Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie jesli mam normalne unijne prawo jazdy to musze przerabiac na jakies miedzynarodowe ??... moj instruktor powiedzial zebym sie nie bawil w jakies miedzynarodowe ... jesli bym mial tam pracowac jako kierowca czy cos to tak ale o tak tylko to ze nie ma sensi ze wystarczy to europejskie :)...

wiesz, wyrobienie międzynarodowego prawka to chyba 25 albo 30 zł no i trochę straconego czasu (ile? w naszych urzędach wiadomo :() ale chyba wydają od ręki, ja w każdym razie wyrobię sobie międzynarodowe a już w Stanach wyrobię sobie tamtejsze

Ja pare lat temu jak bylem glupi i nabralem sie na te miedzynarodowe z urzedu miejskiego, to czekalem tydzien czasu. A panii lodzi zajelo to az tydzien, a bylo to tylko apre slow na myszynie napisane, zdjecie przyczepione i pare pieczatek.

W łodzi wyrobienie prawa jazdy miedzynarodowego trwa 1 dzień koszt 35 złotych. ja zaniosłam zdjęcie rano a przed 16 miaąłm odbiór( moze trwafiłam na miłą panią??) Uważam ze warto mnie się przydało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Na Florydzie każdy może wyrobic sobie prawo jazdy. Obecnie czas ważności to - czas ważności wizy. (jeszcze niedawno dawali na 5 lat jak leci). Egzamin banalny (dla Polaka), pula pytań (chyba 60) a losuja z tego 20? jazda ... gee ... mój syn by zdał gdyby do pedałów sięgał....

A w Polsce jak to w Polsce -podnoszą ceny i zaostrzają przepisy kursów/egzaminów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie jesli mam normalne unijne prawo jazdy to musze przerabiac na jakies miedzynarodowe ??... moj instruktor powiedzial zebym sie nie bawil w jakies miedzynarodowe ... jesli bym mial tam pracowac jako kierowca czy cos to tak ale o tak tylko to ze nie ma sensi ze wystarczy to europejskie :)...

wiesz' date=' wyrobienie międzynarodowego prawka to chyba 25 albo 30 zł no i trochę straconego czasu (ile? w naszych urzędach wiadomo :() ale chyba wydają od ręki, ja w każdym razie wyrobię sobie międzynarodowe a już w Stanach wyrobię sobie tamtejsze[/quote']

Ja pare lat temu jak bylem glupi i nabralem sie na te miedzynarodowe z urzedu miejskiego, to czekalem tydzien czasu. A panii lodzi zajelo to az tydzien, a bylo to tylko apre slow na myszynie napisane, zdjecie przyczepione i pare pieczatek.

W łodzi wyrobienie prawa jazdy miedzynarodowego trwa 1 dzień koszt 35 złotych.

Polskie "książeczkowe" międzynarodowe prawo jazdy jest tak naprawdę nic nie warte w USA. Wystarczy już plastikowe, polskie na kraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie "książeczkowe" międzynarodowe prawo jazdy jest tak naprawdę nic nie warte w USA. Wystarczy już plastikowe, polskie na kraj.

Plastikowe polskie nie jest ani tyle warte. No chyba, ze cos w nim zmienili. Ale w moim zmienionym 3 lata temu nie ma ani slowa po angielsku.

Wiec dla amerykanskiego policjanta znaczy tyle samo co paszport Polsatu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolacze tutaj pare slow bo jak to czytam to az mnie sciska. Ja robilam prawo jazdy amerykanskie 3 lata temu w stanie Connecticut. Wiadomo co stan to inny obyczaj. Bylam wtedy na wizie J1 i bylo duzo problemow z papierami bo potrzebowalam ssn ale nie chcieli go wydac bez prawa jazdy wiec bledne kolo. Ale jak poszlam drugi raz to wystarczyl paszport, miedzynarodowe prawo jazdy i akt urodzenia(bo trzeba miec 3 dokumenty potwierdzajace nasza tozsamosc). Egzamin kosztowal 20 albo 30 dolcow juz nie pamietam. Testy nie wcale takie proste bo sie czepial iszczegolow ktore byly w ksiazeczce, i polecam test na kartce nie na kompie. Egzamin z jazdy luz maksymalny. Potem za wyrobienie prawka zaplacilam jeszcze 60 dolcow wiec nie wiem o czym Wy mowicie ale mowie ze kazdy stan moze miec inne zasady. Prawko wazne na 7 lat do daty urodzenia. Moje kumpela tez robila w USa, najpierw na florydzie a pozniej jak sie przeniosla do Ct musiala robic jeszcze raz bo jak chce sie dluzej jezdzic w danym stanie to trzeba zmieniac. Poza tym ja nie moglam jezdzic na miedzynarodowym bo to wszystko zalezy od firmy ubezpieczeniowej w ktorej ubezpiecza sie auto. A jesli chodzi o miedzynarodowe to jak bylam w DMV podkreslam w Connecticut to powiedzieli mi ze na tym miedzynarodowym moge jezdzic tylko jeden miesiac. Wiec najpierw polecam poczytac co jest napisane na stronie DMV stanu do ktorego sie udajecie. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

