Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

jok:

to jest rzeczywiscie ulatwienie. Dopoki jestes gdzies, gdzie jest duzo Polakow to sa przyzwyczajeni i akceptuja polski dowod , czy prawko (np. wchodzac na impreze od 21 lat). Ale wystarczy gdzies dalej pojechac i czasem nawet piwa nie chca sprzedac bez amerykansiego ID, lub paszportu. A wozenie ze soba wszedzie paszportu jest niewygodne i niebezpieczne, zawsze moze zginac i bedzie problem.

Jesli masz polskie prawko, to je tlumaczysz u tlumacza (musi on miec na to licencje z motor vehicle) i zdajesz tylko testy. Ja pytan uczylem sie czekajac w kolejce na test :D i nauczenie sie zajelo mi 30 minut. Sa banalnie proste.

ale można w takim razie dostać prawko na podstawie polskiego odpowiednika? czy jest to jakieś prawko czasowe, czy normalne, bezterminowe? a te testy to tylko teoretyczne bez jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
jok:

Jesli masz polskie prawko, to je tlumaczysz u tlumacza (musi on miec na to licencje z motor vehicle) i zdajesz tylko testy. Ja pytan uczylem sie czekajac w kolejce na test :D i nauczenie sie zajelo mi 30 minut. Sa banalnie proste.

ale można w takim razie dostać prawko na podstawie polskiego odpowiednika? czy jest to jakieś prawko czasowe, czy normalne, bezterminowe? a te testy to tylko teoretyczne bez jazdy?

Zle mnie zrozumiales. Polskie prawko dalo mi tylko tyle, ze gdy juz mialem mozliwosc zdawac na amerykanskie to nie musialem robic juz jazdy, tylko same testy teoretyczne.

Inna sprawa, ze znam kupe ludzi, ktorzy jezdza na miedzynarodowym zrobionym w Polsce. Jesli wiec przyjezdzasz tylko na wakacje, masz kogos, kto bedzie Ci pozyczal samochod i znasz choc troche angielski, by pogadac jakby co z policjantem - to nie zawracaj sobie d... kombinacjami. Zrob miedzynarodowe w Polsce za 20-30 zl i starczy. Ja przed wyjazdem sluchalem kretynow na forach, ktorzy twierdzili, ze nie ma sensu go robic. No i potem zalowalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Loki, prawko amerykańskie i tak chcę sobie wyrobić, ale nie wiedziałem że można je bez jazdy robić. W takim razie przetłumaczę sobie swoje prawko w Polsce i tam tylko na te testy pójdę 8)

a wiesz może gdzie możnaby jakieś przykładowe testy znaleść? czy tam jest tak jak u nas - określona liczba stałych pytań czy mogą pytać o wszystko? I jeszcze jedno - jak długo się na prawko czeka po zdaniu egzaminu?

Z góry dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiesz może gdzie możnaby jakieś przykładowe testy znaleść? czy tam jest tak jak u nas - określona liczba stałych pytań czy mogą pytać o wszystko? I jeszcze jedno - jak długo się na prawko czeka po zdaniu egzaminu?  

Z góry dzięki za info

Zasady w kazdym stanie moga byc rozne. Np. w NJ jest okolo 100 pytan (gdzies jeszcze mam ksero), z czego na egzaminie dostajesz 40 albo 50 (nie pamietam dokladnie). Jedne czego musialem sie pouczyc to pytania w stylu: czy osoba ponizej 18 roku zycia na tymczasowym prawie jazdy moze miec pasarerow, itp. Pytania dotyczace samych przepisow drogowych sa banalne. Na prawko po zdaniu egzaminu czekasz okolo 15 minut :D Zaznaczam, ze w innych stanach moze byc inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiesz może gdzie możnaby jakieś przykładowe testy znaleść? czy tam jest tak jak u nas - określona liczba stałych pytań czy mogą pytać o wszystko? I jeszcze jedno - jak długo się na prawko czeka po zdaniu egzaminu?  

Z góry dzięki za info

Zasady w kazdym stanie moga byc rozne. Np. w NJ jest okolo 100 pytan (gdzies jeszcze mam ksero), z czego na egzaminie dostajesz 40 albo 50 (nie pamietam dokladnie). Jedne czego musialem sie pouczyc to pytania w stylu: czy osoba ponizej 18 roku zycia na tymczasowym prawie jazdy moze miec pasarerow, itp. Pytania dotyczace samych przepisow drogowych sa banalne. Na prawko po zdaniu egzaminu czekasz okolo 15 minut :D Zaznaczam, ze w innych stanach moze byc inaczej.

