Skocz do zawartości

Laptop


crowM

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam sie z marfetka - wszystko zalezy od konkretnego modelu laptopa.

Niejeden sprzet z Pentiumem M lub Celeronem grzeje sie mocniej, niz inny z AMDkiem.

Sam mialem HP ZE2113US z Sempronem, ktory po pierwsze nie grzal sie nadmiernie - po drugie byl najcichszym laptopem, z jakim sie w zyciu spotkalem (a sporo tego bylo). Teraz uzywam sprzetu z Pentium M, ktory z grzaniem sie nie ma najmniejszych problemow - ale moge smialo powiedziec, ze tamten HPek byl niewiele gorszy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 111
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

na pewno bym odrzucil Comaqa Sempron bo ma stary procesor. Bedzie sie pewnie grzal i wtedy problem.

a ja będę bronić AMD - mam już od roku HP Paviliona z Sempronem, kosztował jedyne 800$, działa bez zarzutu i nie ma problemu z żadnym (prze)grzaniem mimo, że jest eksploatowany nawet po kilkanaście godzin dziennie :)

a jakby się ktoś bardzo tego przegrzania obawiał to za kilkanaście $$ można kupić tzw. coolera czyli podstawkę pod laptopa z dodatkowym wiatraczkiem - podobno taka podstawka nawet jest wskazana żeby chronić mebel, na którym stoi laptop :wink:

Ale i tak Celeron M duzo lepszy. Ja moge swojego 10h nie wylaczac, polozyc na kocu (wydmuch z boku) i bedzie cicho oraz bez nagrzania.

Jak mialbym sie bawic z dodatkowymi coolerami to wole troche dolozyc i kupic bezproblemowy procesor.

Moj kolega ma HP z Pentium4 i nie dosc, ze glosno chodzi to sie strasznie grzeje. Wylacza sie czasami. Gosc przeklina ten komputer i ma go juz dosc.

Po prostu CeleronM, Centrino i Turion sa duzo lepiej dopracowane i stworzone z mysla aby byly w laptopach. Sempron jednak daje duzo wiecej ciepla niz Celeron. tak juz AMD ma w swoich prockach... byc moze w Turionie sie to juz zmienilo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh i zeszliśmy na ulubiona zabawę Polaków tj. ilu użytkowników tyle opinii :wink:

a ktoś a parę postów wyżej pisał, że chce kupić laptopa dobrego i taniego tj. poniżej 1000$ - a coś mi się zdaje, że takiego z Centrino poniżej 1000$ trudno będzie znaleźć, no ale może się mylę, bo nie śledzę już cen na bieżąco :)

a jak ktoś zamierza używać laptopa tylko do prostych aplikacji biurowych, paru gier i internetu, to naprawdę nie ma co przepłacać za markę i superwypasione parametry, prawda??? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dell wypuszcza jakis laptop do gier. Nie slyszalem jeszcze recenzji, ale Dell ma ogolnie dobra renome. Natomiast to co pisze o Compaq'u wyzej to prawda. Grzeje sie do tego stopnia, ze sie resetuje i potrafi nawet pamiec spalic. Straszne badziewie. Dalem sie na niego nabrac i mimo, ze mi sie spieprzyl podczas gwarancji, to mi nie naprawili.

W tej chwilw Dell juz produkuje XPS 2 generacji. Recenzje sa niezle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja będę bronić AMD - mam już od roku HP Paviliona z Sempronem, kosztował jedyne 800$, działa bez zarzutu i nie ma problemu z żadnym (prze)grzaniem mimo, że jest eksploatowany nawet po kilkanaście godzin dziennie :o

Jedna firma, jedno badziewie. :) Sluchaj, ja mojego Compaqa tez moge nie wylaczac i jest git, ale po wlaczeniu jakiegos filmu skodowanego divexem resetuje sie w ciagu kilku minut. Tak, ze liczy sie to co nim robisz, a nie to, jak dlugo jest wlaczony. I nie mysle, ze to jest problem z procesorem, bo przez pare miesiecy bylo wszystko ok i filmy spokojnie ogladalem. Musi to byc wadliwy projekt samego wnetrza i systemu ochladzania.

Z HP kupilem kiedys przepalarke cd, przenosna. Nigdy nie dzialala. Buffer overflow jakis. Wtedy jeszcze dyski kosztowaly po 3 dolary. Wmawiali mi, ze software przeinstalowac, firmware pobrac nowy, itd... Wykosztowalem sie na przepalarke i namarnowalem mase dyskow. Ja rozumie, ze technika nie jest idealna, ale firmy, ktore nie stoja za swoja gwarancja to zlodzieje.

a jakby się ktoś bardzo tego przegrzania obawiał to za kilkanaście $$ można kupić tzw. coolera czyli podstawkę pod laptopa z dodatkowym wiatraczkiem - podobno taka podstawka nawet jest wskazana żeby chronić mebel, na którym stoi laptop  :wink:

Nie wiem ile taka tacka kosztuje w Stanach. U nas 50CAD. To jest 1/20 ceny taniego laptopa. Jesli ktos juz ma taki badziewny laptop, to wyjscia nie ma i musi taka tacke kupic. Ale co to jest za wyjscie, zeby kupowac nowego Compaqa i od razu z tacka? Przeciez to jest cholernie niewygodne rozwiazanie. Nie dosc, ze zuzywa energie, to jeszcze laskocze cholernie po kolanach. Wiem, bo mam. :) Lepiej juz wydac wiecej na laptop, z ktorym nie bedziemy musieli tej tacki targac.

