Skocz do zawartości

Jak długo czekaliście na paszport po rozmowie?


Rekomendowane odpowiedzi

Wtorku powiedz w którym miejscu pisze że 5 dni się czeka bo pod tym adresem pisze że 2 dni aktualnie się czeka http://poland.usembassy.gov/poland-pl/wait...iting_time.html na samym dole pisze "Przeciętny czas oczekiwania na odbiór paszportu z wizą...2 dni robocze", a tu już minął szósty dzień roboczy !!!!!!

Jeśli osoba ubiegająca się o wizę nieimigracyjną pomyślnie przejdzie rozmowę z konsulem, otrzyma swój paszport z wizą za pośrednictwem poczty kurierskiej DHL Express. Opłata za usługę wynosi 23 PLN (płatne przy odbiorze). Paszporty dostarczane są w ciągu 5 dni roboczych. Prosimy o nie kontaktowanie się w tym czasie z Ambasadą Amerykańską lub biurem DHL Express. Przed dostarczeniem paszportu firma kurierska DHL skontaktuje się telefonicznie z jego właścicielem. Na stronie internetowej DHL: www.dhl.com.pl lub pod numerem infolinii 0-801 345 345 można sprawdzić na jakim etapie dostawy znajduje się Państwa przesyłka. W tym celu należy podać numer przesyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam! Tak starałam się w grudniu teraz oddawałam w pon. paszport i w środe zwrot! bo wylatuje na swieta 20.12.. Kobieta z DHL powiedziała, że czeka się do 10dni bo szczerze też sie bałam że nie zdaże do wtorku dostać przesyłki.Kobieta powiedziała mi jeżeli nie będzie do czwartku popołudniu to żebym zadzwoniła do nich ale uprzednio bardzo miło i z prosba rozpaczy powiedzialam że wylot mam już we wtorek itp. byłam w Krakowie w Ambasadzie. Lepki zaraz w poniedziałek zadzwoń do DHL powiedz jaka sytuacja i co sie dzieje- ja bym dzwoniła popołudniu az bym uzyskała konkretne informacje, choc jak teraz spojrzałam na kalendarz w poniedziałek powinienes już otrzymać przesyłke-swój termin wyczerpali. Pozdrawiam przesyłam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

ja byłam po wize 22 listopada i do tej pory czekam na paszport. po drodze sięokazało że zgubili w konsulacie nasze dokumenty i musieliśmy faksem wysyłać pewne zaświadczenia jeszcze raz. we czwartek 15.12 pani powiedziala ze konsul podjął decyzje żę wszystko jest dobrze tylko ja w dalszym ciągu nie mam paszportu i nie wiem jaka w końcu jest ta decyzja i czy kupować bilet. tak więc czekam prawie miesiąc a we wniosku pisałam żę chcę lecieć 20.12 i co ja mama począć?? jak widać oni mają czas a my musimy ćwiczyć cnotę cierpliwości (tylko ja się pytam jak długo!!)

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepki i jak paszport?

No i od dzisiaj rana rozpętałem wojnę w DHL i konsulacie i wyszła całkiem niefajna sprawa. Na infolini DHL jak zwykle pani poinformowała że przesyłka jeszcze nie nadana, proszę w tej sprawie dzwonić do konsulatu. Zadzwoniłem i pani przełączyła mnie do stanowiska DHL w konsulacie i tam po poszukiwaniu znalazł się paszport mojej teściowej i leży tam już od 12 grudnia, ale nie może być wysłany bo nie ma paszportu mojej żony, a na zleceniu ma napisane że mają być 2 paszporty i musi czekać. Powiedziała żebym zadzwonił jeszcze raz do konsulatu ale po godzinie 15 i poprosił na centrali o przełączenie do sekcji wiz. Tam pani posprawdzała i powiedziała "...że konsul nie podjął jeszcze decyzji czy dostanie żona wizę czy nie...musi posprawdzać wszystkie papiery i wtedy podejmie decyzję. Zapytała by się go teraz ale właśnie mają jakieś ważne zebranie i nie wiadomo kiedy będzie dostępny, proszę zadzwonić jutro między 15-16 i wtedy będzie już wszystko wiadomo." Nie chciała lub nie wiedziała o co dokładnie chodzi, myślę że sprawdzili że mój teściu po 8 latach nielegalnego pobytu dostał zieloną kartę i jego dane pokazały im się w komputerach i teraz mają dylemat czy dać żonie wizę czy nie. Tym razem konsul na rozmowie nie pytał się nic o ojca mojej żony, a jak była 2 lata temu to się zapytał a żona powiedziała że rodzice są 6 lat po rozwodzie i nie ma z nim żadnego kontaktu. Niech nikt sobie nie myśli ze w konsulacie nic nie sprawdzają, pani w dziale wiz powiedziała że rozmowa przy okienku to tylko taki wstęp i czy konsul powie że dostało się wizę to tak do końca nie musi być. Cała batalia rozgrywa się po 15 w pokoju gdzie sprawdzają wszystko jeszcze raz szczegółowo. Podejżewamy że paszport przyjdzie bez promeski i niech to będzie PRZESTROGA dla innych że kłamstwo ma krótkie nogi, zwłaszcza w konsulacie. :(:(:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepki, naprawde czasem wystarczy uzyc wyszukiwarki, pisalem o tym trzy razy:

APPLICANT NOT THE SAME AS CLASS ENTRY

Podczas starania sie o wize Twoja zona zostala sprawdzona w CLASS (Consular Lookout and Support System)... Widocznie konsulowi wydawalo sie, ze istnieje cos podejrzanego przy Jej nazwisku...

Ale musialo okazac sie, ze jednak nie o Nia chodzi (blad...) lub jakies informacje juz Jej nie dotycza, albo nie mozna ich zrekonstruowac...

I dlatego wpisal te adnotacje - po to, aby Urzednik Imigracyjny na lotnisku w USA wiedzial, iz zostala "przebadana" i ze wszystko jest w porzadku...

Gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...