Skocz do zawartości

rozmowa w sprawie GC !!! HELP !!!


owoc82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

na 8 lutego mam wyznaczony termin rozmowy w ambasadzie w sprawie GC.

MArtwi mnie jednak kilka spraw. Na poczatek takie troszke glupie ale nie jestem pewien co mam wpisac w punkcie 13 zapytania o udzielenie informacji o sobie. Druga sprawa martwi mnie troche bardziej, a mianowicie gwarancje finansowe.Nie mam niestety w stanach zadnej osoby ktora moglaby mi wypisac na siebie I-134. Na koncie niestety tez nie mam zawiele. Boje sie troche, ze to moze skomplikowac mi sprawe. Czy np. zaswiadczenie o posiadaniu kawalka ziemi (dzialka budowlana- niestety na rodzicow) moze w czyms pomoc (przekonanie konsula o sprzedazy w razie dostania wizy). Podobno mozna zalatwic sobie jakas oferte pracy ale nie bardzo wiem jak i czy sie z tym wyrobie...

Pozdrawiam i prosze o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm..powiem ci,ze ja bylam na rozmowie 20 stycznia w piatek..i dostalam.a jesli chodzi o zabezpieczenie finansowe to mialam stan konta..ok 2tys$ i zaswiadczenie od cioci ze stanow (obywatelki)ze moze mnie support:))ale to nie bylo to i-123czy cos tam co niby potrzebuja.bo wiesz jak pani w okienku przegladala dokumenty to PROSILA o np. akt urodzenia,swiadectwo a jesli chodzi o zabezpiechenie finansowe zapytala "czy mam jekies" wiec nie wiem..ale jak cos zawsze moze pozyczc sobie od kogos na "chwlile"kaasy wlozyc na konto i wyciagnac specjalne zaswiadczenie z banku do ambasady(15 zl) o stanie konta i moze sie uda..nie wiem..a przy okazji..lepiej nie jechac w ciemno do USA lepiej popytaaj ..znajomych..znajonych znajoych czy mozesz liczyc na czyjac pomoc juz na miejscu..bo pewnie bedzie razniej..i sie przyda..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pocieszenie :wink:

mam nadzieje, ze uda sie jakos przez to przejsc.

Do USA nie pojade w ciemno bo jacys znajomi tam sa, ale niestety wszyscy na nielegalu, a wiadomo, ze obcej osobie ktos kto jest legalnie nie wypisze I-134. Dodatkowo kilka lat temu bylem na W&T wiec wiem mniej wiecej jak to tam wyglada. Kase wlasnie zalatwiam wiec na koncie moze sie cos znajdzie. Musze byc dobrej mysli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojawila sie szansa, ze ktos wypisze mi oferte pracy(od kumpla brat ma tam jakas firme). Tylko niestety nikt z nas nie ma pojecia jak to ma wygladac.

Myslę że podobnie jak zaświadczenie o pracy - na firmowym papierze, podane Twoje imię i nazwisko, jakieś pitu-pitu w rodzaju "będzie u nas zatrudniony na stanowisku" i podpis pracodawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

dzisiaj mialem romowe i faktycznie okazala sie tylko formalnoscia. Wszystko poszlo gladko i przyjemnie :) Pierwsze zdanie jakie uslyszalem od Pani konsul to: "Dzien dobry, kwalifikuje sie pan do otrzymania wizy..."

Wiec zostaje teraz przemyslec kwestie wyjazdu i ....

Zycze wszystkim POWODZENIA!!!!

Dziekuje za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na razie w planach jest NYC ale to moze sie jeszcze zmienic. To zalezy kto ze znajomych i kiedy wize dostanie. A ludzi to troche nawet bylo. W sprawie imigracyjnych bylo chyba nawet wiecej tych zza wschodniej granicy niz naszych :) Ale raczej wszyscy byli zadowoleni z przebiegu rozmowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...