Skocz do zawartości

Ślub w Polsce czy w USA. I czy starać się o wizę K1


Rekomendowane odpowiedzi

Część kochani.

Mam prośbę o pomoc.

Moja sytuacja. Zareczylam  się z obywatelem USA , ja mam tylko obywatelstwo Polskie.Jesteśmy już prawie 4 lata , w tym okresie byłam już w USA kilkakrotnie na ESTA. Niestety w grudniu zeszłego roku pan na imigracyjnym w Bostonie delikatnie powiedział żebym odczekała dłuższy okres na kolejną wizytę.  I tak nie będę prawdopodobnie widzieć się z narzeczonym 10 miesiecy.  Ponieważ chcemy wykorzystać  ten okres na ułożenie planu mam  pytanie czy brać ślub w Polsce czy w USA na ESTA. Czy może starać się o K1.  Jak to teraz wygląda. Co lepsze. Proszę o pomoc. 

Naszym marzeniem jest żebym mogła już zostać w USA legalnie w przyszłym roku, czy to w ogóle możliwe.

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A to jeszcze ja mam pytanie - narzeczony złożył petycję K1 w lipcu 2023, w kwietniu lecę do niego, i on zaproponował żeby podczas tej wizyty wziąć ślub w USA.

Jak to się ma do naszej wizy? Czy to może zaburzyć / opóźnić / przyspieszyć cały proces??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, laguna said:

A to jeszcze ja mam pytanie - narzeczony złożył petycję K1 w lipcu 2023, w kwietniu lecę do niego, i on zaproponował żeby podczas tej wizyty wziąć ślub w USA.

Jak to się ma do naszej wizy? Czy to może zaburzyć / opóźnić / przyspieszyć cały proces??

To dosc skutecznie ta wize uniewazni, dalszy proces nie bedzie mial zadnego sensu a czekanie dotychczas pojdzie na marne. K1 jest narzeczenska, po slubie nie bedziesz spelniac jej wymagan.

Pamietaj tez ze wyjazd z zamiarem imigracji na ESTA/B2 to fraud, a pozniejsze czekanie w PL na CR-1/IR-1 to znowu dlugie oczekiwanie. 

Ogolnie - troche bez sensu pomysl.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast bawić się w wize narzeczeńską trzeba było brać ślub i złożyć aplikacje o wize małżeńską,  teraz to już po ptokach.

Gdy przyjeżdżasz na wizie małżeńskiej od następnego dnia możesz już pracować i płacić podatki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, laguna said:

A to jeszcze ja mam pytanie - narzeczony złożył petycję K1 w lipcu 2023, w kwietniu lecę do niego, i on zaproponował żeby podczas tej wizyty wziąć ślub w USA.

Jak to się ma do naszej wizy? Czy to może zaburzyć / opóźnić / przyspieszyć cały proces??

Sama pomysl... K1 to wiza narzeczenska. Jesli wezmiesz slub to do wizy K1 nie bedziesz sie kwalifikowac. Bedziesz musiala od nowa zaczynac proces i skladac petycje o wize malzenska. Co jest zupelnie bez sensu jak juz macie kilka miesiecy oczekiwania za soba. Stracicie czas. Oczekiwanie na wize malzenska trwa teraz praktycznie tyle samo co na wize K1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem, macie rację.

Sprawdzałam też, że wg USCIS czas czekania cały czas się skraca, dziś to niby 14 mcy, a my już mamy za sobą 8 mc, czyli teoretycznie pod koniec września moglibyśmy mieć wizę.

Dzięki!

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Słuchajcie, w końcu chyba coś ruszyło. Mój narzeczony składał dwa razy prośby o przyspieszenie całej procedury, ale obie zostały odrzucone :P

Dziś dostał pismo z USCIS o przedstawienie dowodów że spotkaliśmy się osobiście w ciągu dwóch lat przed złożeniem petycji. Mamy na to czas max do 10go czerwca, potem mamy czekać max 2 mce na ich odpowiedź.

Wiecie jak to wygląda dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostaliscie standardowe RFE. Request for evidence. Znaczy to tylko tyle ze nie dołączyliacie do petycji wystarczajacych dowodow na to ze spotkaliscie sie twarza w twarz w przeciagu ostatnich 2 lat. Co oczywiscie jest najważniejszym wymogiem do otrzymania wizy K1.

Jesli nie dostarczycie dobrych dowodow na to ze sie spotkaliście wasza petycja zostanie odrzucona. Wiec generalnie jak najszybciej bym wyslala cos konkretnego do USCIS. A potem czekacie dalej na decyzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...