otrzymac wize turystyczna B2 albo (w pierwszej kolejnosci) aplikować o ESTA.

No i zalezy jakiego znajomego... jak to ktos kogo corka poznala przez internet to zdecydowanie nie powinna leciec.

Co do procedur w samolocie to najlepiej jest skontaktowac sie bezposrednio z linia lotnicza.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linie lotnicze powinny mieć usługę asysty dla dzieci podróżujących samodzielnie. Musisz jednak kupić w tej samej linii lotniczej bilet na odcinek do LA i potem na lot krajowy. Więc praktycznie musisz kupić bilet w jakimś code share. Czyli nie możesz kupić dwóch oddzielnych biletów (jeden do LA a jeden na odcinek LA-Portland). Lot chyba nie sprzedaje biletów do Portland. Lufthansa oferuje ale bodajże przez Denver a nie przez LA - nie wiem na ile to LA jest konieczne. W Lufthansie usługa ta kosztuje 170 USD. Możesz szukać też w innych liniach.

Oprócz tego musisz wyposażyć dziecko w dokumenty potwierdzające władzom na granicy, że wyrażacie zgodę na podróż. Do tego musi wystąpić o zgodę na podróż bezwizową (tzw. ESTA).

Nie zapomnij też wykpić jej ubezpieczenia medycznego przed wylotem.

Do tego myślę, że musisz napisać dla owego "znajomego" upoważnienie od Was na dostęp do informacji medycznej. Na wypadek (odpukać) jakby coś się jej stało to amerykańskie szpitale nikomu poza rodzicami nie udzielą informacji

Edytowane przez mcpear
  • Upvote 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, mcpear napisał:

Lot chyba nie sprzedaje biletów do Portland.

Sprzedaje, sprzedaje.  :)

O wiele lepsze i szybsze jest polaczenie British Airways, WAW-PDX z przesiadka na Heathrow (czyta sie Charoł). Z tym ze chyba robia przerwe zimowa.

Drugie, najlepsze ze wszystkich jest: WAW-AMS-PDX. DELTA-KLM.

Raz lecialem LOTem przez LAX to musialem noc kiblowac na lotnisku bo sie wspanialy Dreamliner byl uprzejmy spartolic i narobilo sie szesc godzin opoznienia. Ja nie wiem jak to jest, kupa tych Dreamlinerow juz lata a LOTowskie sie psuja na potege.

 

edit: z tego co mi sie obilo o uszy to United wypowiedzialo LOTowi umowe "codeshare". Pewnie teraz LOT zrobi nowa z innym amerykanskim przewoznikiem. Maja z JetBlue ale oni raczej nie lataja LAX-PDX. Musialaby zrobic przesiadke na JFK.

Edytowane przez andyopole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, mcpear napisał:

Chyba coś z tą umową codeshare rzeczywiście jest nie tak. Bo wyszukiwarka lotów na stronie naszego przewoźnika nie wyszukuje mi biletów do Portland.

Bo tak w ogole to rowniez mnie sluchy dooszly, ze LOT zawiesza loty do LAX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W KLM asysta dla samodzielnego dziecka (https://www.klm.com/information/assistance-health/children-travelling-alone) będzie wynosiła 200-300EUR w każdą ze stron podróży.

Lot zawiesza w 2024 połączenia do LAX w lutym i marcu  - w 2023 było to zawieszone od połowy stycznia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...