Skocz do zawartości

ESTA (już otrzymana)- co się dzieje po odmowie wizy


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj na FB trafiłam na post gdzie osoba posiadająca ważną ESTA chce aplikować o wizę. Ostrzegłam tę osobę, że jeżeli dostanie odmowę wizy to jej ESTA automatycznie zostanie anulowana. No i odezwała się inna osoba, która mając ważną ESTA dostała odmowę wizy a mimo to jej ESTA nie została anulowana i jeździ do Stanów. Kompletnie zgłupiałam. Jakiś glitch w systemie, czy rzeczywiście tak to wygląda? Ma ktoś osobiste doświadczenia? Albo zna kogoś w podobnej sytuacji? Mnie to nie dotyczy osobiście bo nadal jeżdżę na wizie, którą dostałam zanim Polska weszła do VW program, ale nie chcę wprowadzać ludzi w błąd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istniejąca ESTA nie ulega automatycznemu kasowaniu. Chyba konsul ma taką możliwość skasowania ESTA ale nie musi stosować tego. ESTA ulegnie skasowaniu jedynie przy odmowie wjazdu. Aczkolwiek przy odnawianiu ESTA (po dwóch latach) trzeba będzie zaznaczyć że dostało się odmowę co może spowodować (w dużej większości powoduje) odmowę kolejnej ESTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, mcpear said:

Istniejąca ESTA nie ulega automatycznemu kasowaniu. Chyba konsul ma taką możliwość skasowania ESTA ale nie musi stosować tego. ESTA ulegnie skasowaniu jedynie przy odmowie wjazdu. Aczkolwiek przy odnawianiu ESTA (po dwóch latach) trzeba będzie zaznaczyć że dostało się odmowę co może spowodować (w dużej większości powoduje) odmowę kolejnej ESTA.

Dzięki! Myślałam, że to jest bardziej restrykcyjne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...