Skocz do zawartości

Ile bilet do NYC z BTC?


Rekomendowane odpowiedzi

To trzeba było zapisać się do Almaturu!!! ja tak zrobiłam i od razu widać różnicę - BTC w zeszł. roku bilet 2500zł , Alamatur - w tym roku niecałe 1800zł. ale też zastrzegają kupno biletu.. w sumie tanio wyszło więc mam to gdzieś że nie mogłam sama tego zrobić

:):( pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 112
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
To trzeba było zapisać się do Almaturu!!! ja tak zrobiłam i od razu widać różnicę - BTC w zeszł. roku bilet 2500zł , Alamatur - w tym roku niecałe 1800zł. ale też zastrzegają kupno biletu..  w sumie tanio wyszło więc mam to gdzieś że nie mogłam sama tego zrobić

:)  :( pozdro

dziękuje za rade ale widzisz znam bardzo dobrze almatur inaczej na pewno nie pisałbym o nim, nie mam im nic do zarzucenia, zresztą jak napisałem spodziewałem się takiej ceny, wystarczyło się dowiedzieć jakie mieli ceny w tamtym roku, też był na ten temat rozległy topic na forum, więc jakoś to przeżyje, dodam tylko, że jak się zapisywałem to agent rzucił tekstem-"postaramy sie żeby mieć najniższe ceny na rynku" więc od razu powiedziałem znajomym, którzy jadą ze mną pierwszy raz, co by się nie zdziwili i miałem racje, niestety, to było pewne

teraz już wiecie co znaczy ten punkcik w umowie z BTC-"biuro zastrzega sobie kupienie biletu"

Taka klauzula oraz brak okreslenia ceny przed podspisaniem umowy kwalifikuje sie jako klauzula abuzywna. --> www.uokik.gov.pl polecam.

dokładnie wygląda to tak

7.1 Klient zleca BTC do realizacji zakup biletu lotniczego do oraz z USA, a BTC zobowiązuje się do zarezerwowania i wykupienia w imieniu i na rachunek Klienta przedmiotowego biletu lotniczego na termin zgodny z rezerwacjami przelotowymi, będącymi w dyspozycji BTC. W terminie określonym przez BTC, Klient zobowiązany jest podać datę wylotu do USA, datę powrotu z USA i miasto docelowe w USA, natomiast BTC zobowiązuje się do dokonania wszelkich wysiłków w celu spełnienia oczekiwań Klienta, przy czym dopuszczalna jest zmiana podanej przez Klienta daty wylotu na inną, wcześniejszą lub późniejszą od podanej o maksymalnie 5 dni (o ewentualnym zaistnieniu tego typu sytuacji Klient zostanie niezwłocznie poinformowany). Zmiana daty wylotu do USA po 29 kwietnia 2006 roku możliwa jest tylko w uzasadnionych przypadkach, w miarę dostępnych miejsc, za opłatą 400 PLN. W celu zmiany daty powrotu z USA Klient zobowiązany jest do skontaktowania się z rzedstawicielstwem linii lotniczej na terenie USA lub z biurem BTC w Polsce i przekazania stosownej informacji. Zmiana daty powrotu z USA jest możliwa pod warunkiem dostępności miejsc w wymaganej klasie rezerwacyjnej, po dokonaniu ewentualnych opłat wymaganych przez linię lotniczą.

7.2. Termin wpłaty za bilet lotniczy określony jest w Harmonogramie Wpłat w punkcie 12.1. Wysokość wpłaty za bilet lotniczy w PLN, zostanie podana Klientowi najpóźniej do dnia 29 kwietnia 2006.

---->decydujący punkt

7.3. Nie dokonanie wpłaty w podanej kwocie i terminie jest równoznaczne z rezygnacją Klienta z udziału w Programie WAT i uprawnia BTC do wykreślenia Klienta z listy uczestników oraz oznacza poniesienie przez Klienta konsekwencji finansowych określonych w Warunkach Rezygnacji w punkcie 8.2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tak czytam to faktycznie BTC zdziera troche na biletach...

dlatego ja lece z CCUSA :)

a tak na powaznie, to w ofercie CCUSA, mozna nabyc bilet za ich posrednictwem (z oplatami, itp.) - 2600, ale tez mozna samemu, co zamierzam zrobic - Wawa-NYC-Wawa, United Airlines ok. 1800+prowizja 120 zl - czyli ok. 1950 ze wszystkimi oplatami, itp. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie wygląda to tak

tak jak mowilem (wedlug mnie i moich doswiadczen) "zmuszanie" klienta do wplacenia blizej nie okreslonej kwoty oraz nakladajac sankcje wobec niego jesli tego nie zrobi moze byc uznane za klauzule abuzywna. Radze spytac/wyslac maila sie w urzedzie ochrony lub u rzecznika praw konsumenta. Nic nie kosztuje :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie przysłali mi email że cena biletu ulegnie podwyższeniu o 140zł bo się okazało że chce mieć wylot z USA z innego miasta niż bedzie przylot

lece do NY a chce wylecieć z Miami

czy rzeczywiście linie lotnicze biorą więcej za bilet w takim przypadku??

teraz mój bilet kosztuje

1840zl + opłaty więc zamknie się

(2640 - 2840zł) zdzierusy wrrr

W przypadku rezygnacji z ich biletów płaciłbym 400zł opłaty manipulacyjnej, chciałem na to iść, ale mi powiedzieli że teraz już nie moge bo mam wyznaczoną datę wylotu na 28 maja, mogą tak? :) (za bilety mam wpłacic miedzy 2-9maja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...