A tak poza tym, to jak mozesz pisac, ze sie latptop nie przegrzewa, ale dobrze jest kupic podstawke, zeby chronic meble? :) Laptop to nie grzejnik. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z HP kupilem kiedys przepalarke cd, przenosna. Nigdy nie dzialala. Buffer overflow jakis. Wtedy jeszcze dyski kosztowaly po 3 dolary. Wmawiali mi, ze software przeinstalowac, firmware pobrac nowy, itd... Wykosztowalem sie na przepalarke i namarnowalem mase dyskow. Ja rozumie, ze technika nie jest idealna, ale firmy, ktore nie stoja za swoja gwarancja to zlodzieje.

Bardzo mozliwe, ze byla to sprawa programowa - po prostu dane przesylane byly do nagrywarki ze zbyt mala predkoscia - powodow moze byc mnostwo, chociazby praca nagrywarki w trybie PIO (miales wlaczone DMA?), obciazony system, itp.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bylo juz dosc dawno temu. Moze rok 97...98... Nie bardzo juz pamietam. Wiem, ze kolejne modele tej samej przepalarki wypuszczali z wiekszym bufferem i dzialaly. Nie tylko ja mialem ten problem. Internet juz byl i sporo ludzi pisalo na roznych forach. Produkt byl wypuszczony do sprzedazy, jako wadliwy, a firma odmowila przyjecia go w ramach gwarancji. No, ale nie bylo co walczyc, bo to strata czasu. Wtedy co trzy miesiace wychodzily nowsze, szybsze przepalarki, ktore dzialaly. Kupilem quada i trzaskalem archiwizacje prawie kazdego dnia bez zadnych problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey ja tez chce kupic laptopa bo mi bedzie potrzebny ale w stanach chce to kupic. Problem , nie znam sie kompletnie na kompach raczej wiem jak sie poslugiwac hehehe nimi ale chodzi mi o kupno ile pamieci itd ja w to nie wnikm wiec radze sie was. Zalaczam linki laptopow ktorych chce kupic. Chce tak ze jak kupie to gdzie kolwiek pojade czy zagranice czy gdzie moge uzywac internetu czy te co sa wlinkach to mozna internet do nich podlaczyc sorry moze glupie pytanie. Np jak bym przywiazla do Polski to moge do nich podlaczyc internet ale ten radiowy? Pomozcie jak si eznacie na tym dobrze :o wszystkie pytania dotycza tych laptopow co zalaczylam tu w linkach:

1. http://www.circuitcity.com/ssm/Compaq-Pres...roductDetail.do

2. http://www.circuitcity.com/ssm/Asus-Barebo...roductDetail.do

3. http://www.circuitcity.com/ssm/Compaq-Pres...roductDetail.do

4. http://www.circuitcity.com/ssm/Toshiba-Sat...roductDetail.do

KTORY BYS CIE Z NICH POLECILI WG. WAS NAJFAJNIESZY I NAJLEPSZY .

NP. POWIEDZCIE CZY DO KAZDEGO Z NICH WESZLA BY GRA NP. NBA LIVE 2006?

Z podanych przez Ciebie zdecydowanie pierwszy Compaq (z Turionem). Najlepszy procesor, największy dysk, nagrywarka DVD. Chyba że chciałabyś miec większy ekran, to wtedy Toshiba (jest jednak gorsza).

Z tych podanych wybralbym Toshibe. Na niej na pewno pojdzie NBA Live 2006. Nie wiem jak pozostale bo nie mam czasu dokladnie [patrzec na konfiguracje.

Troszkę bzdurzysz :)

Jeśli nie obejrzałeś dokładnie wszystkich, to czemu polecasz Toshibę? (żeby nie było - sam miałem Toshibę) Wszystkie z podanych laptopów mają podobna grafikę - zintegrowaną (ATI Xpress 200M, lub i945 - Asus). Jeśli już NBA Live 2006 miałoby na którymś "chodzić", to zdecydowanie najlepiej na pierwszym Compaqu (najlepszy procesor). Na takiej grafice jednak raczej nie da się pograć w najnowsze gry - jeśli je uruchomisz, to w najniższych rozdzielczościach i z niskimi detalami. Jeśli chodzi o NBA Live 2006, to prawdopodobnie sie uda, bo gry z tej serii nie mają zbytnio wygórowanych wymagań (w porównaniu do np. Rainbow Six czy FarCry'a etc.).

na pewno bym odrzucil Comaqa Sempron bo ma stary procesor

Ojojoj, troszkę przegiąłeś... Ten Sempron jest w miarę nowym produktem AMD - został wypuszczony na rynek niecały rok temu. Poza tym ma szybszą częstotliwość pracy (2.0 Semprona vs 1.7 Celerona). A czy sie grzeje bardziej od Celerona? Zależy od jądra procesora - Semprony Mobile są różne - obecne "Low Power" nie grzeją sie tak jak niegdyś Semprony, Athlony, Celerony itd.

Natomiast to co pisze o Compaq'u wyzej to prawda. Grzeje sie do tego stopnia, ze sie resetuje i potrafi nawet pamiec spalic. Straszne badziewie. Dalem sie na niego nabrac i mimo, ze mi sie spieprzyl podczas gwarancji, to mi nie naprawili.

Pracowałem na Compaq'u i grzał sie mniej od mojej Toshiby :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...