Skocz do zawartości

Obywatelstwo dla dziecka urodzonego w Polsce


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Otóż mam pytanie.

Jestem obywatelka USA od 2018 roku,mieszkam na stałe tutaj i co roku się rozliczam,mój mąż ma zieloną kartę.

Dowiedziałam się,że jestem w ciąży i chciałbym urodzić dziecko w Polsce,gdyż tam mam większą część rodziny i wrócić do USA.

Moje pytanie brzmi, czy moje dziecko automatycznie dostanie obywatelstwo po mnie?

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, AMK89 said:

Moje pytanie brzmi, czy moje dziecko automatycznie dostanie obywatelstwo po mnie?

Tak, ale czeka Cie wieksza niz normalnie papierkologia: https://pl.usembassy.gov/u-s-citizen-services/child-family-matters/birth/ Twoje dziecko tez nigdy nie zostanie POTUS.  Nieprawda z tym prezydentem, w koncu Ty juz jestes Obywatelka, bedzie moglo sie ubiegac o stanowisko :)

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Xarthisius napisał:

Tak, ale czeka Cie wieksza niz normalnie papierkologia: https://pl.usembassy.gov/u-s-citizen-services/child-family-matters/birth/ Twoje dziecko tez nigdy nie zostanie POTUS.  Nieprawda z tym prezydentem, w koncu Ty juz jestes Obywatelka, bedzie moglo sie ubiegac o stanowisko :)

Dzięki ślicznie za odpowiedz.

A wiesz może sprzed ilu lat powinnam mieć te fizyczne dowody na to,że mieszkałam i mieszkam w US?Myslisz,ze wystarczy 5lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minutes ago, AMK89 said:

Dzięki ślicznie za odpowiedz.

A wiesz może sprzed ilu lat powinnam mieć te fizyczne dowody na to,że mieszkałam i mieszkam w US?Myslisz,ze wystarczy 5lat?

Obawiam sie, ze od "poczatku".

The Physical Presence section of the eCRBA form is the most complicated part of the form. You need to list all dates you have been physically present in the United States. The transmitting U.S. Citizens parent will have to write
down all the dates that s/he has been physically present inside the United States. This means that if you left the U.S. for even one day, on vacation to Canada, Mexico, or any other place outside the U.S. or any of its outlying
possessions, these dates should not be included on this list. 

• U.S. citizen parents should include ALL physical presence in the U.S., even if it occurred before they became a U.S. citizen. This can include physical presence in the U.S. as a Legal Permanent Resident (Green Card holder), B1/B2 tourist, F1 student, J1 intern, etc. This also includes time spent in the U.S. without status.
• Use previous and current passports with passport stamps, previous airline tickets, itineraries, or reservations to confirm your dates. 

Additional tips for American parents who were not born and raised in the U.S.:
• Start from the first date that you entered the U.S. and list the dates chronologically

[1] https://pl.usembassy.gov/wp-content/uploads/sites/23/eCRBA-FAQs-Oct-2023.pdf

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Xarthisius napisał:

Obawiam sie, ze od "poczatku".

The Physical Presence section of the eCRBA form is the most complicated part of the form. You need to list all dates you have been physically present in the United States. The transmitting U.S. Citizens parent will have to write
down all the dates that s/he has been physically present inside the United States. This means that if you left the U.S. for even one day, on vacation to Canada, Mexico, or any other place outside the U.S. or any of its outlying
possessions, these dates should not be included on this list. 

• U.S. citizen parents should include ALL physical presence in the U.S., even if it occurred before they became a U.S. citizen. This can include physical presence in the U.S. as a Legal Permanent Resident (Green Card holder), B1/B2 tourist, F1 student, J1 intern, etc. This also includes time spent in the U.S. without status.
• Use previous and current passports with passport stamps, previous airline tickets, itineraries, or reservations to confirm your dates. 

Additional tips for American parents who were not born and raised in the U.S.:
• Start from the first date that you entered the U.S. and list the dates chronologically

[1] https://pl.usembassy.gov/wp-content/uploads/sites/23/eCRBA-FAQs-Oct-2023.pdf

Jestem bardzo ciekawa.

Pierwszy raz wleciałam do USA na zielonej karcie w 2008 roku,później zdałam obywatelstwo w 2018. Od 2015 roku rozliczam się sama,bez rodziców,również większość dokumentów mam od 2017 roku jak już zamieszkałam sama. Myslisz,że paszport z pieczątkami od 2008 roku jako dowód będzie w porządku?,bo tak naprawdę nie mam co im pokazać,wszystko inne już dawno jest w koszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Xarthisius napisał:

Nie mam pojecia. Nie wiem tez na %^$^ im to. Przeciez wszystko i tak maja w systemie... Ale nie to, ze dyskryminacja naturalizowanych Obywateli. Tym natural-born kaza sie spowiadac od urodzenia o.O

Właśnie też się nad tym zastanawiam po co im to wszystko,już tutaj w US na obywatelstwo mniej potrzebują dowodów niż w Polsce. W poniedziałek zadzwonię do ambasady i się dowiem co i jak,jeśli ktoś będzie chciał ze mną rozmawiać. Dzięki śliczne za pomoc,jesteś wielka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, andyopole napisał:

Nie wiem dlaczego postanowilas urodzic w Polsce, nie moj interes, moge sie tylko domyslac. Pamietaj jednak ze w zaawansowanej ciazy moga Cie nie wpuscic na poklad samolotu.

Postanowiłam urodzić w Polsce,bo tam mam większą część rodziny,ale patrząc na to wszystko i na tą całą papierologie to nie wiem czy lepiej nie urodzić w US… Do samolotu mnie wpuszcza to dopiero 22 tydzien. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, andyopole napisał:

Nie wiem dlaczego postanowilas urodzic w Polsce, nie moj interes, moge sie tylko domyslac. Pamietaj jednak ze w zaawansowanej ciazy moga Cie nie wpuscic na poklad samolotu.

Myslisz,ze lepiej urodzić w US niż w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...