Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie odnośnie I94, a dokładnie błędu na nim i zastanawiam się czy ktoś był w podobnej sytuacji. Byłam dawno temu turystycznie w USA (wiza B2) i zauważyłam, że na stronie rządowej można sprawdzić historię podróży, a także ostatnie I94. Niestety historii podróży sprawdzić nie mogę, bo wyświetla się tylko 10 lat, natomiast I94 sięgają lat 80. i mogłam to sprawdzić na stronie. Problem w tym, że ktoś wprowadził błędną datę w "most recent date of entry" jesli chodzi o I94 (jest 2004 December 22 a powinno być 2004 November 22). Niestety nie mam już biletów z tego okresu ani tej białej karteczki (oddałam ją na lotnisku przed wejściem do samolotu jak wracałam), żeby to potwierdzić, ale jestem pewna na 100%, że jest błąd (pamiętam dokładnie w jakim miesiącu leciałam). Wszystkie inne dane się zgadzają. Czy to będzie problem jak polecę znowu na wakacje? Moim zdaniem od razu widać, że to zwykła pomyłka (między December a November), bo nie mogłam przecież czekać na lotnisku dokładnie przez miesiąc. Czy oni mają możliwość sprawdzenia prawidłowej daty kiedy przyleciałam i wyjechałam? Pamiętam, że na lotnisku skanowali moje odciski palców, a także robili mi zdjęcie, więc powinna być na tym jakaś data.. będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi, bo nie chcę się stresować lecąc na wakacje...  Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, KateL napisał:

Witam,

mam pytanie odnośnie I94, a dokładnie błędu na nim i zastanawiam się czy ktoś był w podobnej sytuacji. Byłam dawno temu turystycznie w USA (wiza B2) i zauważyłam, że na stronie rządowej można sprawdzić historię podróży, a także ostatnie I94. Niestety historii podróży sprawdzić nie mogę, bo wyświetla się tylko 10 lat, natomiast I94 sięgają lat 80. i mogłam to sprawdzić na stronie. Problem w tym, że ktoś wprowadził błędną datę w "most recent date of entry" jesli chodzi o I94 (jest 2004 December 22 a powinno być 2004 November 22). Niestety nie mam już biletów z tego okresu ani tej białej karteczki (oddałam ją na lotnisku przed wejściem do samolotu jak wracałam), żeby to potwierdzić, ale jestem pewna na 100%, że jest błąd (pamiętam dokładnie w jakim miesiącu leciałam). Wszystkie inne dane się zgadzają. Czy to będzie problem jak polecę znowu na wakacje? Moim zdaniem od razu widać, że to zwykła pomyłka (między December a November), bo nie mogłam przecież czekać na lotnisku dokładnie przez miesiąc. Czy oni mają możliwość sprawdzenia prawidłowej daty kiedy przyleciałam i wyjechałam? Pamiętam, że na lotnisku skanowali moje odciski palców, a także robili mi zdjęcie, więc powinna być na tym jakaś data.. będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi, bo nie chcę się stresować lecąc na wakacje...  Pozdrawiam

Oni dostają listy pasażerów od linii lotniczych więc Twój wylot powinien być odnotowany w czasie rzeczywistym. Odciski i zdjęcie były przy wjeździe. Przy wylocie odprawę robią linie lotnicze. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andyopole, dziękuję za odpowiedź. Dla mnie problematyczny jest bardziej przylot do Stanów niż wylot (nie byłam długo, wyleciałam w terminie, bo to był wyjazd wakacyjny). Chodzi mi bardziej o to, że przyleciałam do USA faktycznie miesiąc wcześniej niż zakłada I94. Rozumiem, że "date of entry" to data, kiedy przyleciałam, a jest błąd o dokładnie miesiąc. Przyleciałam 22 listopada, a jest napisane, że przyleciałam 22 grudnia. Czy to będzie jakiś problem jak pojadę znowu na wakacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Czy oni będą potrafili jakoś dojść do tego kiedy naprawdę było wydane I94 w razie czego czy to ja będę musiała udowodnić pomyłkę? 

Moje drugie pytanie jest takie czy jak już mam ESTA to mam teraz generować online I94 przed podróżą? czy dostanę dopiero na lotnisku?

Wiem też, że warto mieć ze sobą bilet powrotny przy wjeździe do USA. Niestety, mój check-in się otwiera na jakieś 2 dni przed datą lotu, więc nie będę miała boarding passów wtedy jeszcze do okazania. Czy numer rezerwacji lub jakieś potwierdzenie lotu wystarczy? przy poprzednich wakacjach w USA miałam bilet w dwie strony od razu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I94 wygeneruje sie automatycznie - bedziesz mogla je pobrac z internetu po przejsciu kontroli i wpuszczeniu do USA. NIe masz możliwości wygenerować je sama.

Musisz mieć bilet powrotny a nie boarding passy. Bilety są dzisiaj elektroniczne. Jeśli przylecisz na tej samej rezerwacji co planujesz wylecieć to oficer to będzie widział. Jak masz dwie oddzielne rezerwacje z dwoma odrębnymi numerami rezerwacji to wystarczy że pokażesz mu w telefonie tę rezerwację

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy napisałeś, że bilety dzisiaj są elektroniczne to zdałam sobie sprawę z tego, że nie jestem już taka młoda :lol: jakoś nie pojęłam, że rezerwacja to to samo co bilet. Bo jak leciałam dawno temu to miałam bilet powrotny z prawdziwego zdarzenia. Wiesz, taki na specjalnym papierze, w szpanerskiej kopercie, z logo linii lotniczych :D

za to stresuje mnie kwestia tego poprzedniego I94, które ma wpisaną zła datę wjazdu. Bo nie wiem jak to działa, a człowiek się zazwyczaj stresuje nieznanym. Powinnam była trzymać te swoje papierowe bilety.. czy oni sobie to sami zweryfikują jakby co w systemie, że numer konkretnego I94 do przypisanego wjazdu ma inna date i sami sobie to poprawią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...