Skocz do zawartości

jaki czas oczekiwania na SSN ?


filiprex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Moja sytucja wyglada nastepujaco:

Wyszlam za maz za obywatela USA. Zlozylismy petycje o Green Card dla mnie pod koniec grudnia, jestem juz po badaniach lekarskich.

Po 2 tygodniach od wyslania wynikow badan dostalam appointment na biometrics (pobranie odciskow palcow) w polowie lutego.

A teraz pytanie: Po jakim czasie od pobrania odciskow palcow dostaje sie pozwolenia na prace i SSN?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Witam!

Moja sytucja wyglada nastepujaco:  

Wyszlam za maz za obywatela USA. Zlozylismy petycje o Green Card dla mnie pod koniec grudnia, jestem juz po badaniach lekarskich.

Po 2 tygodniach od wyslania wynikow badan dostalam appointment na biometrics (pobranie odciskow palcow) w polowie lutego.  

A teraz pytanie: Po jakim czasie od pobrania odciskow palcow dostaje sie pozwolenia na prace i SSN?????

Okolo 90 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem juz po biometrics. Wzielam wszystkie dokumenty, ale nikt nie poinformowal nas ze trzeba wziasc marriage licence. Musielismy szybko jechac do capitol city w Hartford po ten papier. Mielismy godzine na przywiezienie tego, ale sie udalo dosc szybko. Jesli ktos zmienia nazwisko na nazwisko meza, musi wziasc marriage licence. Widzialam wiele kobiet, ktore nie wziely ze soba i tez musialy biegnac szybko po marriage licence. Bez sensu to, ze wczesniej nie poinformuja co trzeba wziasc. Na same pobranie odciskow czekalam okolo 2.5 godziny !!!! No ale zobaczymy co bedzie dallej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

pozwole sie dolaczyc do tego tematu bo widze ze Filiprex piszesz z Hartford.

Ja tez mieszkam obecnie w Hartford i jestem w podobnej (chyba!) sytuacji.

Z ta mala roznica ze wyszlam za maz (za obywatela) w lipcu, papiery zlozylismy w pazdzierniku (przez prawnika).

No i wciaz czekamy na odpowiedz. Nic widu ni slychu. Prawnik twierdzi, ze teraz sie dluzej czeka, ze na work permit okolo 5 miesiecy, i ze mamy siedziec cierpliwie na tylkach.

A jak Wy zalatwialiscie sprawe ze tak szybko dostalas zaproszenie na odsicki palcow?

Bede wdzieczna za odpowiedz,

pozdrawiam

Venus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Venus, wyslalismy papiery na poczatku grudnia ale okazalo sie ze nie tam gdzie trzeba, bo do Vermont. Odeslali nam wszystko i muielismy wyslac do Chicago. Po niecalych 2 tygodniach od wyslania do Chicago dostalimy odpowiedzi i zatwierdzeniu petycji. W styczniu przyszla informacja, zeby zrobic badania lekarskie i wyslac im. 2 tygodnie po wyslaniu badan dostalismy appointment na biometrics.

Petycje wypelnialismy sami, nie przez prawnika. Na przyklad nasi znajomi, ktorzy mieszkaja blisko nas czekali 10 miesiecy na interview i green card. ( petycje zlozyli w kwietniu 2005- interview 1 luty 2006).

Jestem ciekawa czy wy robiliscie juz badania?? Czy dostaliscie jakies odpowiedzi z USCIS???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybka odpowiedz.

Tak, badania robilam na poczatku, jeszcze przed wyslaniem papierow. Prawnik mowil ze wszystko sie razem wysyla.

Czyli mowisz ze nie ma reguly?

Nam powiedzieli, ze nasza sprawa to bedzie pikus, bo w przypadku obojga to pierwsze malzenstwo, zadne dzieci nie sa wplatane, ja nigdy nie przedluzylam pobytu nielegalnie itd itp wiec powinno pojsc szybko i gladko. A tu sie okazuje ze czekamy juz ponad 4 miesiace i nic.

Moj maz byl w kancelarii w zeszlym tygodniu to mu powiedzieli, ze mamy sie spodziewac na dniach odpowiedzi.

Juz nie bardzo to rozumiem - niektorzy mowia ze jak prawnik wkracza to szybciej sprawa idzie, ale widze, ze chyba niepotrzebnie tyle pieniedzy wydawalismy.

Aha - papiery poszly prosto do Chicago. Tak nam powiedzieli w kancelarii, ze sie teraz do Chicago wysyla a oni dalej rozsylaja gdzie trzeba. Jesli sprawa jest z CT to rozumiem idzie przez Vermont?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Venus, mysle tez ze niepotrzebnie wydawaliscie pieniadze, wziecie prawnika nie gwarantuje szybszego zalatwienia sprawy, chociaz czasem pozwoli ustrzec sie bledow w aplikacji.

Dostaliscie jakakolwiek odpowiedz z USCiS odkad wyslaliscie petycje?? Rozumiem ze zostala juz zatwierdzona i czekacie na biometrics.

Nasza sytuacja jest taka sama: to nasze piersze malzenstwa, nie mamy dzieci, nie bylam wczesniej w usa, petycje zlozylismy wtedy gdy moja wiza jeszcze nie wygasla.

Nie wiem dlaczego tak dlugo to trwa w waszym przypadku.

Domyslam sie ze wasz lawyer ma wiecej takich spraw jak wy i moze to trwa dluzej??

Naprawde nie wiem czy sprawa idzie przez Vermont, bo teraz wszystko strasznie zamieszali, kiedys wysylalo sie papiery od razu do Vermont, a teraz zmienili na Chicago.

Mam nadzieje ze szybko dostaniesz appointment na biometrics.:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...