Skocz do zawartości

Laptop


crowM

Rekomendowane odpowiedzi

A tak poza tym, to jak mozesz pisac, ze sie latptop nie przegrzewa, ale dobrze jest kupic podstawke, zeby chronic meble? :o Laptop to nie grzejnik. :)

heh, chyba się nie zrozumieliśmy :)

chodziło mi o to, że jeśli ktoś obawia się, że przegrzanie laptopa skróci żywot tegoż sprzętu to może sobie taką tackę chłodzącą kupić - osobiście tego nie używam, bo mój laptop nie potrzebuje takiego wsparcia, ale znam zwolenników :)

a to, że tacka chroni i kompa i meble to już zdanie producenta - sprawdź np. Targus Chill Mat:

•USB connection

•Prevents overheating

•Protects furniture

•Non-skid rubber feat

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 111
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

To, ze tacka pomaga, to wiem, bo sam musialem kupic i widze, ze pomaga. Ale nie widze sensu kupowania nowego laptopa, ktory sie przegrzewa, razem z tacka. Juz lepiej kupic lepszy laptop. Tacka jest cholernie niewygodna. Jest to latanie dziury, a nie zapobieganie rozdarciu. :o

I tak, jak mowie. Kosztuje 50CAD - taka, co ma dwa wiatraki.

Wczesniej pracowalem na NEC i innym Compaqu (jeszcze nie byli z HP). Czasem w pracy uzywalem Thinkpada z IBM. Kumpel dal mi tez na chwile swojego Della. Zaden z nich nie grzal sie tak, jak Presario 700, ktorego kupilem na wlasnosc. Cos jest nie tak z ta konstrukcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej pracowalem na NEC i innym Compaqu (jeszcze nie byli z HP). Czasem w pracy uzywalem Thinkpada z IBM. Kumpel dal mi tez na chwile swojego Della. Zaden z nich nie grzal sie tak, jak Presario 700, ktorego kupilem na wlasnosc. Cos jest nie tak z ta konstrukcja.

Tak. No skoro kupiłeś Compaq'a jak jeszcze nie został wykupiony przez HP, to było to dawno temu (przed 2001). Technologia od tego czasu poszła do przodu a np. moja Toshiba z Celeronem (kupiona w 2004) grzała sie niemiłosiernie...

Popatrzyłem na konfigurację Twojego laptopa... I powiem tak: czego sie spodziewasz po Duronie 900? AMD dość długo był za Intelem jeśli chodzi o procesory mobilne... (mój Duron 900 na desktopie w trakcie normalnej pracy osiąga ok. 60 stopnii; dużo się te procesory mobilne nie rózniły np. pod względem wytwarzania ciepła od desktopowych, niestety; AMD pod socketA miał z przegrzewaniem się procesorów duże problemy; miałem np. Athlona 1800, którego temperatura krótko po starcie osiągała bagatela 50 stopnii).

Ja nie przepadam za Compaq'iem, ale wcale nie uważam, że te komputery są tragiczne czy cos w tym rodzaju. Nie można osądzac firmy po dwóch-trzech modelach (do tego tak starych) - nawet najlepszym zdarzają się buble. Jak juz napisałem - moja Toshiba grzała sie bardzo a i wentylator od spodu wymagał przestrzeni pomiędzy laptopem a powierzchnią na której stał (inaczej przegrzewał się a wtedy reset). Poza tym miałem tam starego Celerona 2.8. Nie uważam jednak, że Toshiby to syf...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej pracowalem na innym Compaq'u, ale tego co kupilem to juz byl Presario 700 wypuszczony po polaczeniu Compaqa z HP. Kupilem go latem 2002 roku.

Ja sie z Compaqa wyleczylem za zawsze. Nie przez ten wadliwy model, tylko przez fakt, ze nie honorowali gwarancji. Takie firmy dla mnie nie istnieja. Compaq robi laptopy sexy i tanie - trzeba przyznac. Ale ja juz wiecej tego bledu nie zrobie...

Jak Toshiba traktowala gwarancje u Ciebie? Wysylales laptop do nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Toshiba traktowala gwarancje u Ciebie? Wysylales laptop do nich?

Na szczęście nie miałem okazji skorzystać z gwarancji :o

Co do gwarancji Compaq'a, to tu masz rację - mój brat, gdy padł mu CD-ROM musiał wysyłac laptopa do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

hej!

wiem, ze na temat laptopow jest na tym forum mnostwo tematow. problem w tym, ze jest ich tak wiele, ze latwo sie pogubic w tym wszystkim, poza tym trudno to przeczytac w ciagu godziny czasu na necie w bibliotece :)

chcialbym wiedziec gdzie i kiedy najlepiej kupowac laptopa w usa, zeby wyszlo jak najtaniej. poza tym czy oplaca sie kupowac sprzet sredniej jakosci (nie potrzebuje superhiper wydajnosci) czy lepiej takiego zwyklego laptopa kupic w polsce?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej!

wiem, ze na temat laptopow jest na tym forum mnostwo tematow. problem w tym, ze jest ich tak wiele, ze latwo sie pogubic w tym wszystkim, poza tym trudno to przeczytac w ciagu godziny czasu na necie w bibliotece :)

chcialbym wiedziec gdzie i kiedy najlepiej kupowac laptopa w usa, zeby wyszlo jak najtaniej. poza tym czy oplaca sie kupowac sprzet sredniej jakosci (nie potrzebuje superhiper wydajnosci) czy lepiej takiego zwyklego laptopa kupic w polsce?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...