Skocz do zawartości

jaki czas oczekiwania na SSN ?


filiprex

Rekomendowane odpowiedzi

Dizeki, ja tez mam taka nadzieje. Fakt ze siedze tu bezczynnie zaczyna mi juz doskwierac. Co prawda szykuje sie na powazniejsza prace w lipcu 2007 ale do tego czasu przydalaby sie chociaz jakas na pol etatu zeby miec choc pare groszy. A poza tym samo czekanie na wynik petycji doprowadza mnie do bialej goraczki. Tym bardziej jak widze ze innym tak szybko przysylaja...

Jesli chodzi o odpowiedz z USCIS to prawnik dostal potwierdzenie zlozenia petycji jakies moze dwa tyg. po wyslaniu.

Od tamtej pory jak pisalam nic.

Kurcze, nieraz mi sie wydaje ze sie wkopalam. Ani do pracy pojsc nie mozna, ani do Polski pojechac, kicha.

A jak u Ciebie wrazenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ja czuje to samo. Nie moge pojechac do Polski ani do pracy pojsc. Jedynie pozostaje zostac babysitter albo pojsc sprzatac domki. Ja musze sie gdzies wyrwac, bo to jest meczace to siedzenie w domu.

Mam nadzieje ze po biometrics ten SSN i work permit szybko dostane, wtedy mozna juz spokojnie czekac na termin interview. Mam zamiar zrobic Driver Licence jak tylko dostane SSN.

P.S. Nie mieszkam w Hartford,ale niedaleko New Haven.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajowo, tamta czesc CT jest chyba ladniejsza. Przynajmniej New Haven. Przypomina mi takie europejskie miasto, jakby studenckie.

Hartford to straszna dziura. Boze jak ja bym chciala sie stad wyrwac. Moze do jakiegos cieplego stanu - Arizona? Takie male marzenie... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w takiej samej sytuacji jak Wy. Musze Was zmartwic, nawet po dostaniu work permit czas oczekiwania na SSN moze nie byc krotki. Tak jest w moim przypadku, bo system komputerowy w Social Security Office nie jest do konca kompatybilny z systemem USCIS :evil: W imigracyjnym mowia, ze wszystko jest w porzadku, bo jestem w komputerze, a w biurze SS, ze u nich nie wchodzi. :evil: :evil: I tak winia jedni drugich. Skonczylo sie na tym, ze poszlismy do kongresmana, teraz czekamy, co z tego wyniknie (zreszta zgodnie z sugestia supervisora z Social Security office :shock: ). A work permit dostalam prawie 3 miesiace temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czuje to samo. Nie moge pojechac do Polski ani do pracy pojsc. Jedynie pozostaje zostac babysitter albo pojsc sprzatac domki. Ja musze sie gdzies wyrwac, bo to jest meczace to siedzenie w domu.

Mam nadzieje ze po biometrics ten SSN i work permit szybko dostane, wtedy mozna juz spokojnie czekac na termin interview. Mam zamiar zrobic Driver Licence jak tylko dostane SSN.

P.S. Nie mieszkam w Hartford,ale niedaleko New Haven.

Jesli mialas zlozona petycje zanim wygasla Ci wiza to mozesz leciec do Polski majac zezwolenie z USCIS.

Nie wiem kto wam takich glupot naopowiadal, ze w CT czeka sie 5 miesiecy na pozwolenie na prace - nie znam zadnego z klientow ktory by czekal az tyle. Maksymalnie 90 dni. Oczywiscie inna sprawa jesli sa bledy w dokumentach badz niejasnosci badz brak czegos.

Przyjecie dokumentow trwa max. 4-5 dni - przynajmniej w przypadku kilkudzisieciu osob, ktorym wypelnialam dokumenty w CT.

