Skocz do zawartości

Laptop


crowM

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ktos sobie na wycieczke nie poleci to to ma jakichs znajomych. jakbym chcialk takiego kompa to nie mialbym problemu go sprowadzic z USA - po prostu przez znajomych.

Ty może tak, ale nie wszyscy mają takie mozliwości, uwierz mi.

A na ceny to nie ma sensu tak patrzec bo na allegro rozne wystawiaja. I te Delle z wyzszej polki nie msa tak rozchwytywane. Na allegro sa (albo byly) dlugi czas wystawiane laptopy HP w cenach nawet po 15 tysiecy a takie mozna bylo i w Polsce kupic za polowe ceny.  

Watpie aby ktos kto kupuje z allegro Della nie spojrzal z ciekawosci na eBaya.

I co z tego, że spojrzy? Od razu kupi bilet do USA i poleci na weekend, żeby sobie kupić? Uwierz mi, nie wszyscy mają takie możliwości. Powtarzam, jak narazie tak wydajnego laptopa jak ten przedstawiony przeze mnie w Polsce NIE KUPISZ (zresztą Dell nie ma go nawet w planach wprowadzać do naszego kraju). Być może w ciągu ostatnich dni coś wyszło, innej firmy, ale wątpię... Jeśli tak, cena tego komputera zbliżona jest do 10 tys. zł.

A co do zarobku: teraz piszesz 3 tysiace. Wczesniej, ze spokojnie 4-5 tysiecy. Jak cos to sie zgodze ale z tymi trzema tysiacami i tu tez ciezko tyle wyciagnac. Ja po prostu krytykowalem ta wczesniejsza wypowiedz bo kokosow to sie na takim handlu nie dorobisz. Jakis zysk bedzie ale nie w tysiacach......

Zysk będzie i to w tysiącach. 2 tyg. temu na Allegro sprzedał sie podobny Dell, za podobne pieniądze. Cóż, wbrew pozorom wiele osób da duże pieniądze na to, aby mieć taki komputer.

A co do ciezaru: to jeszcze nie znam osoby, ktora nosi ze soba 17-sto calowego laptopa. No wiadomo, ze to juz inna klasa ale nadal zapotrzebowanie jest male bo taki Dell to tylko mniejsza stacjonarka, ktora przeniesiesz latwiej jedynie miedzy pokojami ale do pracy nie wezmiesz.

Widziałeś 17 calowego laptopa? Jeśli piszesz, że 17 calowy laptop jest "małą stacjonarką", którą trudno jest przenosić, to jesteś w dużym błędzie i właściwie 15 calowe laptopy powinieneś też tak nazwać. Bzdura. Różnica między 15 a 17 w wielkości tego komputera (a tym bardziej cięzaru) jest tak naprawdę nieduża.

I cena powyzej 8 tysiecy juz ogranicza grupe docelowa (dla biznesu odpada) a wiec zostaja normalni klienci z duza kasa.....

Jeśli przywiozę z USA tego laptopa, to jestem przekonany, że znajdę na niego kupca (choć za pół roku może będzie to już nowszy model). Specjalnie prześlę Ci linka do aukcji... Nie chcesz wierzyć, proszę bardzo... 3 tys. zł. zysku jest jak najbardziej realne i naprawdę wiele osób przywozi ze Stanów laptopy (i nie tylko) zarabiając na nich tak naprawdę dużą kasę (nikomu nie opłaca się przecież ryzykować cło dla 200 zł.).

Pozdrawiam i życzę większej kreatywności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 111
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Dobra, dobra. Ja juz sie nie wtracam. Kreatywnosci mi nie brakuje raczej ...

Mam lapka 15'' i uzywalem 17'' - jest roznica w wielkosci. Ale niektorzy twierdza, ze to komp mobilny calkowicie. No coz, teraz juz nawet sie pojawil laptop z 19 calami.

A ja mam pyatnie do osob, ktore kupowaly w USA:

czy mielsicie jakies problemy z tymi kompami? A jesli mieliscie gwarancje uznawana w Poslce to jaki byl tego koszt? Pytam tak z ciekawoscie bo wczesniej planowalem kupic w USA ale ostatnio stalem sie posiadaczem laptopa. Jednak nadal mysle czy nmie wykorzystac jakiejs okazji i kupic cos lepszego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pyatnie do osob, ktore kupowaly w USA:

czy mielsicie jakies problemy z tymi kompami? A jesli mieliscie gwarancje uznawana w Poslce to jaki byl tego koszt? Pytam tak z ciekawoscie bo wczesniej planowalem kupic w USA ale ostatnio stalem sie posiadaczem laptopa. Jednak nadal mysle czy nmie wykorzystac jakiejs okazji i kupic cos lepszego ...

