Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie ktore jest dla mnie bardzo wazne. dostalam wize na okres od 9 marca do 9 wrzesnia tego roku (czyli na pol roku) i dostalam tam adnotacje ze wyjezdzam z wizyta do kuzynki podczas przerwy letniej wakacyjnej w okresie czerwiec - lipiec 2006. moim pierwotnym zamiarem byl wyjazd od czerwca do wrzesnia i nie bardzo rozumiem jak mam taka sytuacje rozwiazac zgodnie z prawem. czy moge na miejscu jakos przedluzyc pobyt do konca waznosci wizy? czy to bedzie mialo wplyw na moje kolejne staranie sie o wize? prosze o odpowiedz i dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie ktore jest dla mnie bardzo wazne. dostalam wize na okres od 9 marca do 9 wrzesnia tego roku (czyli na pol roku) i dostalam tam adnotacje ze wyjezdzam z wizyta do kuzynki podczas przerwy letniej wakacyjnej w okresie czerwiec - lipiec 2006. moim pierwotnym zamiarem byl wyjazd od czerwca do wrzesnia i nie bardzo rozumiem jak mam taka sytuacje rozwiazac zgodnie z prawem. czy moge na miejscu jakos przedluzyc pobyt do konca waznosci wizy? czy to bedzie mialo wplyw na moje kolejne staranie sie o wize? prosze o odpowiedz i dziekuje

mozesz byc w USA do konca waznosci I-94. NA wizie napis dla oficera imigracyjnego ma znaczenie jakies, ale nie jest obligatoryjne. Mozesz byc do 9 wrzesnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedz ale mam kolejne pytanie czy jesli wyjade np. w polowie lipca i oficer przybije mi w paszporcie pobyt na pol roku to czy bede mogla zostac np. do konca wrzesnia pomimo ze mam wize wazna do 9 wrzesnia (oczywiscie mowie o legalnym pobycie)? a czy konsul bedzie na to zwracal uwage przy kolejnym staraniu sie o promese wizowa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedz ale mam kolejne pytanie czy jesli wyjade np. w polowie lipca i oficer przybije mi w paszporcie pobyt na pol roku to czy bede mogla zostac np. do konca wrzesnia pomimo ze mam wize wazna do 9 wrzesnia (oczywiscie mowie o legalnym pobycie)? a czy konsul bedzie na to zwracal uwage przy kolejnym staraniu sie o promese wizowa??

Mozesz wjechac do USA nawet jak promesa wizowa jest wazna tylko 1 dzien. Jak wjedziesz do USA i urzednik da ci wize, t owaznosc jej bedzie okreslona data w formularzu I-94 i do konca tej daty mozesz byc legalnie w USA, nawet jak promesa wizowa wygasnie. Przy oklejnym staraniu sie o wize nie ma problemu, jesli wyjedziesz z USA przed uplywem daty na formie I94

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli nie sprawi to problemu to poprosze na odpowiedz na jeszcze jedno pytanie ktore jest w poscie http://www.usa.info.pl/board/index.php?showtopic=4597 i kolejne pytanie to czy wiedzac ze promesa mi sie konczy 9 i nie wiedzac na ile dostane wize na lotnisku czy moge wykupic bilet powrotny po 9 wrzesnia czy raczej nie draznic nikogo i potem ewentualnie przesunac termin odlotu w miare waznoosci wizy przybitej na lotnisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy konsul bedzie na to zwracal uwage przy kolejnym staraniu sie o promese wizowa??

---------------------------------------------------------

to zalezy od Konsula i jak bedzie przebiegac rozmowa .

Przeciez Jej caly czas chodzi o promese wizowa, wazna do 9 wrzesnia (a nie o wize!), i niepotrzebnie sie martwi czy - bedac w USA dluzej niz data waznosci promesy, powtarzam: promesy - zacznie przebywac w Stanach nielegalnie czy nie... I nic do rzeczy nie ma tu konsul i przebieg kolejnej rozmowy w Ambasadzie. :shock:

Mozesz wjechac do USA do 9 wrzesnia, a o tym ile czasu bedziesz tam LEGALNIE zadecyduje urzednik na lotnisku. Nikt jednak nie powie Ci co wbije on do Twojego paszportu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chomik tego nie wiesz czy nie bedzie miec  problemu jak bedzie sie starac nastepnym razem o wize.

Sly6, tyle piszesz o Stanach i naprawde nie rozumiesz o co Jej chodzi? :roll:

Jakie moze miec problemy pozniej, jesli Urzednik na lotnisku wbije Jej date waznosci wizy np. 1 pazdziernika (choc promese ma wazna do 9 wrzesnia)? A Ona tej daty nie przekroczy.

Tysiace razy pisales, ze promesa to jedno (mowi do kiedy mozesz wyjechac), a wiza to co innego (mowi do kiedy mozesz zostac w USA, nawet jesli data ta jest pozniejsza w stosunku do waznosci promesy), a teraz sie z tego wycofujesz i przewidujesz jakies problemy na rozmowie w sprawie kolejnej... promesy? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...