Interview- max. czas oczekiwania to 6 miesiecy. Teraz maja interview 3 pary, ktore znam: jedna para skladala dokumenty w drugim tyg. wrzesnia, dokumenty potwierdzajace przyjecie dostali za kilka dni - interview maja w czwartek 23 lutego; druga para tak samo skladala dokumenty - interview w przyszly wtorek. Trzecia para skladala dokumenty w pierwszym tyg. pazdziernika, interview mieli w ubieglym tygodniu. Dodam, ze w kazdym przypadku dolaczalam list z prosba o jak najszybsze rozpatrzenie sprawy; w zadnym przypadku nie reprezentuje tych osob podczas interview - czyli ja tylko wypelnilam ich dokumenty (bo sensu nie ma abym ich reprezentowala jesli sprawa jest 'czysta') - bylaby to dla nich tylko niepotrzebna strata pieniedzy).

4 miesiace czekania i nic to jest co najmniej dziwne.

Nie ma znaczenia czy robi to prawnik czy nie - sprawa idzie do takiej samej kolejki. Tyle, ze jesli sa bledy w dokumentach to sprawa sie wstrzymuje. Jesli sprawa jest prosta, a wszystko jest wypelnione jak trzeba - nie ma problemow. Ja w kazdym razie nie znam nikogo kto by czekal dluzej na interview niz 6 miesiecy w CT.

Wszystkie dokumenty ida teraz do Chicago - taka procedura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o SSN to sie akurat nie musze martwic bo szczesliwie juz takowy posiadam. Mam takze prawo jazdy. A wszystko to zalatwilam bedac tutaj na Work and Travel w 2004. (cale szczescie ze te J1 na W&T nie podlegaja regule 2 lat... ufff).

W kazdym razie - Karino dzieki bardzo za input. Z tego co sie doczytalam na forum (a dolaczylam dopiero wczoraj) jestes prawnikiem wiec pewnie zdziwi Cie fakt (a moze wcale nie?) ze takich glupot o 5 miesiacach czekania to nam naopowiadal wlasnie prawnik.

Na poczatku twierdzil ze bedzie to tylko 90 dni, a jak po 3 miesiacach udalismy sie do niego po update to stwierdzil, ze teraz sie dluzej czeka, bo przez to ze do Chicago najpierw ida papiery to jest wiecej zamieszania itd itp. Nie wiem czy to prawda czy nie, ani kiedy wszedl przepis o wysylaniu wszystkiego wpierw do Chicago, w kazdym razie taka historie uslyszalam.

Kiedy moj maz byl w zeszlym tyg. zapytac jak sprawy stoja (minelo nieco ponad 4 miesiace od zlozenia petycji) niestety nie zastal prawnika, ale jego asystentka twierdzila ze powinnismy dostac dokumenty na dniach. I ze wcale by sie nie zdziwila gdyby wszystko przyszlo razem - czyli zaproszenie na interview( i to w niedlugim czasie) jak i EAD i AP.

Tylko jedno w tym wszystkim mnie zastanawia: a co z tymi odciskami palcow??? W koncu nikt mnie jeszcze nigdzie nie wzywal. (???)

Ach, sama juz nie wiem co myslec o tej sprawie.

Teoretycznie prawnik najlepszy w okolicy. Dobrzy znajomi meza nam go polecili - mowili ze ich sprawa przebiegala expresowo i gladko.

Gdzie tkwi chochlik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz Karinko.

Ja osobiscie znam z CT pare ktora 10 miesiecy czekala na interview ale ich sprawa byla skomplikowana ze wzgledu na sponsorowanie nie przez wspolmalzonka, ale przez pracodawce. Bylo z tym troche zamieszania, wiec musieli wziasc prawnika, ktory poprowadzil ich sprawe.

Niestety nie postaram sie odpowiednio wczesnie o advance parole, wiec w najblizszym czasie to niemozliwe.

Venus ja tez mysle ze to dziwne. Przeciez ja zlozylam papiery 2 miesiace wczesnie i juz jestem po biometrics. Ty powinnas z tego co pisze Karina miec interview w tym miesiacu, albo w nastepnym najpozniej. Moze dostaniesz od razu appointment na biometrics i interview.

