Skocz do zawartości

wiza dla dziecka niepelnosprawnego


Rekomendowane odpowiedzi

gocharynka, ja nadal tu czegoś nie rozumiem. Piszesz, że chcesz z siostrą wyjechać na stałe... i masz zamiar ubiegać się o wizę turystyczną??? A potem... zostaniesz tam z nią nielegalnie??? (Bo nie zalegalizują Ci pobytu). Skoro masz tam chłopaka i chcecie być razem, to starajcie się o wizę K1 (jeżeli jest on obywatelem USA) Procedura długo nie trwa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rozmowie z konsulem chcialam wykorzystac to ze mala jest niepelnosprawna i chce ja tam rehailitowac bo juz tam bylam i widzialam dobre osrodki rehabilitacyjne. Przeraza mnie troche zbieranie dokumentow o leczeniu bo kazdy mi powie po co panie do stanow chce jechac rehabilitaowac jak mozna tu na miejscu.

Większy problem to fundusze na rehabilitację. Konsul raczej nie wyda wizy jeśli stwierdzi że nie macie pieniędzy na leczenie. Jak to u Was wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zle nie wyglada fundusze sa problem polega na tym czy starac sie o wize w celach rehabilitacyjnych czy turystycznych?

Jeżeli macie sponsora, to może rzeczywiście delfinoterapia jest tu dobrym pomysłem (chyba że konsul stwierdzi, że taką samą terapię można przeprowadzić gdzieś w Europie...?). Cel turystyczny byłby chyba dziwnym rozwiązaniem, ale to tylko moja opinia. Tak czy inaczej cele turystyczne i rehabilitacja podlegają pod B2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli macie sponsora, to może rzeczywiście delfinoterapia jest tu dobrym pomysłem (chyba że konsul stwierdzi, że taką samą terapię można przeprowadzić gdzieś w Europie...?).

To ja mam w takim razie kontrargument - po jaką cholerę w ogóle jechać do USA? Chcemy zwiedzić Disneyland - w Europie też mają, itd. itd. ;)

Zawsze można powiedzieć że poznaliśmy ludzi w ośrodku rehabilitacyjnym, że budzą nasze zaufanie itp. Wykazać się dużą wiedzą na temat konkretnych terapii w danym ośrodku. Można gadać bądź co, byle nie kłamać. No po prostu przekonać konsula żeby dał tę wizę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...