Skocz do zawartości

Wiza i Masa pytan zwiazana z nia :))


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mój problem wyglada nastepujaco. Moj ojciec jest w USA nielegalnie, ale w tym momencie jest spondorowany przez swojego ojca ktory jest obywatelem usa.

A ja mam 17 lat i ucze sie w liceum za rok mam mature a siostra ktora chciala by rowniez leciec tylko i wylacznie na wakacje ma 15 lat i uczy sie w gimanzjum.

1. Czy dla siostry warunkiem dostania wizy jest obecnosc obojga rodzicow?

2. Czy mam zaznaczyc na wniosku ze ojciec jest w USA

3. Jakie sa moje szanse w ty wypadku

Za odpowiedz na te pytania bede bardzo wdzieczyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec jest tam ponad dwa lata, w zasadzie to dziadek bedzie skladal papiery o staly pobyt ojca, ale kazal powiedziec w konsulacie ze to juz jest w trakcie zalatwiania. Wiec?

Niech no dziadek idzie do prawnika, bo z tego co wiem żeby mógł sponsorować Twojego ojca (jak mniemam, ojciec ma więcej niż 21 lat i jest żonaty) to Twój ojciec musi być albo legalnie w USA, albo w Polsce. Jak złoży na niego teraz papiery to ojciec dostanie nakaz deportacji i ban na 10 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze o tym mowisz.. Dzieki za info

Nie jestem tego pewna, sprawdźcie na jakieś stronie netowej o imigracji.

A co z dalszymi pytaniami bo zalezy mi rowniez na nich

Nie wiem czy konsul jest w stanie sprawdzić czy Twój ojciec siedzi nielegalnie w USA. Jesli to możliwe i skłamiesz to narobisz sobie kuku. Może ktoś wie dokładniej niż ja i coś podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...