Kobieta ktora robila mi biometrics powiedziala ze musze czekac 1-2 tygodnie na odpowiedz, czyli domyslam sie ze na work permit.

Nie wiem czy do konca w to wierzyc, ze tak szybko to sie stanie. W tym tygodniu minie dopiero tydzien. Jak cos dostane to napisze.

:shock: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o SSN to sie akurat nie musze martwic bo szczesliwie juz takowy posiadam. Mam takze prawo jazdy. A wszystko to zalatwilam bedac tutaj na Work and Travel w 2004. (cale szczescie ze te J1 na W&T nie podlegaja regule 2 lat... ufff).

W kazdym razie - Karino dzieki bardzo za input. Z tego co sie doczytalam na forum (a dolaczylam dopiero wczoraj) jestes prawnikiem wiec pewnie zdziwi Cie fakt (a moze wcale nie?) ze takich glupot o 5 miesiacach czekania to nam naopowiadal wlasnie prawnik.

DLACZEGO MNIE TO NIE DZIWI? I DLACZEGO TYLE OSOB Z CT SZUKA PRAWNIKOW POZA CT? HM... BEZ ODPOWIEDZI...  

Na poczatku twierdzil ze bedzie to tylko 90 dni, a jak po 3 miesiacach udalismy sie do niego po update to stwierdzil, ze teraz sie dluzej czeka, bo przez to ze do Chicago najpierw ida papiery to jest wiecej zamieszania itd itp. Nie wiem czy to prawda czy nie, ani kiedy wszedl przepis o wysylaniu wszystkiego wpierw do Chicago, w kazdym razie taka historie uslyszalam.

NAJGORSZA BZDURA JAKA SLYSZALAM! OD DAWNA DOKUMENTY WYSLYLA SIE DO CHICAGO - ALE TO CZY WYSLESZ DO CHICAGO CZY DO VERMONT ITD NIE POWINNO MIEC WPLYWU NA WYDANE CI EAD (CZYLI CZAS OCZEKIWANIA NA EAD). NIE MA OSOBNYCH PRZEPISOW MOWIACYCH, ZE OSOBY Z CT CZEKAJA DLUZEJ NA EAD, BO ICH SPRAWA IDZIE PRZEZ CHICAGO... BEZ PRZESADY. KAZDA TEGO TYPU SPRAWA IDZIE DO CHICAGO, DZIEJE SIE TAK JUZ OD DLUZSZEGO CZASU I NAPRAWDE MOZE BYC 2-3 DNI ROZNICY PO OCZEKIWANIU NA EAD PRZEZ TE 90 DNI (OD NOTICE DATE, NIE OD RECEIVED DATE!), ALE NIE 5 MIESIECY!  

Kiedy moj maz byl w zeszlym tyg. zapytac jak sprawy stoja (minelo nieco ponad 4 miesiace od zlozenia petycji) niestety nie zastal prawnika, ale jego asystentka twierdzila ze powinnismy dostac dokumenty na dniach. I ze wcale by sie nie zdziwila gdyby wszystko przyszlo razem - czyli zaproszenie na interview( i to w niedlugim czasie) jak i EAD i AP.  

JA BYM SIE NIE ZDZIWILA ALE NA RAZIE SIE DZIWIE, ZE MASZ PRAWNIKA KTORY TYLKA NIE RUSZY ABY SPRAWE WYJASNIC I ODPOWIEDZIEC NA PYTANIE GDZIE JEST TWOJE EAD??? "NA DNIACH" TO ZNACZY KIEDY WG ASYSTENTKI? BO WG MNIE TO JEST OKOLO 90 DNI PO NOTICE DATE, ALE JESLI CZEKASZ 4 MIESIACE I NIC - TO KTOS TO POWINIEN RUSZYC... TY NAWET NIE MIALAS ODCISKOW - TO JAK MASZ DOSTAC EAD?  

