Skocz do zawartości

Praca na cudzym ssn?


kuna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jakie jest prawdopodobienstwo że mnie złapią jak będę pracował na cudzym ssn w restauracji.

Tylko że ten socjal jest na moją koleżanke i co bedzie jesli dam swoje dane i jej numer czy to jest jakos sprawdzane?

Pozdrawiam i prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jakie jest prawdopodobienstwo że mnie złapią jak będę pracował na cudzym ssn w restauracji.

Tylko że ten socjal jest na moją koleżanke i co bedzie jesli dam swoje dane i jej numer czy to jest jakos sprawdzane?

Pozdrawiam i prosze o pomoc

P-stwo 100%. Wystarczy, ze pracodawca zadzwoni do SSA lub przez internet wpisze twoj nr SSN, twoje imie i nazwisko i date urodzin i ma odpowiedz, czy prawdziwe dane, czy nie! Nie skapuje sie, jesli podasz prawidlowe dane kolezanki, ale moga wymagac jakies ID ze zdjeciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jakie jest prawdopodobienstwo że mnie złapią jak będę pracował na cudzym ssn w restauracji.

Tylko że ten socjal jest na moją koleżanke i co bedzie jesli dam swoje dane i jej numer czy to jest jakos sprawdzane?

Pozdrawiam i prosze o pomoc

Powiem Ci jak to wyglada od strony pracodawcy:

jak sie prowadzi taki biznes to: albo sie nie chce miec nielegalnych i sprawdza sie na poczatku (sam mam dostep do takiego systemu bo mam inny biznes), albo nie wykazuje sie zainteresowania aby placic mniej i nie miec klopotu z zatrudnieniem (wiekszosc przypadkow).

Dlatego jesli w poczatkowym okresie prawcodawca tego nie robi, to znaczy ze tak mu z tym dobrze.

Jesli zmieni sie kiedys sytuacja prawna na gorsze - to moze to zrobic, ale wtedy Cie po prostu poinformuje ze numer sie nie zgadza. System pokazuje jedynie ze numer nie jest przypisany do danej osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...