Skocz do zawartości

jaki czas oczekiwania na SSN ?


filiprex

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Mysle, ze mam juz jasny obraz sytuacji. Ewidentnie prawnik nie wywiazuje sie ze swoich obowiazkow.

Choc troche przyznam jest w tym mojej winy, bo dalam sobie zmydlic oczy. Ja w ogole chcialam sprawe zalatwic bez angazowania prawnika, ale moj maz sie uparl, ze lepiej byc safe than sorry. No i wlasnie...

Po tym jak podpisalismy dokumenty to ja juz zarzucilam szperanie w necie i zbieranie informacji na temat EAD, AP itd. Po prostu jak ufne ciele wierzylam ze wszystko pojdzie jak z platka.

A teraz poczytalam sobie dokladnie o AED i widze ze USCIS ma 90 dni na podjecie decyzji, a jesli tego nie zrobi moge sie starac o tymczasowe pozwolenie na prace. Tyle ze ja nawet nie mam potwierdzenia z USCIS o przyjeciu aplikacji, bo wszystko szlo na adres kancelarii... :glupek2:

Czas najwyzszy zlozyc im osobista wizyte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Venus na stronie www.prawoimigracyjneusa.com znalazlam cos takiego:

10. Staralam sie o pozwolnie na prace ponad 100 dni temu. Do tej pory nic nie otrzymalam z USCIS, zadnej informacji. Co moge zrobic?

Prosze wejsc na web site USCIS i sprobowac zrobic appointment ( umowic sie na spotkanie ) z urzednikiem imigracyjnym, wtedy dowie sie Pani co slychac w Pani sprawie. Appointment prosze zrobic za pomoca INFOPASS ( jest tam wszystko tlumaczone takze na jezyk polski ). Jesli nie ma mozliwosci umowienia sie w USCIS za pomoca INFOPASS ( bo nie w kazdym regionie cos takiego jest ), prosze zadzwonic pod bezplatna infolinie USCIS: 1-800-375-5283.

Wiec widzisz sama ze to nie jest normalne czekac tyle co ty, bo 4 miesiace to ponad 120 dni. Na waszym miejscu rowniez odwiedzilabym tego prawnika i zadala wyjasnien.

Tak z ciekawosci - twoj maz jest Polakiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz Karinko.

Kobieta ktora robila mi biometrics powiedziala ze musze czekac 1-2 tygodnie na odpowiedz, czyli domyslam sie ze na work permit.  

BADZ NA SPRAWDZENIE ODCISKOW I NAME CHECK.

Nie wiem czy do konca w to wierzyc, ze tak szybko to sie stanie. W tym tygodniu minie dopiero tydzien. Jak cos dostane to napisze.

:shock:  :)

Ta osoba z biura biometrics mowila prawde, bo na work permit czekalam dokladnie 1 tydzien od zrobienia fingerprints. Dzisiaj dostalam wlasnie pozwolenia na prace i zlozylam aplikacje o SSN, ktory mam dostac w ciagu tygonia lub dwoch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz Karinko.

Kobieta ktora robila mi biometrics powiedziala ze musze czekac 1-2 tygodnie na odpowiedz, czyli domyslam sie ze na work permit.  

BADZ NA SPRAWDZENIE ODCISKOW I NAME CHECK.

Nie wiem czy do konca w to wierzyc, ze tak szybko to sie stanie. W tym tygodniu minie dopiero tydzien. Jak cos dostane to napisze.

:shock:  :)

Ta osoba z biura biometrics mowila prawde, bo na work permit czekalam dokladnie 1 tydzien od zrobienia fingerprints. Dzisiaj dostalam wlasnie pozwolenia na prace i zlozylam aplikacje o SSN, ktory mam dostac w ciagu tygonia lub dwoch.

W wielu przypadkach wydaja teraz dosc czesto EAD w tempie wrecz ekspresowym (sama jestem w szoku kiedy moi klienci dostaja EAD w ciagu doslownie kilku dni), ale warto tez wspomniec, ze bardzo wiele osob nie dostaje pieczatki podczas interview, bo nie ma sprawdzonych odciskow badz nazwiska badz minelo ponad rok czasu od fingerprints. Tak wiec EAD nie jest problemem, ale z GC zaczely sie opoznienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielu przypadkach wydaja teraz dosc czesto EAD w tempie wrecz ekspresowym (sama jestem w szoku kiedy moi klienci dostaja EAD  w ciagu doslownie kilku dni), ale warto tez wspomniec, ze bardzo wiele osob  nie dostaje pieczatki podczas interview, bo nie ma sprawdzonych odciskow badz nazwiska badz minelo ponad rok czasu od fingerprints. Tak wiec EAD nie jest problemem, ale z GC zaczely sie opoznienia.

To prawda ze bardzo szybko wydaja EAD. Moje EAD bylo juz gotowe miesiac temu, czyli po 43 dniach od notice date. Nie przyslai od razu, bo czekali na fingerprints. Faktycznie czekalam na EAD okolo 64 dni od notice date.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziewczyny, przeczytalam Wasze posty i chyba jeszcze nie mam co panikowac, ale jestem zaskoczona tym co Karina napisala, ze teraz tak szybko dostaje sie EAD. Notice Date jest 4 stycznia i jeszcze nic nie dostalismy. Nie moge sie juz doczekac kiedy bede miala fingerprint.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...