Skocz do zawartości

Sprawdzaja czy nie?


mala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszyskich!

Kolezanka poslala mnie po porade tutaj bo prawnik po jej doswiadczeniach jakos mnie przeraza

Mam pytanie dotyczace konkretnej sytuacji i dylemat z nia zwiazany. Otoz bedac w US na wizie turystycznej pracowalam przez okolo 4 miesiace. Nastepnie wyszlam za maz. Teraz wypelniam papiery i wiem, ze w instrukcji do I-485 pisze, ze osoby, ktore pracowaly nielegalnie nie moga formy wypelniac. Ja juz nie pracuje ale poszlam do mojej ex szefowej i zapytalam czy oni mojego SSN (wczesniej przyjezdzalam na W&T) i dane gdzies wysylali- dowiedzialam sie, ze tak i do IRS stanowego i federalnego. Czy INS sprawdza takie sytuacje z IRS? Czy powinnam poprostu wyslac dokumenty bo przeciez w formach nie ma pytania czy pracowalam czy nie ? Jesli to mialoby zawarzyc na rozpatrzeniu wolalabym sie od razu przyznac ale z drugiej strony kazdy mowi co innego...Pomozcie prosze![/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciebie ten przepis nie dotyczy. Małżonkowie obywateli mają darowane przesiedzianą wizę i nielegalna pracę. Kłamstwo może cię kosztować deportację i zakaz wjazdu do USA. Pracowałaś na własnym SSN a nie na cudzym, więc tym lepiej dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejrzalam inne tematy i widze po datach, ze ja i Sebastian idziemy z papierami leb w leb :lol: mam nadzieje, ze oboje przejdziemy to male piekielko z pozytywnym efektem.

Jackie serdecznie dziekuje!!! Jednak nadal mnie meczy jak to jest bo nawet z forum widze, ze wszyscy pisza- czytac instrukcje. No to czytam to do I-485 i pisze w who may file, ze moge bo jestem zona. Czytam dalej i w who is not eligible jest, ze "you were employed in the US without USCIS autorization, proir to filing this application" czy jestem wobec tego w ktorejs z tych kategorii, ktore sa z tego wylaczone? bo tam w unless takie sa jak 245i adjustment,asylum,juvenile...czy ja jestem w 245i???ciemnosc widze! jak mila Jackie albo ktos inny znajdzie moment to prosze mi naswietlic :):)

Pozdrawiam! na dobranoc poczytam sobie I 130 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli dla scislosci- powinnam wpisac w biographic info to nielegalne zatrudnienie jako moje ostatnie i INS nie pociagnie mnie do odpowiedzialnosci? nie grozi za to odrzucenie petycji? w ogole cokolwiek grozi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www4.law.cornell.edu/uscode/html/us...55----000-.html

Punkt ©(2):

Other than an alien having an approved petition for classification under subparagraph (A)(iii), (A)(iv), (A)(v), (A)(vi), (:lol:(ii), (:)(iii), or (:)(iv) of section 1154 (a)(1) of this title, subsection (a) of this section shall not be applicable to:

[cut]

(2) subject to subsection (k) of this section, an alien (other than an immediate relative as defined in section 1151 (B) of this title or a special immigrant described in section 1101 (a)(27)(H), (I), (J), or (K) of this title) who hereafter continues in or accepts unauthorized employment prior to filing an application for adjustment of status or who is in unlawful immigration status on the date of filing the application for adjustment of status or who has failed (other than through no fault of his own or for technical reasons) to maintain continuously a lawful status since entry into the United States;

Ty jesteś "immediate relative as defined in section 1151 (B)"

Natomiast nie obejmuje Cię ochrona w razie sfałszowania dokumentów potrzebnych do uzyskania pracy (ani żadnych innych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojoj ale szybko :lol:

poczytalam sobie i mi sie rozjasnilo

nigdy nic nie falszowalam bo ludzie, u ktorych pracowalam mnie znali i nigdy nie pytali mnie o pozwolenie bo nawet chyba nie zdaja sobie do konca sprawy, ze takowe musze posiadac

rozumie, ze powinnam wpisac tego "nielegalnego pracodawce" jako last employment tylko czy nie zrobie im w ten sposob klopotu?

dziekuje Jackie :)

a tak na marginesie to niektorzy znajomi mi "doradzali" szukanie pracy "na Amerykanke" bo moj Social pomimo tego, ze dostalam go na W&T jest czysty tzn. nie ma tej adnotacji o autoryzacji ciekawe jak czesto im sie zdarzaja takie pomylki w INS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak na marginesie to niektorzy znajomi mi "doradzali" szukanie pracy "na Amerykanke" bo moj Social pomimo tego, ze dostalam go na W&T jest czysty tzn. nie ma tej adnotacji o autoryzacji ciekawe jak czesto im sie zdarzaja takie pomylki w INS?

moj tez nie ma zadnej adnotacji a bylam na WAT :wink:

pozdro! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Witam wszystkich:)

Jackie z nieba mi spadlas,az zarejestrowalam sie na forum :) Pol dnia kopie w necie w poszukiwaniu informacji na temat "darowania" nielegalnej pracy,po poslubieniu obywatela.Czy moglabys prosze podac jakis link do przepisu,ktory to reguluje? To dla mnie bardzo wazne,bo dzis mialam interview i Pani Oficer byla bardziej zainteresowana moja wczesniejsza nielegalna praca niz malzenstwem :clever:

I nastepne pytanie,czy ktos moze orientuje sie co dokladnie obejmuje FBI name check??? Nie dostalam dzis pieczatki w paszporcie z tego wlasnie powodu,ze moje name check ma status pending.I teraz zastanawiam sie,czy sprawdzana jest tylko przeszlosc kryminalna co mialoby sens,czy sprawdzana jest dokladnie moja cala przeszlosc odkad przekroczylam granice US???

Bardzo prosze o jakiekolwiek info,jesli ktos wie,bo mnie nerwy zjedza....

EDIT: nevermind,juz znalazlam ;) podaje linki dla zaintereswanych:

http://www.uscis.gov/graphics/formsfee/for...files/i-485.pdf

http://www.uscis.gov/graphics/howdoi/LPRel...igibility.htm#j

ale o FBI name check nadal nic nie mam,wiec prosze o pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale o FBI name check nadal nic nie mam,wiec prosze o pomoc:)

A gdzie mialas rozmowe? Czesc ludzi czeka na karte pare tygodni inni dostaja od razu, ale to zalezy od biura gdzie mialas rozmowe. Poszperaj na visajourney.com zwlaszcza w timelines i forum AOS. Ja czekalam prawie 2 miesiace po rozmowie w Garden City NY.

A o FBI check poczytasz tu:

http://www.uscis.gov/graphics/publicaffair...hecks_42506.pdf

Powodzenia

Krysia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KW dziekuje bardzo,ten link troche mi wyjasnil.Interview mialam w Manchester NH, ich processing dates wskazuja na to,ze minelo 30 dni od daty kiedy ja zlozylam wiec zgodnie z visajourney musze zaczekac 4 miesiacy od daty interview i jesli do tego czasu FBI nie przysle raportu to moge zaczac dzialac zgadza sie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...