Jeśli chcesz, to ja moge powiedziec coś od siebie :wink:

Moja Toshiba miała gwarancję Worldwide i zapewniali mnie, że jeśli zgłoszę się do przedstawiciela Toshiby w Polsce wraz z dowodem zakupu, to ewentualna reklamacja będzie uwzględniona. Dlatego wiem, że Toshiba coś takiego proponuje. Podejrzewam, że inni również, ale to trzeba sprawdzić. Nic więcej ze swojej strony nie mogę Ci powiedzieć, bowiem na szczęście z gwarancji nie musiałem skorzystać.

PS. Przedstawiciel Toshiby (i chyba tez Fujitsu-Siemens) w Polsce to firma Techmex z mojego miasta :) Jeśli chcesz kupic sobie Toshibę, to najpierw radzę zadzwonic do firmy i wypytac dokładnie jak jest z tą gwarancją: http://www.techmex.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze ja tez cos napisze :

w zeszłe wakacje kupiłem zd800 hp :

17 w panoramie, pentim 4- 2.8ghz,1 giga ramu, 80 hdd, dvd rw , radeon 6 , pilot czytnik kart , wi-fi, bluetooth- ogolnie wypas

komputer grzeje sie niemilosiernie { jak go przeczysciłem jest troche lepiej } kupiłem baterie największa jaka była -starcza w tej chwili na nieiwele ponad godzinke . ogolnie jestem z niego zadowoloony bo uzywam go w kilku miejscach , ale jest absolutnie nieprzydatny w "parku na ławce " , jest rowniez dobry do zastosowan graficznych i ogladania filmow :) . niestety teraz kupie cos bardziej mobilnego czyli nastawiam sie na centrino :)

kazdy kto kupuje kompa w usa { i nie tylko} powinien sie zastanowic nad zastosowaniem w przyszłosci czy tylko chce smmigac na necie czy giercowac z jakis rok { na nowych gierkach } :lol: taka moja rada :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy kto kupuje kompa w usa { i nie tylko} powinien sie zastanowic nad zastosowaniem w przyszłosci czy tylko chce smmigac na necie czy giercowac z jakis rok  { na nowych gierkach }   :)  taka moja rada  :)

no widzisz, dlatego sam podałem linka do Dell'a z taką grafiką, która spokojnie starczy na 2-3 lata albo i dłużej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei polece HP - model DV5000 z Intel Core Duo. Naprawde niska cena jak za tej klasy sprzet, na wydajnosc nikt nie bedzie narzekac, jesli zlozy rozsadna konfiguracje. Wystarczy poczytac testy, nietrudno je znalezc na www.google.pl

Jesli ktos lubi bajery - moze wrzucic sobie karte telewizyjna, pilota, itp.

Uzywam DV4000 (bardzo podobny sprzet, obudowa i czesc podzespolow identyczna) z Sonoma (Centrino II) i z bateria 12-cells - trzyma podczas biurowej pracy 7,5-8 godzin, przy intensywnym uzytkowaniu nie schodzi ponizej 6 godzin, a to bardzo dobre wyniki.

Jest jednym z najcichszych laptopow, z jakimi sie spotkalem (a bylo ich wiele), nie grzeje sie - elementy skladowe wybieralem sam na stronie http://www.shopping.hp.com/webapp/shopping...lion&catLevel=1 po wybraniu rodziny laptopow wybierasz "Customize".

Obudowa nie jest cala srebrna (ma niestety srebrna pokrywe), dzieki czemu po pol roku uzytkowania w miejscu, na ktorym zwykle opieraja sie nadgarstki - nie pozostaja dwa wytarte kolka ciemniejszego koloru (srebrne obudowy to zwykle ciemny plastik polakierowany na srebrno - farba sie sciera, co jest niestety czeste rowniez w dobrej klasy sprzecie, jak Dell czy Toshiba - o Acerach nie wspominam nawet) . Nie jest latwo go zarysowac, obudowa jest bardzo wysokiej jakosci. To zaleta ...

