Skocz do zawartości

jak wczesnie trzeba wyslac wniosek o advanced parole ?


zijaa

Rekomendowane odpowiedzi

Moze wyjasnie - mam zlazony wniosek o uregulowanie statusu I-485 wiem ze bede czeka na interview GC kilka miesiecy i tu pojawia sie problem bo my chcemy leciec do Polski na Wielkanoc a przy okazji byc na weselu kuzyna :( ?

Czy moze ktos wie jak wczesnie trzeba wyslac wniosek o advanced parole - "zazwolenie na powrot" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze by bylo wyslac co najmniej 3-4 miesiace przed wylotem - zalezy gdzie mieszkasz (wtedy bym ci podala orientacyjny czas oczekiwania).

Jesli nie bylas w USA nielegalnie - nie masz zadnych podstaw do obaw ze nie wpuszcza Cie z powrotem. Tylko osoby, ktore byly w USA nielegalnie, mimo, ze dostana advance parole rozpatrzone pozytywnie, moga byc niewpuszczone do USA /3-, 10- lat bar/.

Jesli bylas legalnie, toczy sie twoja I-485 - nie masz sie czego bac. Jednak dobrze by bylo zeby ktos ci pomogl ten dokument wypelnic, bo sa male kruczki na ktore trzeba by zwrocic uwage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze by bylo wyslac co najmniej 3-4 miesiace przed wylotem - zalezy gdzie mieszkasz (wtedy bym ci podala orientacyjny czas oczekiwania).

Jesli bylas legalnie, toczy sie twoja I-485 - nie masz sie czego bac. Jednak dobrze by bylo zeby ktos ci pomogl ten dokument wypelnic, bo sa male kruczki na ktore trzeba by zwrocic uwage.

1. Jesli moglabys sprawdzic - Tiffin, Ohio.

2. Nie mialm przyjemnosci byc w tym kraju nielegalnie :wink: a pomagac bedzie mi maz ale czy to wystarczy :? a moze poszukac prawnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze by bylo wyslac co najmniej 3-4 miesiace przed wylotem - zalezy gdzie mieszkasz (wtedy bym ci podala orientacyjny czas oczekiwania).

Jesli bylas legalnie, toczy sie twoja I-485 - nie masz sie czego bac. Jednak dobrze by bylo zeby ktos ci pomogl ten dokument wypelnic, bo sa male kruczki na ktore trzeba by zwrocic uwage.

1. Jesli moglabys sprawdzic - Tiffin, Ohio.

2. Nie mialm przyjemnosci byc w tym kraju nielegalnie :wink: a pomagac bedzie mi maz ale czy to wystarczy :? a moze poszukac prawnika?

1. jesli nic sie nie zmieni to ok. 3-4 miesiecy wczesniej wyslij aplikacje - bedzie najpewniejsze (2-3 miesiace powinno wystarczyc w zupelnosci, ale ja zawsze wole sie zabezpieczyc i miec potem pewnosc, ze nie musi dana osoba przekladac biletu do Polski itd.)

2. nie wiem czy wystarczy pomoc meza, bo to jest druk, gdzie trzeba wpisac nie tylko imie i nazwisko, ale tez inne informacje od ktorych to zalezy czy bedzie ci przyznany ten dokument czy nie. Mozesz wziac prawnika... ale to sa juz duze koszty. Z drugiej strony ryzykujesz, ze odrzuca twoja aplikacje a wtedy przepadnie oplata za aplikacje oraz plany dotyczace podrozy do Polski. Jesli bede Ci mogla pomoc - daj znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...