Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

na J-1 chyba też można

i podobno koszty to koło 20$ a trudność egzaminu... nie spowodować wypadku na egzaminie :D tak przynajmniej słyszałem, mógłby ktoś się jeszcze na ten temat wypowiedzieć?

Można wyrobić prawko

koleżanka wyrobiła bez problemu

tam jest tak fajnie, że jak raz nie zdasz to nastepne podejścia masz za free. Kolezanka zdala za drugim razem, bo za pierwszym zagapiła się i nie zobaczyła znaku STOP... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Z tego co wiem, wazne jest 3 miesiace od wlotu do USA. Ale auto musi byc ubezpieczone, przynajmniej w MA, wiec musisz miec tutejsze prawko.

Jestem tu juz poltora roku i jezdze na miedzynarodowym bom za leniwa isc i zdac. :wink:

Koszt 30$, trudnosc, e, taka ze potem jezdzisz jak w slalomie, zeby wariatow nie pozabijac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie jesli mam normalne unijne prawo jazdy to musze przerabiac na jakies miedzynarodowe ??... moj instruktor powiedzial zebym sie nie bawil w jakies miedzynarodowe ... jesli bym mial tam pracowac jako kierowca czy cos to tak ale o tak tylko to ze nie ma sensi ze wystarczy to europejskie :D...

wiesz, wyrobienie międzynarodowego prawka to chyba 25 albo 30 zł no i trochę straconego czasu (ile? w naszych urzędach wiadomo ;)) ale chyba wydają od ręki, ja w każdym razie wyrobię sobie międzynarodowe a już w Stanach wyrobię sobie tamtejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie jesli mam normalne unijne prawo jazdy to musze przerabiac na jakies miedzynarodowe ??... moj instruktor powiedzial zebym sie nie bawil w jakies miedzynarodowe ... jesli bym mial tam pracowac jako kierowca czy cos to tak ale o tak tylko to ze nie ma sensi ze wystarczy to europejskie :D...

wiesz, wyrobienie międzynarodowego prawka to chyba 25 albo 30 zł no i trochę straconego czasu (ile? w naszych urzędach wiadomo ;)) ale chyba wydają od ręki, ja w każdym razie wyrobię sobie międzynarodowe a już w Stanach wyrobię sobie tamtejsze

Ja pare lat temu jak bylem glupi i nabralem sie na te miedzynarodowe z urzedu miejskiego, to czekalem tydzien czasu. A panii lodzi zajelo to az tydzien, a bylo to tylko apre slow na myszynie napisane, zdjecie przyczepione i pare pieczatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobienie prawka wcale nie jest teraz takie latwe jesli chodzi o wize turystyczna. Nie opowiadajcie bajek. Oczywiscie jest kilka stanow, gdzie przepisy pod tym wzgledem sa bardziej liberalne, ale miedzynarodowe prawo jazdy w zestawieniu z krajowym wystarczy nawet jesli zostaje sie tutaj dluzszy czas. A wazne jest nie od wjazdu do USA, jak ktos wyzej sugerowal, ale data waznosci jest na nim wydrukowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sie, ze nie zauwazacie innego problemu. Wlasciwie prawko to nawet nie polowa drogi do jezdzenia samochodem po usa. No chyba, ze chcecie zawsze brac samochod z wypozyczalni. W innym wypadku samochodem ma prawo kierowac WYLACZNIE wlasciciel jego ubezpieczenia, i ew. osoby do takiego ubezpieczenia przypisane. To nie znaczy,ze policjant zatrzyma Was jesli prowadzicie samochod wujka. Znaczy to tyle, ze jesli odpukac zrobicie nim stuczke/wypadek to po pierwsze wujek zaplaci za wszystko z wlasnej kieszeni, bo ubezpieczenie mu tego nie pokryje (nawet jesli wina w wypadku nie lezy po waszej stronie), a po drugie moga mu podniesc stawke ubezpieczenia. Co jest tu zaje..scie wazne (ja za 3 lata ubezpieczenie place tyle ile dalem za caly samochod). Wiec nie liczylbym na pozyczanie samochodu od znajomych na wycieczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sie, ze nie zauwazacie innego problemu. Wlasciwie prawko to nawet nie polowa drogi do jezdzenia samochodem po usa. No chyba, ze chcecie zawsze brac samochod z wypozyczalni. W innym wypadku samochodem ma prawo kierowac WYLACZNIE wlasciciel jego ubezpieczenia, i ew. osoby do takiego ubezpieczenia przypisane. To nie znaczy,ze policjant zatrzyma Was jesli prowadzicie samochod wujka. Znaczy to tyle, ze jesli odpukac zrobicie nim stuczke/wypadek to po pierwsze wujek zaplaci za wszystko z wlasnej kieszeni, bo ubezpieczenie mu tego nie pokryje (nawet jesli wina w wypadku nie lezy po waszej stronie), a po drugie moga mu podniesc stawke ubezpieczenia. Co jest tu zaje..scie wazne (ja za 3 lata ubezpieczenie place tyle ile dalem za caly samochod). Wiec nie liczylbym na pozyczanie samochodu od znajomych na wycieczki.

podobno na prawku nie ma podanego obywatelstwa, a tym dokumentem możesz się legityować... to chyba duży atut za 20-30 $?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sie, ze nie zauwazacie innego problemu. Wlasciwie prawko to nawet nie polowa drogi do jezdzenia samochodem po usa. No chyba, ze chcecie zawsze brac samochod z wypozyczalni. W innym wypadku samochodem ma prawo kierowac WYLACZNIE wlasciciel jego ubezpieczenia, i ew. osoby do takiego ubezpieczenia przypisane. To nie znaczy,ze policjant zatrzyma Was jesli prowadzicie samochod wujka. Znaczy to tyle, ze jesli odpukac zrobicie nim stuczke/wypadek to po pierwsze wujek zaplaci za wszystko z wlasnej kieszeni, bo ubezpieczenie mu tego nie pokryje (nawet jesli wina w wypadku nie lezy po waszej stronie), a po drugie moga mu podniesc stawke ubezpieczenia. Co jest tu zaje..scie wazne (ja za 3 lata ubezpieczenie place tyle ile dalem za caly samochod). Wiec nie liczylbym na pozyczanie samochodu od znajomych na wycieczki.

podobno na prawku nie ma podanego obywatelstwa, a tym dokumentem możesz się legityować... to chyba duży atut za 20-30 $?

A na polskim prawku masz obywatelstwo?? Kazdy z UE moze przyjechac do kraju i zrobic prawko, a takze wymienic zagraniczne na polskie bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jok:

to jest rzeczywiscie ulatwienie. Dopoki jestes gdzies, gdzie jest duzo Polakow to sa przyzwyczajeni i akceptuja polski dowod , czy prawko (np. wchodzac na impreze od 21 lat). Ale wystarczy gdzies dalej pojechac i czasem nawet piwa nie chca sprzedac bez amerykansiego ID, lub paszportu. A wozenie ze soba wszedzie paszportu jest niewygodne i niebezpieczne, zawsze moze zginac i bedzie problem.

Jesli masz polskie prawko, to je tlumaczysz u tlumacza (musi on miec na to licencje z motor vehicle) i zdajesz tylko testy. Ja pytan uczylem sie czekajac w kolejce na test :D i nauczenie sie zajelo mi 30 minut. Sa banalnie proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...