Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ubezpieczenie samochodowe jak sama nazwa wskazuje jest na samochod nie na kierowce.

Jesli ja mam samochod ubezpieczony to jest moja sprawa czy dam go do prowadzenia innemu kierowcy.

Tego policja nie sprawdza.

Ale...

polisa ubezpieczeniowa (zalezy od stanu) moze nie pokryc kosztow w razie wypadku spowodowanego przez innego kierowce.

Czyli samochod musi miec ubezpieczenie

co do kierowcy jesli nie popelnisz zadnego wykroczenia to na zatrzymanie przez policje w drodze ze wschodu na zachod masz szanse prawie zerowe.

Policja nie zatrzymuje tak sobie.Musi byc wyrazny powod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ok

Dopytalem o ubezpieczenie i z tym sie uporam. Samochód bedzie na mojego kuzyna a ja zostane dopisany do ubezpieczenia.

Jeśli idzie o prawo jazdy, może szanse są zerowe, ale gdyby się coś wydarzyło i mnie złapali na zachodnim wybrzeżu 3k mil od CT(gdzie samochod bedzie zaarejstrowany), pewnie moglbym mieć klopoty. Czy ktos wie dokladniej jak to jest? Czy koniecznie musze robic prawko na miejscu by pojezdzic sobie po stanach, czy to miedzynarodowe wystarczy?

Gdzies tez na forum wyczytalem ze w jakims pobliskim stanie mozna wymienic prawko miedzynarodowe na ich zdajac tylko teorie, ktos moze pamieta w jakim to stanie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz wymieniac prawka i mozesz uzywac swojego-czasami pytaja sie o miedzynarodowe i dlatego warto to miec ze soba.

A co do zdawania prawa jazdy to nie te czasy ze na wizie turystycznej mogles takie prawko zrobic a jesli sa takie miejsca to musisz mieszkac w danym stanie i to pokazac w DMV a to nie bedzie takie proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli idzie o prawo jazdy, może szanse są zerowe, ale gdyby się coś wydarzyło i mnie złapali na zachodnim wybrzeżu 3k mil od CT(gdzie samochod bedzie zaarejstrowany), pewnie moglbym mieć klopoty.

"Zlapali"? Jestes (bedziesz) poszukiwany? To nie USSR i kazdy moze podrozowac gdzie chce, w koncu jestes turystycznie.

Czy koniecznie musze robic prawko na miejscu by pojezdzic sobie po stanach, czy to miedzynarodowe wystarczy?

Nie tylko nie musisz ale nawet nie mozesz na turystycznej - przynajmniej w CT. Polskie + miedzynarodowe wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastikowe polskie nie jest ani tyle warte. No chyba, ze cos w nim zmienili. Ale w moim zmienionym 3 lata temu nie ma ani slowa po angielsku.

Wiec dla amerykanskiego policjanta znaczy tyle samo co paszport Polsatu :)

A ja zostalam kiedys zatrzymana na polskim prawie jezdzie wlasnie... mialam miedzynarodowe tez- dalam oby dwa i policjant sie tylko usmiechnal i podziekowal za ksiazeczke. wzial plastik - bo widac ze prawo jazdy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...