Gratis dostalem drukarke HP 5440.

ODRADZAM wynalazek zwany BrightView / TrueBright /... (roznie zwie sie u roznych firm). Uzywalem sprzet z takim 'cudem' przez miesiac w USA i pierwsza rzecza, jaka zrobilem podczas konfiguracji sprzetu dla siebie (tamten byl na sprzedaz, kupiony w CircuitCity, gdzie takie 'udogodnienia' byly niemal w kazdym laptopie w standardzie) bylo odznaczenie BrightView. To szklanopodobna powloka na ekranie, majaca w teorii zwiekszyc kontrast i jasnosc obrazu. W praktyce - daje to jakis efekt na pewno, ale nie rewelacyjny (chociaz nie widac bylo zadnej roznicy w ciemnym pokoju - sprawdzone na dwoch identycznych sprzetach z BrightView i bez).

Wiem, ze sa fani tego rozwiazania, bo obraz w pochmurny dzien wyglada minimalnie ladniej, ale nie ukrywajmy - przy duzym oswietleniu (sloneczny dzien lub chociaz mocno oswietlone pomieszczenie) praktycznie nic nie widac na ekranie laptopa, refleksy sa niesamowicie silne i bardzo przeszkadzaja.

Warto zwrocic uwage na jedna rzecz kupujac sprzet w USA.

Mail-in-rebates!

W Polsce kupujac cos w promocji widzimy napis:

"Promocja! Obnizka z 1000 zl na 800 zl!". Fajnie!

W USA:

"Promocja! Obnizka z 1000$ na 800$" i malymi literami "150$ mail-in-rebate, 50$ instant rebate".

Instant rebate to rabat natychmiastowy (jak w Polsce, czyli placimy mniej o kwote instant rebate, chociaz z drobna roznica - o tym zaraz).

W praktyce wyglada to wszystko tak:

Przy kasie placimy [800$ (cena po promocji) + 150$ (mail-in-rebate + 50$ (instant rebate)] * 1,05 (czyli cena bazowa z wszelkimi rabatami plus przykladowy podatek 5%, ktorego oferta czy plakietka z cena w markecie nie uwzglednia (zawsze podaja ceny netto), podatek naliczany jest dopiero przy kasie) i odejmujemy od razu 50$ (instant rebate).

Po zakupieniu sprzetu trzeba wyciac z pudelka kody kreskowe, wypelnic formularze i wyslac na odpowiedni adres.

Pozostaje teraz kilkumiesieczne oczekiwanie (minimum 1,5 miesiaca, w praktyce czesto 3-4 miesiace) na czek z tymi 150$ z mail-in-rebate ...

Nie spotkalem sie z przypadkiem, zeby mozna bylo otrzymac go w Polsce - zawsze trzeba podac adres w USA.

EBay ma ta zalete, ze cena jaka widzimy to cena ostateczna (a przegladajac oferty w np. CircuitCity widzimy zawsze cene netto), nie musimy martwic sie zadnymi mail-in-rebate (ktore mozna stracic, nie wszystkie czeki dochodza, nie kazda firma je wysyla, bywaja problemy niestety i sam mam z tym przykre doswiadczenia, niezaleznie od tego, ze formularze zostaly dobrze wypelnione, a czeki 'wyslane').

Polecam tez www.pricegrabber.com - wyszukuje zadany sprzet w bazie ofert internetowych sklepow.

Mozna uniknac podatku wybierajac sklepy z innego stanu (nie jest wtedy naliczany automatycznie), chociaz teoretycznie trzeba go czasami zaplacic (niekiedy do paczki dolaczana jest karta z informacja o wplacie podatku, ktory trzeba - w teorii - uregulowac).

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już o lapach mówimy to Moja lepsza połowa zakochała sie w tym lapku:

http://tinyurl.com/lnoq4 Toshiba Qosmio G35 AV600

ale podejrzewam ze bardziej chodzi o image niż o same wnętrzności :)

albo w tym:

http://tinyurl.com/47qf Apple PowerBook G4

No a ten już mi wogóle nie pasuje... choć wiem są miłośnicy a szczególnie miłośniczki :)

Ehh Co prawda ja planowałem zakup jakiegos składaka od HP ze wszystkimi bajerami :) może coś na podstawie dv8000 ?? z tą ich baterią podróżną :) ale w między czasie pozmieniało się na rynku troszkę :)

