Skocz do zawartości

zalegalizowanie pobytu osoby nieletniej


peterman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przy odrobinie szczęścia w lipcu wyjadę do USA na wizie turystycznej. Moje pytanie dotyczy zalegalizowania mojego pobytu w USA. Mój ojciec ma zieloną kartę, ale niestety ja nie :/. Ale podobno ze względu na to, że mam 16 to można mnie jakos jeszcze do 21 roku życia zalegalizować. Czy mogę na takie coś liczyć? Jeśli tak to ile musiałbym na to czekać ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przy odrobinie szczęścia w lipcu wyjadę do USA na wizie turystycznej. Moje pytanie dotyczy zalegalizowania mojego pobytu w USA. Mój ojciec ma zieloną kartę, ale niestety ja nie :/. Ale podobno ze względu na to, że mam 16 to można mnie jakos jeszcze do 21 roku życia zalegalizować. Czy mogę na takie coś liczyć? Jeśli tak to ile musiałbym na to czekać ??

Moze Cie zalegalizowac, ale tylko do 21 roku zycia. Niech jak najszybciej sklada na ciebie papiery, ale jak zlozy papiery, to nie dostaniesz wizy turystycznej, wiec szybko jedz po turystyczna i dopiero po otrzymaniu B-2 niech ojciec sklada papiery na zielona karte dla ciebie. Potrwa to kilka latek, ale mysle, ze przed 21 rokiem zycia powinienes miec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam troszke inne pytanie:

czy wiza turystyczna staje sie niewazna w momencie kiedy zlozy sie wniosek o wize imigracyjna? w konsulacie odpowiedzieli twierdzaco na moje pytanie, ale zastanawiam sie czy byla to prawda?

(nie martwi mnie to ), ale ciekawi :wink: moze ktos wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam troszke inne pytanie:

czy wiza turystyczna staje sie niewazna w momencie kiedy zlozy sie wniosek o wize imigracyjna?  w  konsulacie odpowiedzieli twierdzaco na moje pytanie,  ale zastanawiam sie czy byla to prawda?

 

(nie martwi mnie to ), ale ciekawi  :wink:  moze ktos wie?

Absurd. Jak dostalo sie wiz turystyczna przed zlozeniem wniosku o wize imigracyjna, to jest dalej wazna. Uniewazniana jest w chwili dostania wizy imigracyjnej.

Pozatym sceptycznie bym nastawial sie co do odpowiedzi od dezinformacji ambasady, mojej kolezance powiedzieli, ze jak jej promesa wazna jest jeszcze 2 tygodnie, to musi skladac podanie o nowa, a mogla wyleciec na tej jeszcze waznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze Cie zalegalizowac, ale tylko do 21 roku zycia. Niech jak najszybciej sklada na ciebie papiery, ale jak zlozy papiery, to nie dostaniesz wizy turystycznej, wiec szybko jedz po turystyczna i dopiero po otrzymaniu B-2 niech ojciec sklada papiery na zielona karte dla ciebie. Potrwa to kilka latek, ale mysle, ze przed 21 rokiem zycia powinienes miec.

A gdybys nie dostal z jakis wzgledow (pomijam wzgledy odmowy Ci wizy imigracyjnej z zasadniczych powodow - biore pod uwage tylko czas oczekiwania - gdyby sie nagle wydluzyl) to i tak bedziesz chroniony i nawet gdybys przekroczyl wiek 21 lat to wiza zostanie Ci przyznana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...