Jump to content

odprawa na okęciu


Recommended Posts

tam nie ma żadnych Amerykanów :) sami Polacy . Co wyście wydumały za nowość.. stoi się w kolejeczce, daje się bagaż, ważą i te sprawy ( nie ma tu rendgena do dużego bagażu), bilety, idzie się do bezcłówki z bagażem podręcznym , kupuje w dozwolonych ilosciach uzywki :)<o tyle spoko bo jak sie leci do USA to obowiązują te NIŻSZE ceny :lol:>, wchodzi się do pseudo pokoju czy jak tam się to zwie gdzie twój odlot, rendgen bagażu podróżnego+ bramka , wyciąganie pieniędzy z kieszeni , pasków, metali... czekasz, kolejna koleja bezpośredno do samolotu , tu się też pokazuje bilet i się wchodzi na pokład :lol:

Link to comment
Share on other sites

tam nie ma żadnych Amerykanów  :) sami Polacy . Co wyście wydumały za nowość..        stoi się w kolejeczce, daje się bagaż, ważą i te sprawy ( nie ma tu rendgena do dużego bagażu), bilety, idzie się do bezcłówki z bagażem podręcznym , kupuje w dozwolonych ilosciach uzywki :)<o tyle spoko bo jak sie leci do USA to obowiązują te NIŻSZE ceny :lol:>, wchodzi się do pseudo pokoju czy jak tam się to zwie gdzie twój odlot, rendgen bagażu podróżnego+ bramka , wyciąganie pieniędzy z kieszeni , pasków, metali...   czekasz, kolejna koleja bezpośredno do samolotu , tu się też pokazuje bilet i się wchodzi na pokład B)

czyli wlasciwie to wyglada jak wszedzie indziej :lol: myslalam ze w stolicy jest inaczej ale chyba nie. dzieki !

Link to comment
Share on other sites

A nie jest przypadkiem tak że jest to dobrowolna, wstępna odprawa? Nie wyjazdowa tylko wjazdowa (do USA)? Coś tam kiedyś czytałam w gazecie, sama nie przerabiam bo nie potrzebuję. Ktoś coś wie?

Link to comment
Share on other sites

Jackie tak jak napisalas jest to dobrowolna i wstepna odprawa lecacych do USA (do Chicago,Newark i JFK).trzeba wypelnic druk i-94 i wtedy urzednik zada pare pytan (na ile sie leci i gdzie i do kogo)i wtedy powie czy ma sie duza szanse aby byc wpuszczonym na teren USA.

Link to comment
Share on other sites

Czy piszac odprawa macie na mysli goscia (amerykanina) ktory stoi i tylko pyta sie ktory raz do usa :) Ta cala niby odprawa dotyczy chyba tylko lotow bezposrednich do usa. Gosc wzial ode mnie paszport , zapytal sie czy pierwszy raz do usa i tyle. To bylo na samym poczatku.Przed oddaniem bagazy.

Link to comment
Share on other sites

typową odprawę masz w USA na lotnisku. Tam jest parę stanowisk, ustawiasz sie w kolejce pan siedzący za szybą skanuje twoje paluszki, pyta o jakieś formalności (gdzie, dlaczego, jak długo) następnie podbija ci wizę idziesz po bagaż który potem prześwietlają . Czasem zapytają sie czy masz coś ciekawego w bagażu (np. kiełbasę) czasem otwierają i sprawdzają (ale niestety nie składają potem ubrań w kostkę). i po bólu.

Jesli masz przesiadkę gdzies w Europie to przechodzisz przez specjalne bramki, pani zadaje pytania gdzie i kiedy, przechodzisz przez bramki wyjmując z kieszeni co metalowe i idziesz dalej. czasem zapytają sie czy coś zostało zakupione na bezcłówce. Generalnie luz

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...