Skocz do zawartości

sponsoring


rybka

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie straszne rzeczy moga spotkac sponsora???

Brat meza, ktory przez pol roku mowil ze nie ma sprawy i ze bedzie wspolsponsorem nagle sie przestraszyl. Caly plan wyjazdu padl i na dodatek ciezko bedzie znalezc kogos innego.Czy wspolsponsoring to taka straszna sprawa? on sie boi ze 10 lat musi odpowiadac za mnie. A czy jakas suma na koncie meza zalatwilaby sprawe czy to musi byc wspolsponsor?

Juz jestem zalamana cala ta sprawa.

Jak brat nie chce pomoc to obcy tym bardziej bedzie sie bal.

I co tu robic w takiej sytuacji???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

mój tato mial tez sponsora ,jakiegos kolege brata,który tam juz jest..no i on tez sie w ostatniej chwili wycofal..i plany szlak trafil...a ten mojego taty brat byl tam dopiero jeden rok takze mój tato musial czekac 2 lata az mu on zalatwi sponsoring...no i zalatwil..ale wtedy to tez juz było wszystko zalatwone z wyjazdem , zapiete na ostatni guzik.. i on sie wycofal w ostatniej chwili...takze nie martw sie nie poddawaj szukaj ..powodzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sie dowiedzialam ze musi byc sponsor. Zadne pieniadze,nawet wielkie nie pomoga jezeli maz nie pracowal w Stanach w ostatnich latach.Ale mamy pecha :cry:

A jeszcze zeby bylo smieszniej braciszek,ktory nie chce byc sponsorem wynajal dla nas dom od lipca. Nie wiem czy smiac sie czy plakac :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maz caly czas szuka.  

Chcialabym sie dowiedziec czy jakas suma oszczednosci pomoglaby w zastapieniu sponsora ale nie wiem gdzie szukac.Dzieki za slowa otuchy.

Nie liczą się tylko zarobki, można włączyć tez tzw. assets (savings deposits, stocks, bonds, certificates of deposit, life insurance cash value, real estate, other), zresztą jest to napisane na Afiidavit of Support:

If your total household income is equal to or higher than the

minimum income requirement for your household size, you do

not need to provide information on your assets, and you may

not have a joint sponsor unless you are requested to do so by a

Consular or Immigration Officer. If your total household income

does not meet the minimum income requirement, the intending

immigrant will be ineligible for an immigrant visa or adjustment of

status, unless:

- You provide evidence of assets that meet the

requirements outlined under ''Evidence of Assets''

below; and/or

- The immigrant you are sponsoring provides evidence

of assets that meet the requirements under ''Evidence of

Assets'' below; or

- A joint sponsor assumes the liability of the intending

immigrant with you. A joint sponsor must execute a

separate affidavit of support on behalf of the intending

immigrant and any accompanying family members. A

joint sponsor must individually meet the minimum

requirement of 125 percent of the poverty line based on

his or her household size and income and/or assets,

including any assets of the sponsored immigrant.

Natomiast nie wiem czy można to zastosować w momencie gdy sponsor w ogóle nie ma zarobków i nie wiem jaka to musiałaby być suma tych assets.

Najlepiej dowiedzieć się w ambasadzie, bo akurat to jest sprawa która zależy od konsula, to on będzie decydował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sie dowiedzialam ze musi byc sponsor. Zadne  pieniadze,nawet wielkie  nie pomoga jezeli maz nie pracowal w Stanach w ostatnich latach.Ale mamy pecha :cry:

Ano widzisz, pisałam odpowiedź w tym samym momencie co Ty... więć nie zdążyłam przeczytać.

Skąd macie taką informację? Czy jest pewna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maz jest teraz w Stanach i dzwonil do INS. Musi znalezc kogos do wspolsponsoringu.W ambasadzie tez mowili, ze kasa nie wystarczy.

Nie znam Waszej sprawy, ale może lepszym rozwiązaniem byłoby gdyby mąż znalazł sobie pracę w Stanach? W niektórych wypadkach (takich jak np. Wasz) nie jest wymagane przedstawienie rozliczeń podatkowych, wiem bo moi znajomi mieli taką sytuację - sponsor pracował dopiero od paru miesięcy i przedstawił tylko zaświadczenie z pracy o zarobkach. Ale nie wiem czy w ich wypadku był też współsponsor... skontaktuję się z nimi i zapytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki - zapytaj.

Maz nie mieszka w Stanach od 13 lat. Nie pojda na to ze nie bedzie mial wspolsponsora. O tym mowili jak skladal I-130 na mnie i mojego syna. I wszystko byloby ok gdyby jego brat nie wycofal sie w ostatniej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...