Skocz do zawartości

Laptop


crowM

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

na wstepie chcialbym wszystkich goraco pozdrowic :lol:

Sluchajcie, mam problem. Czytam te wszystkie tematy odnosnie laptopow i nigdzie nie moge znalezc interesujacej mnie odpowiedzi.

MOJE PYTANIE BRZMI :

-Czy kiedy bede wjezdzal na teren polski z laptopem w bagazu podrecznym, bede musial placic za niego clo?

-Jesli tak to jak moge tego uniknac? (spakowac go do normalnego bagazu?)

-Jesli przyjdzie mi placic clo za laptopa to na jaka cene bede musial sie przygotowac? (i czy ewentualnie to clo bede mogl zaplacic w $). Zalozmy ze laptop kosztowal 800$. Jakie clo mi od niego moga policzyc?

Za odpowiedz z gory bardzo dziekuje i przepraszam jesli ten temat byl poruszony wczesniej :)

Pozdrawiam raz jeszcze :) Czesc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 111
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Nie, no jakie clo? Czyzbys ten laptop wiozl zapakowany oryginalnie? Uwazaj z tym, bo na lotnisku moga Ci kazac go wlaczyc i kaplica...

---

Odnosnie Toshiby - za onetem:

Toshiba wybuduje w Polsce wytwórnię paneli LCD

Amerykańska agencja Associated Press poinformowała, że japońska firma Toshiba, specjalizująca się od lat m.in. w produkcji najwyższej jakości ekranów i monitorów, wybuduje w Polsce wytwórnię telewizyjnych paneli LCD (ciekłokrystalicznych).

AP powołuje się na raport w tej sprawie, w którym podkreśla się, że inwestycja ma wpłynąć na zwiększenie sprzedaży produktów japońskiej firmy w Europie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem Compaq Presario V5201US. Nie grzeje sie, jest cichy, w miare szybki. Do gier z taka karta grafiki sie nie nadaje - w 3DMark 2003 nawet 1000 punktow nie uzyskal. Karta grafiki kradnie tez ram, wiec 512 moze okazac sie troche za malo. Na bateri podczas przegladania internetu dziala 2h. Ma windows xp home oem. Nie powinienem dostac CD z systemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojego Acera rowniez nie dostalem cd z systemem. Natomiast gdy uruchamiam system pojawia mi sie komunikat o zrobieniu backupu. Sluzy to chyba wlasnie do tego, jesli cos mi sie stanie z komputerem. Wydaje mi sie ze system wypala "instalke" systemu.

Oczywiscie moge byc w bledzie, jednak jest to jedyna logiczna mysl jaka mi przychodzi do glowy (tymbardziej ze nie mam tej plyty z systemem)

Pozdrawiam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojego Acera rowniez nie dostalem cd z systemem.

Byc moze macie juz zrobiony back-up i znajduje sie on na ukrytej partycji na koncu dysku. Sprawdzcie np. Partition Magic czy ostatnie sektory sa czyms zajete. Jesli tak to bardzo prawdopodobne, ze to wlasnie wasz "zapasowy OS" :>

To co pojawia sie przed uruchamianiem systemu to chyba wlasnie opcja odzykiwania.

Pozdrawiam,

a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem Compaq Presario V5201US. Nie grzeje sie, jest cichy, w miare szybki. Do gier z taka karta grafiki sie nie nadaje - w 3DMark 2003 nawet 1000 punktow nie uzyskal. Karta grafiki kradnie tez ram, wiec 512 moze okazac sie troche za malo. Na bateri podczas przegladania internetu dziala 2h. Ma windows xp home oem. Nie powinienem dostac CD z systemem?

Ja sie tez na moje nieszczescie skusilem juz dwa razy na Compaqa. W obu przypadkach dostalem zestaw dyskow do reinstalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moja kuzynka jest w USA ma przywieźć 2 laptopy tak wyszło nie na handel tylko prezenty dla rodziny a mósi wziąść 2!!!

Co koledzy i kolezanki szanowne polecają mi??

rozpakowac oba laporpy wgrac oprogramowanie........ i troche programów...

czy moze dac komus 2 laptopa zeby przewiozł....??

prosze o dokładna i wyczerpujacą odpowiedz

dziekuje mocno!

pozdrawiam valmont

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...
Nie, no jakie clo? Czyzbys ten laptop wiozl zapakowany oryginalnie? Uwazaj z tym, bo na lotnisku moga Ci kazac go wlaczyc i kaplica...

i kaplica... a jakie konsekwencje?

Na 1 laptopa nie ma cła, ani VAT, bo nalezy do produktow rzeczy codziennego uzycia, jednak celnicy lubia wyduszac kase z niewiedzacych ludzikow. Ja zawsze z nimi sie musze droczyc, ze sciemniaja.

Czyli tak: jednego laptopa można przywieźć na legalu nawet zapakowanego? tak?

a jak to jest z kupowaniem " na prezent"??

wie ktoś moze ile wynosi cło??

dzięki za odpowiedź, pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...