W NY jest 20 pytan, zalicza 14 pytan, z czego jest 8czy6 pytan o znaki (wszystkich znakow do nauczenia jest z 10) i musisz odpowiedzic poprawnie na 4 znaki z tych 6czy8. Mozesz podchodzic jednego dnia bez limitu, egzamin jest bezplatny, wiec mozna i 100 razy w ciagu dnia podejsc. Placi sie tylko za wydanie prawka. Pytania sa banalne i od lat nie zmienialy sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasady w kazdym stanie moga byc rozne. Np. w NJ jest okolo 100 pytan (gdzies jeszcze mam ksero), z czego na egzaminie dostajesz 40 albo 50 (nie pamietam dokladnie). Jedne czego musialem sie pouczyc to pytania w stylu: czy osoba ponizej 18 roku zycia na tymczasowym prawie jazdy moze miec pasarerow, itp. Pytania dotyczace samych przepisow drogowych sa banalne. Na prawko po zdaniu egzaminu czekasz okolo 15 minut :D Zaznaczam, ze w innych stanach moze byc inaczej.

jak byś znalazł tą kserówkę to mógłbyś zeskanować i mi przesłać - jok.cs@interia.pl ? Tak się składa że jadę akurat do NJ :) byłbym dozgonnie wdzięczny

ps. jakim cudem wyrabiają dokument w 15 minut? jak można w 15 minut wyrobić dokument który potem ma służyć wiele lat?... Ale może Stany to Stany, w każdym razie ogromne dzięki za całe info ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest jest w innych stanach ale w północnej karolinie musisz mieć ubezpieczony samochód na siebie żeby w ogóle podejść do prawka. Jeżeli chodzi o SSN to nie pamiętam czy był potrzebny, na pewno wize sprawdzają. A wyrobienie trwa z 10 minut, nawet 5 jak powiesz że ci się spieszy. W N.C. nie ma testów po polsku, ale można pytać urzędniczki co oznacza dany wyraz czy fraza. Wygląda to komicznie kiedy tłumaczą ci wyraz za pomocą gestów i półsłówek. Nie ma limitu czasowego a pytania są po prostu banalnie proste. Jazda wygląda w ten sposób że babka ci mówi np:" za znakiem STOP skręcamy w prawo" :D To jest śmieszne że my musimy jakieś ich stanowe prawko zdawać. Ja bym nie pożyczył samochodu amerykanowi w polsce na bank. Ogromna większość nie zna podstawowych przepisów. Inna sprawa że tam drogi i skrzyżowania nie są tak skomplikowane jak u nas. No i daj amerykańcowi manual :oops: ale jak to działa przecierz oni jeżdżą tylko na automatach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest jest w innych stanach ale w północnej karolinie musisz mieć ubezpieczony samochód na siebie żeby w ogóle podejść do prawka. Jeżeli chodzi o SSN to nie pamiętam czy był potrzebny, na pewno wize sprawdzają. A wyrobienie trwa z 10 minut, nawet 5 jak powiesz że ci się spieszy. W N.C. nie ma testów po polsku, ale można pytać urzędniczki co oznacza dany wyraz czy fraza. Wygląda to komicznie kiedy tłumaczą ci wyraz za pomocą gestów i półsłówek. Nie ma limitu czasowego a pytania są po prostu banalnie proste. Jazda wygląda w ten sposób że babka ci mówi np:" za znakiem STOP skręcamy w prawo"  :D To jest śmieszne że my musimy jakieś ich stanowe prawko zdawać. Ja bym nie pożyczył samochodu amerykanowi w polsce na bank. Ogromna większość nie zna podstawowych przepisów. Inna sprawa że tam drogi i skrzyżowania nie są tak skomplikowane jak u nas. No i daj amerykańcowi manual  :oops:  ale jak to działa przecierz oni jeżdżą tylko na automatach.

nie musi byc ubezpieczony na siebie. musi to byc samochod sprawny i z ubezpieczeniem. tak samo jest w nowym jorku. moze to byc samochod wlasny, znajomego lub ze szkoly jazdy. ssn lub itin. co do wizy, to nie pamietam, czy musiala byc czy nie, ale na B-2 napewno mozna zrobic prawko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

north carolina nie jest taka latwa wlasnie 2 dni temu bylem w dmv i online jest to samo muszisz miec ubezpieczenie na siebie bo inaczej dostaniesz prawko ale z adnotacja"fleet vehicle only" ze mozesz prowadzic auta firmowe. mozna to latwo zlikwidowac za 20$ ale stale musisz miec auto na siebie co jezeli jestes nielegalnie w nj zapomnij. potrezbny jest tez ssn i mail proof. dnv w nj jest tragiczne potrezba z 7 chyba punktow: mail proof wazna wiza ssn, prawko polskie i tlumaczenie lub tez miedzynarodowe i cos tam jeszcze dalem spokoj sobie bo juz jestem nielegalnie... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...