Skocz do zawartości

K1 w rece!!!


emilia978

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wszystkim!!!

Po wielu miesiacach stresu i pewnych malych komplikacji na interview dzisiaj DHL przywiozlo mi moj paszport z wiza K1!!! Jak to powiedzial pan konsul nigdy nie wiadomo na 100% czy sie dostalo wize dopoki sie jej nie trzyma w reku. Przy okzaji pozdrawiam pana, ktory byl bardzo mily i dzieki temu przy samym okienku juz sie tak nie stresowalam. A nawet wyciagnelam od niego ze ukonczyl Harvard w 1997 :)

Pozdrawiam wszystkich przed ktorymi jeszcze wizyta w ambasadzie, jak macie jakies pytanka to chetnie odpowiem, :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam.

Ale przede wszystkim gratulacje :>

A teraz moja sprawa :

Moja dziewczyna (nie-Polka) mieszka w USA, w marcu ma spotkanie o Green Card, ktore bedzie raczej formalnoscia. Zamierzamy sie pobrac, jak nie w tym, to w przyszlym roku. Pytania :

Czy lepiej bedzie, jak pojade na turystycznej i sie pobierzemy, czy od razu starac sie o wize k-1 ? Jesli pojechalbym na turystcznej i bym sie z nia ozenil, co bym musial zrobic dalej aby moc pozostac w Stanach legalnie ?

Jakie badania trzeba zrobic i wyniki przyniesc starajac sie o wize k-1 ?

Ogolem, jakie sa koszty zwiazane z zalatwieniem wizy k-1 ? Aczkolwiek ja teraz siedze w Anglii...

Dalej, czy wlasnie fakt, iz kiedys bylem w Stanach, wrocilem bez zadnych klopotow, nie przekroczylem czasu pobytu, teraz siedze w Anglii i pracuje normalnie, zarabiam tutaj, jestem wymeldowany z Polski, bedzie mial jakikolwiek pozytywny (lub nie) wplyw przy aplikacji o wize, zwlaszcza k-1 (dostac turystyczna to zaden problem z tego co wiem, przynajmniej ja nie mialem).

Czy jest jakas okreslona kwota minimalna, ktora partner/partnerka musi udowodnic (np ze zarabia ilestam dolarow), potrzebna aby przekonac urzedasow w ambasadzie o tym, ze bedzie nas stac na utrzymanie sie ?

Jak dlugo bedzie trwac zalatwienie formalnosci pozwalajacych na legalna prace itd, zakladajac zebym dostal wize k-1 ?

Czy ja aplikujac o ta wize, pokazujac swoje dowody o moich zarobkach - czy to tez bedzie mialo wplyw na potwierdzenie faktu, ze nas stac na utrzymanie ?

Narazie chyba tyle, z gory dzieki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, ale na niektore moje pytania tam odpowiedzi nie ma :f

Ale faktycznie z tego co widze, to chyba rezydent nie moze. No coz, bedzie trzeba kombinowac na turystycznej w takim razie. Ale jakby mogl mi ktos to potwierdzic na 100 % bylbym wdzieczny. I odpowiedziec mi w takim razie na te pytania :

Jesli pojechalbym na turystcznej i bym sie z nia ozenil, co bym musial zrobic dalej aby moc pozostac w Stanach legalnie ?

Jakie badania trzeba zrobic i wyniki przyniesc starajac sie o wize k-1 ?

Ogolem, jakie sa koszty zwiazane z zalatwieniem wizy k-1 ? Aczkolwiek ja teraz siedze w Anglii...

Dalej, czy wlasnie fakt, iz kiedys bylem w Stanach, wrocilem bez zadnych klopotow, nie przekroczylem czasu pobytu, teraz siedze w Anglii i pracuje normalnie, zarabiam tutaj, jestem wymeldowany z Polski, bedzie mial jakikolwiek pozytywny (lub nie) wplyw przy aplikacji o wize, zwlaszcza k-1 (dostac turystyczna to zaden problem z tego co wiem, przynajmniej ja nie mialem).

Czy jest jakas okreslona kwota minimalna, ktora partner/partnerka musi udowodnic (np ze zarabia ilestam dolarow), potrzebna aby przekonac urzedasow w ambasadzie o tym, ze bedzie nas stac na utrzymanie sie ?

Jak dlugo bedzie trwac zalatwienie formalnosci pozwalajacych na legalna prace itd, zakladajac zebym dostal wize k-1 ?

Czy ja aplikujac o ta wize, pokazujac swoje dowody o moich zarobkach - czy to tez bedzie mialo wplyw na potwierdzenie faktu, ze nas stac na utrzymanie ?

Tam odpowiedzi na takie szczegolowe pytania nie ma. Z gory dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 100% nie mozesz starac sie o K1 jak twoja dziewczyna ma tylko green card. Z tego co wiem to masz 2 wyjscia:

1) Ozenic sie z nia w Polsce. Ona wraca do USA i sklada na ciebie papiery o zielona karte. Czekacie pare lat (nie wiem ile jest w tej chwili ale pewnie okolo 3-5 lat) ty w Polsce, ona w USA

2) Wyjechac do USA, wziac slub i tam zlozyc papiery na adjustment of status. Przyczym czekac bedziecie kilka lat i przez ten czas nie bedziesz mogl podrozowac poza teren USA.

Dostalam ostatnio pelno zalacznikow od prawnika co potrzeba do adjustment of status, ale nie jesttem pewna czy dla malzonka posiadacza zielonej karty jest taki sam pakiet co dla malzonka/i ubywatela USA. Jak bys byl zainteresowany skontaktuj sie ze mna na priva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dostało się promessę PRZED złożeniem petycji to nie ma problemu, można przyjamniej raz na jakiś czas pojechać odwiedzić małżonka. Na lotnisku z tego co wiem nie mają w kompie informacji czy złożona jest na kogoś petycja imigracyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...