Skocz do zawartości

malzenstwo z obywatelem Usa


PsD

Rekomendowane odpowiedzi

hey :)

Własnie dostałam vize turystyczna na rok, w Usa mam narzeczonego i chcemy sie pobrać jak tylko przyjade do Stanów.

mam takie pytanie ... w zwiazku z tym...

jakie koncekwencje moge poniesc za wyjscie za maz na vizie turystycznej? - poniewaz potem po paru miesiacach wracam do Polski konczyc studia. Czy ktos na granicy moze sie zorientowac?

Poza tym jeszcze chciala bym sie dowiedziec, czy to prawda ze na zielona karte czeka sie 2 lata? i oczywiscie w tym czasie nie mozna przebywac na terenie Usa, chyba ze ma sie vize.?

bardzo prosze o odpowiedz.

z gory dziekuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zorientuja sie ze co? Ze Twoja wiza turystyczna jest juz niewazna, bo jestes w trakcie procesu imigracyjnego? Na pewno nie wrocisz do USA bez GC lub Advance Parole. A za slub na turystycznej nie deportuja :wink:

Czeka sie roznie,podobno w NY do 2 lat. My w NJ czekamy juz od lipca i ciagle nie mamy jeszcze terminu interview.

Przebywac w USA mozna legalnie, nawet jak wiza juz wygasnie, bo maz jest obywatelem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zorientuja sie ze co? Ze Twoja wiza turystyczna jest juz niewazna, bo jestes w trakcie procesu imigracyjnego? Na pewno nie wrocisz do USA bez GC lub Advance Parole. A za slub na turystycznej nie deportuja  :wink:  

Czeka sie roznie,podobno w NY do 2 lat. My w NJ czekamy juz od lipca i ciagle nie mamy jeszcze terminu interview.

Przebywac w USA mozna legalnie, nawet jak wiza juz wygasnie, bo maz jest obywatelem

Hm.. troche dlugo czekasz. Ja teraz dostaje wezwania na interview dla osob, ktore skladaly petycje w styczniu 2006. I maja interview w maju i czerwcu. Bedzie problem jesli bedziesz miala niewazne odciski - wtedy nie moga dac Ci ostatecznej decyzji w sprawie tylko od nowa wysla na odciski i kaza czekac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za pomoc :)

Ale mam mase pytan jeszcze ....

.... a co to jest to GC lub Advance Parole? I czy to tyczy sie wtedy, kiedy ja opusze Usa i bede chciala tam wrocic w czasie trwania tego calego procesu imigracyjnego? czy nawet jesli bede tam przebywala z moim meżem to musze to miec?

Jestem bardzo niezorientowana :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to jest to GC

GC = Green Card = Zielona Karta

lub Advance Parole?

Pozwolenie na wyjazd z USA podczas toczenia się sprawy imigracyjnej, zanim dostanie się Zieloną Kartę.

I czy to tyczy sie wtedy, kiedy ja opusze Usa i bede chciala tam wrocic w czasie trwania tego calego procesu imigracyjnego? czy nawet jesli  bede tam przebywala z moim meżem to musze to miec?

Tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MUSISZ zmienic status na stalego rezydenta, nawet jesli twoim mezem bedzie prezydent to bez rozpoczecia procesu o otrzymanie GC bedziesz nielegalnie (chyba, ze bedzisz miec np wize studencka). A jak zamierzalas zostac legalnie bez uregulowania swego statusu? :roll:

Najlepiej poczytaj o calej procedurze i jakie formularze musicie wypelnic na www.prawoimigracyjneusa.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...