No ale od początku Jako że dużo pstrykam fotek zacząłem poszukiwać jakiegoś sensownego sprzętu dla siebie, o ile bank pamięci to fajna sprawa to jednak nadal mamy praktycznie zerowe możliwości co do "zajmowania" się zdjęciami a że jednak banki mają ogarniczoną żywotność baterii więc po co sie w to ładować Noo chyba że ktoś rzeczywiście potrzebuje małe i szybko :( u mnie jeden z priorytetów to także wielkość :D ma być mały tak żeby zmiescił się do plecaka w trakcie wypadów i podróży... co dalej --> Żywotność baterii i dalej mamy wytrzymałość, więc w swoich poszukiwaniach dotarłem do dwóch sensownych lapków które spełniaja moje oczekiwania mniej/więcej:

SONY VAIO® SZ160P/C --> http://tinyurl.com/pjv5o

Panasonic T4 :D tak tak Panasonic --> http://tinyurl.com/f52ln

No i iBook albo PowerBook od Apple ale jakoś nie mogę się przekonać

Co do DELLa to używałem go i hmm zalatuje mi Optimusem wiem sorki ale dzięki poznanym programistom z USA i ich opiniom wiem że na moje potrzeby muszę szukać gdzie indziej... no ale co wy o tym sądzicie bo wiem że DELL też ma taki mały model Lapa no ale wszędzie słyszę... że to dell dlatego bardziej nastawiam się do tych dwóch powyższych... Panasonic ma fenomelnalną baterię iw ogóle wszyscy go zachwalają mimo że w Polsce Panasonic robi tylko telewizory :D wg. niektórych a Sony no własnie co z tym Sony koleżanka używa jednego z tych VAIO i jest zachwycona

a przedtem miała Asusa czy cuś... no nic... zresztą co ja chciałem :)

Za żywotność baterii obrałem sobie czas przelotu z NY do PL czyli jakieś 9 godzin... a jak się wkurzę to hehe poczekam na te baterie zasilane metylem i nie będę sie już martwił o gniazdko tylko będe szukał monopolowego hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony VAIO mają to do siebie, że są cholernie drogie. W dodatku części do niego bywaja troszke inne od standardowych (np. gdybyś chciał w przyszłości wymienić napęd), Nie wiem, jak w tym, który podałeś.

No własnie, ten który zamieściłeś - owszem jest bardzo fajny - z tymże cena właściwie kosmiczna.

Przyznam, że choc trochę laptopów w rękach miałem, nigdy nie zdarzyło mi się używać DELLa. Jednakże porównanie do Optimusa jest chybione. DELL to dobra i uznana marka, słabo popularna w Polsce.

Wybór należy do Ciebie, jednakże wg mnie bez sensu jest przepłacać aż 1 tys. dolarów!! Chyba, że transakcji dokonasz na eBayu :)

http://cgi.ebay.com/SONY-VAIO-VGN-SZ120P-B...1QQcmdZViewItem

edit:

UWAGA! Generalnie z grafiką, którą oferuje ten laptop (oraz podany przez Ciebie) czyli GeForce Go 7400 za długo nie pograsz. Ta karta ma 64-bitowy interfejs pamięci. Poszukaj czegoś zblizonego co najmniej do GeForce'a Go 7600. Chyba że na grach/aplikacjach graficznych średnio Ci zależy.

Dla tych, co chcieliby również grać: najnowsza Toshiba z najlepszą obecnie (nie licząc nVidii Quadro) kartą graficzną (GF 7900):

http://cgi.ebay.com/NEW-Toshiba-Satelllite...1QQcmdZViewItem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktos chce laptopa do grania, albo w ogole sprzet do grania to tylko  

http://www.alienware.com/

drogie w ch&^ ale to klasyka.

pozdr. 8)

o tak, Alienware to fajna rzecz, jednakże IMO tylko design. Laptopa z podobnymi (albo i lepszymi) wnętrznościami mozna kupic taniej - DELL, TOSHIBA (po konfiguracji, podobnej klasy Alienware do DELLa z grafiką GF7800GTX, kosztuje 3100$ Nie mówiąc juz o tym, że Toshiba w moim przedostatnim poście oferuje lepszą grafikę - GF7900 od tego Alienware i większy dysk, choć niestety wolniejszy).

Oczywiście, jakbym miał 3 tys. $ na laptopa, to brałbym Alienware bez zastanawiania... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...