Troche stary topik, ale dla mnie bardzo na czasie;]

Jestem obecnie w USA od 2 tygodni w stanie Connecticut(mam blisko do NY i NJ). Chcialbym natomiast za jakiś miesiąc pojechać na zachodnie wybrzeze(a dokładniej zatrzymać sie w Las Vegas i stamtąd jakieś wypady na zachodnie) i posiedzieć tam z 2 miesiące. Do tego przydałby mi sie samochód i wolałbym go kupić niz pożyczyć bo łacznie zamierzam w stanach posiedzieć 4 miesiące, więc kosztowo wyjdzie mnie taniej(moge po tym czasie odsprzedać samochód mamie). Sprawa wygląda tak, mam polskie i miedzynarodowe prawo jazdy, mam też osobe na którą moge kupić samochód(jest na zielonej karcie) i niestety nie wiem jak zrobić by było najlepiej. Gdzies tu na forum wyczytałem, że autem może jeździć tylko osoba na którą jest ubezpieczenie lub osoba która jest dopisana do ubezpieczenia( bo w razie wypadku właściciel pojazdu będzie musial płacić za wszystko z własnej kieszeni) czy to prawda? - w takim wypadku to że kolega kupi na siebie samochód nic mi nie daje, a może może mnie dodać do ubezpieczenia (jestem na turystycznej wizie)? Do tego dochodzi pytanie, jak z ważnościa mojego prawa jazdy, gdyż zamierzam jechać w poprzek kontynentu.

Opisałem mniej wiecej sytuacje, ktoś ma pomysł co powinienem zrobić? Czy da rade z tym samochodem na kumpla, czy może jestem skazany na wyrobienie dokumentu prawa jazdy tutaj(nie mam SSN) i kupno samochodu na siebie?, a może zostaje tylko wypożyczenie samochodu?

Wszelkie sugesti mile widzinae. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś może mi odpowiedzieć dokładnie na pytanie?? Lecę turystycznie w kwietniu na dwa tygodnie do znajomych Amerykanów. Będzie to objazdówka i wychodzi sporo km-ów. Jedziemy razem z nimi ich samochodem. I teraz pytanie : czy ja na swoim polskim prawie jazdy mogę jechać jako zmiennik? Zaznaczam że będziemy jechać przez kilka stanów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grontas: mozesz jechac jako zamiennik, prawo jazdy masz, powinienes miec przy sobie caly czas paszport z wiza, nawet jesli zatrzyma Cie policja i z jakis powodow stwierdzi ze nie mozesz prowadzic, to poprostu Cie o tym poinformuje, ale zdziwilbym sie gdyby taka sytuacja zainstaniala, moi znajomi wiele lat jezdzili na wakacje do USA poslugujac sie tylko polskim prawem jazdy (bez wkladki miedzynarodowej).

@pauka: taniej bedzie na mame jesli ma ona juz amerykanskie prawo jazdy, (a moze samochod i ubezpieczenie?) jesli to dla Ciebie nie problem, to zadzwon do jakiegos agenta od ubezpieczen w miejscu gdzie mieszka Twoja mama, nawet takiego mowiacego po polsku i dokladnie wyjasni Ci kwestie ubezpieczenia,

co do dopisywania do ubezpieczenia to z doswiadczenia wiem, ze problem powstaje jesli osoba ktora spowodowala wypadek a nie byla dopisana do ubezpieczenia mieszkala pod tym samym adresem co wlasciciel samochodu/ubezpieczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...