Tylko jedno w tym wszystkim mnie zastanawia: a co z tymi odciskami palcow??? W koncu nikt mnie jeszcze nigdzie nie wzywal. (???)

TO JEST WLASNIE NAJDZIWNIEJSZE. BO BEZ ODCISKOW NIE DOSTAIESZ EAD. WIEC JAK NIBY MA CI PRZYJSC EAD WRAZ Z WEZWANIEM NA ODCISKI PALCOW????  

BEZ ODCISKOW NIE DOSTANIESZ PIECZATKI DO PASZPORTU (CZYLI POZNIEJ GREEN CARD). DODAM MOZE WIECEJ: BEZ SPRAWDZONYCH ODCISKOW. CZYLI NIE BEDZIE TAK, ZE WEZMA CI ODCISKI I OD RAZU DADZA PIECZATKE. MUSZA SPRAWDZIC ODCISKI, NAME CHECK I DOPIERO PODJAC DECYZJE DOT. WYDANIA CI GREEN CARD.  

Ach, sama juz nie wiem co myslec o tej sprawie.

NO JA TEZ NIE, BO TO - JEST ZE TAK POWIEM - DZIWNE...

Teoretycznie prawnik najlepszy w okolicy.

DOBRZE TO UJELAS: TEORETYCZNIE.  

Dobrzy znajomi meza nam go polecili - mowili ze ich sprawa przebiegala expresowo i gladko.

Gdzie tkwi chochlik?

NIE WIEM, ALE CHYBA W TYM JAK WASZ PRAWNIK PRZYKLADA SIE DO SPRAWY. ZE NIE INTERWENIUJE, NIE WIEM... A TAK W OGOLE CZY TY MASZ KOPIE PRZYJECIA TWOICH DOKUMENTOW DO USCIS?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz Karinko.

Ja osobiscie znam z CT pare ktora 10 miesiecy czekala na interview ale ich sprawa byla skomplikowana ze wzgledu na sponsorowanie nie przez wspolmalzonka, ale przez pracodawce. Bylo z tym troche zamieszania, wiec musieli wziasc prawnika, ktory poprowadzil ich sprawe.  

JESLI MOWIMY O PRACODAWCY TO JEST ZUPELNIE INNA SPRAWA - TU SKUPMY SIE NA SPONSOROWANIU PRZEZ UKOCHANEGO :) .

Niestety nie postaram sie odpowiednio wczesnie o advance parole, wiec w najblizszym czasie to niemozliwe.  

Venus ja tez mysle ze to dziwne. Przeciez ja zlozylam papiery 2 miesiace wczesnie i juz jestem po biometrics. Ty powinnas z tego co pisze Karina miec interview w tym miesiacu, albo w nastepnym najpozniej. Moze dostaniesz od razu appointment na biometrics i interview.

HM.. ONI TAK NIE ROBIA ZEBY WZYWAC NA BIOMETRICS ORAZ NA INTERVIEW, BO MIELIBY ZA MALO (TEORETYCZNIE) CZASU NA SPRAWDZENIE ODCISKOW. MASZ KOPIE PRZYJECIA DOKUMENTOW PRZEZ USCIS?  

JESLI WYSLA CI WEZWANIE NA INTERVIEW TO TEZ NAJCZESCIEJ CZEKA SIE NA NIE PONAD MIESIAC CZASU.  

Kobieta ktora robila mi biometrics powiedziala ze musze czekac 1-2 tygodnie na odpowiedz, czyli domyslam sie ze na work permit.  

BADZ NA SPRAWDZENIE ODCISKOW I NAME CHECK.

Nie wiem czy do konca w to wierzyc, ze tak szybko to sie stanie. W tym tygodniu minie dopiero tydzien. Jak cos dostane to napisze.

:shock:  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...