Skocz do zawartości

co z tym kłamaniem w papierach?


golik

Rekomendowane odpowiedzi

a nie ma czegoś takiego jak lista sprawdzonych prawników imigracyjnych w Stanach? I po czym mam rozpoznać oszusta? o jakie dowody ewentualnie się upominać?

Nie ma takiej listy, bo - to moze niech sie wypowie Venus - niby ktos jest the best, a tymczasem... szkoda mowic.

Widzisz, ciezko prowadzic sprawy przeciwko prawnikom - kazdy sie 'wywinie', a to czasu nie mial, a to nie jego wina, ze dokumentow nie przyjeli kilka miesiecy temu w immigration (szkoda, ze cie zapomnial tylko o tym poinformowac... - no ale to szczegol), a to na twoje telefony nie odpowiada albo liczy sobie za kazde oddzwonienie do Ciebie iles $$$ (taka sama stawka za maila) i moglabym wymieniac w nieskonczonosc.

Bardzo ciezkie wykroczenia sa karane przez BIA i listy takich prawnikow sa drukowane, ale to kropla w morzu tego co naprawde sie dzieje.

Najlepiej wziac kogos komu mozesz zaufac - kto wydaje Ci sie wiarygodny (nie musisz go nawet widziec na oczy, ale bedziesz miala pewnosc, ze zatroszczy sie o twoje dokumenty/sprawe). Nie bierz kogos kto ci obiecuje cuda i zlote gory. Nie bierz kogos kto od razu stawia cie w sytuacji ze zrobilas co zle, ale za odpowiednia $$$ on cuda zrobi i wszystko 'zniknie' z twojej historii imigracyjnej. Nie bierz kogos kto nie ma dla Ciebie czasu badz zbywa twoje pytania. I wreszcie najwazniejsze: najdrozszy nie znaczy najlepszy. Ja np. wyznaje jedna zasade: wole wziac mniej a miec wiecej klientow, ktorzy poleca mnie potem innym, niz wziac jedna sprawe za wiele $$$ i prosic Boga zeby ktos zlecil mi jakas sprawe. Dla mnie wazne jest tez aby zrobic cos zupelnie za darmo, dla satysfakcji - tak jak tutaj staram sie odpowiadac na pytania (moze czasem zbyt ostro), ale wiem, ze wielu osob po prostu nie stac aby isc do prawnika i placic setki $$$ za porade, a dla mnie to niewiele aby podzielic sie swoja wiedza czy porada.

Dlatego szukaj kogos komu mozesz wierzyc. Jest wielu dobrych i niezbyt drogich prawnikow podobnie jak lekarzy. Nie bierz kogos kto mowi, ze ma rocznie tysiace takich spraw jak twoja - moze wtedy potraktowac twoja sprawe na zasadzie "niech sekretarka wypelni wszystko, a ja nawet nie spojrze w dokumenty". A moze miec to dla Ciebie oplakane skutki.

Tak jak mowie - najlepiej niech wypowiedza sie osoby oszukane czy pokrzywdzone przez prawnikow - wtedy zobaczycie na co zwrocic uwage, co jest wazne i jak sie zachowac.

Good Luck :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, i cos jeszcze: jest w NJ jeden prawnik. Na 100% imigracyjny - tzn. 10 lat byl prokuratorem (zajmowal sie jazda po pijanemu oraz manadatmi itd), ale stwierdzil, ze jako prawnik imigracyjny zarobi wiecej i sie chlopina przekwalifikowal :) I teraz najlepsze: idziesz do niego, wezmie twoja sprawe a jak masz jakies pytania to mowi: no wie Pani jak tak dokladnie nie wiem, ale prosze poszukac sobie odpowiedzi w internecie. Dobre, prawda? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...