Skocz do zawartości

Pani Karino prosze o rade


emu

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałam zielona karte,do 21 czerwca mam ja wazna.

Zamierzam jechac dopiero w czerwcu, w okolicach 15.Tu wiem,ze to nie jest problem.Bylebym przekroczyla granice w okresie waznosci wizy.Prosze mi powiedziec jak wyglada odprawa na granicy amerykanskiej,dotychczas jezdzilam na wize turystyczna.I jeszcze jedno pytanie:jak wyglada dalsza procedura zalatwiania w ameryce.Po jakim czasie dostaje pozwolenie na prace?

Moze pytania sa dla niektorych oczywiste,ale ja chce byc wszystkiego pewna.

Z gory dziekuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałam zielona karte,do 21 czerwca mam ja wazna.

Zamierzam jechac dopiero w czerwcu, w okolicach 15.Tu wiem,ze to nie jest problem.Bylebym przekroczyla granice w okresie waznosci wizy.Prosze mi powiedziec jak wyglada odprawa na granicy amerykanskiej,dotychczas jezdzilam na wize turystyczna.I jeszcze jedno pytanie:jak wyglada dalsza procedura zalatwiania w ameryce.Po jakim czasie dostaje pozwolenie na prace?

Moze pytania sa dla niektorych oczywiste,ale ja chce byc wszystkiego pewna.

Z gory dziekuje:)

pozwlenie na prace dostajesz na granicy w formie pieczatki do paszportu, a plastik przychodzi w ciagu miesiaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwlenie na prace dostajesz na granicy w formie pieczatki do paszportu' date=' a plastik przychodzi w ciagu miesiaca.[/quote']

Czy to znaczy,ze prace moge podjac od razu czy musze czekac az dostane SSN?

Tak. Osoby posiadajace pieczatke w paszporcie nie potrzebuja osobnego zezwolenia na prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałam zielona karte,do 21 czerwca mam ja wazna.

Zamierzam jechac dopiero w czerwcu, w okolicach 15.Tu wiem,ze to nie jest problem.Bylebym przekroczyla granice w okresie waznosci wizy.Prosze mi powiedziec jak wyglada odprawa na granicy amerykanskiej,dotychczas jezdzilam na wize turystyczna.

Biora od Ciebie odciski palcow, dokumenty od Ciebie, daja pieczatke do paszportu, zaznaczaja kilka informacji na twoich dokumentach, czesto upewniaja sie na jaki adres wyslac plastikowa green card - i to praktycznie wszystko.

Wazne jest to, ze czasem taka procedura trwa dosc dlugo - zalezy ile jest osob takich jak Ty w kolejce. Aha, idzie sie do osobnego pokoju 'na czas trwania procedury'.  

I jeszcze jedno pytanie:jak wyglada dalsza procedura zalatwiania w ameryce.Po jakim czasie dostaje pozwolenie na prace?

To juz napisalam wczesniej, oprocz green card - aby podjac prace - bedziesz potrzebowala takze SSN.

Moze pytania sa dla niektorych oczywiste,ale ja chce byc wszystkiego pewna.

Z gory dziekuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...