Skocz do zawartości

Pytanie do Kariny


happy_woman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !Mam na imie Agnieszka ,wiem ze jestes prawnikiem imigracyjnym.W zwiazku z tym mam pytanie .Oboje z mezem jestesmy sponsorowani przez mame meza, ktora jest obywatelem.Sprawe obserwowalismy na USCIS Case Status Service Online.Od jakiegos czasu kategoria F2B nie jest realizowana.Moze orietujesz sie co sie dzieje i dlaczego to zawiesili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem co masz na mysli. Kazda kategoria jest realizowana.

Sprawa wyglada tak:

1. Mama zlozyla na Was petycje do USCIS.

2. Petycja I-130 musi byc zatwierdzona. Ile czasu to zajmie to nie ma znaczenia, bo i tak czekaja was lata czekania na wize imigracyjna. Lata czekania dlatego, ze ilosc Green Card (czy tez wiz imigracyjnych) dla Waszej kategorii jest ograniczona, a wplywa zawsze wiecej aplikacji niz jest mozliwe wydanie wiz. Dlatego tez czesto jest zastoj tak w USCIS jak i w NVC (sprawdza sie to w Visa Bulletin)

3. Po zaakceptowaniu petycji wasza sprawa jest przenoszona do NVC. Jestescie w kategorii 'zonate dziecko obywatela'. I tam sprawdzacie juz wszystko.

To, ze daty sie 'nie ruszaja' jest spowodowane tym, ze oni za 'zawaleni' praca i maja duzo aplikacji, ktore wplynely wczesniej niz wasza. Sprawy sa rozpatrywane, ale tak ja mowie: jest bardzo duzo aplikacji wiec nie ruszaja zadnych dat.

Nie jestescie w kategorii F2B. Jestescie w kategorii F3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak masz racje to nie jest kategoria F2B bo ta jest na kawalera.Juz wszytko mi sie miesza .I wlasnie na kawalera moj maz dostal papiery do zalatwiania jak mieszkalismy w POlsce,ale byl juz ozeniony ze mna wiec kolejka idzie od poczatku. Wiec petycja byla zlozona w sierpniu 23 2001 , a zatwierdzona pazdziernik 21 1999.I od tego czasu czekamy na jakis "ruch" .Tak jak napisalam poprzednio sprawe obserwujemy na stronie imigracyjnej Nebraski(bo tam jest nasza sprawa rozpatrywana) .Case type jest I 130 i wlasnie od pewnego czasu ta kategoria jest wyeliminowana,nie ma ani tego numeru ani dat rozpatrywania .JUz sie martwie ze jest tak jak mowisz spraw ogromnie duzo w porownianiu do przyznawanych wiz.Ale my czekamy juz 7 lat i cierpliwosci juz brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak masz racje to nie jest kategoria F2B bo ta jest na kawalera.Juz wszytko mi sie miesza .I wlasnie na kawalera moj maz dostal papiery do zalatwiania jak mieszkalismy w POlsce,ale byl juz ozeniony ze mna wiec kolejka idzie od poczatku.

Nie musialo tak byc - wystarczylo - jesli twoja tesciowa byla obywatelka - przenisc petycje do innej kategorii, ale data zostawala ta sama czyli wczesniejsza. Kto wam w ogole to wypelnial?  

Wiec petycja byla zlozona w sierpniu 23 2001 , a zatwierdzona pazdziernik 21 1999.

Jakim sposobem petycja zlozona w 2001 roku byla zatwierdzona w roku 1999?

I od tego czasu czekamy na jakis "ruch" .Tak jak napisalam poprzednio sprawe obserwujemy na stronie imigracyjnej Nebraski(bo tam jest nasza sprawa rozpatrywana) .Case type jest I 130 i wlasnie od pewnego czasu ta kategoria jest wyeliminowana,nie ma ani tego numeru ani dat rozpatrywania .JUz sie martwie ze jest tak jak mowisz spraw ogromnie duzo w porownianiu do przyznawanych wiz.Ale my czekamy juz 7 lat i cierpliwosci juz brak.

Agnieszko, jak slowo daje nie moge sie polapac w twojej sprawie - tu byl w Polsce, byl kawalerem, tu jest zonaty, tu od nowa petycja wczesniej zatwierdzona, a pozniej zlozona. Czy ty jestes w USA? Zrob mi przysluge: napisz po kolei co bylo czyli: 1) maz byl kawalrem, jego mama byla rezydentem, zlozyla petycje na niego w roku 1999. 2) petycja ma date zlozenia XXX, zatwierdzona byla XXX. 3) pobralismy sie w roku XXX. itd.

Wtedy moze bede Ci mogla cos pomoc, bo jak na razie mamy tu maly mess z twoimi informacjami a nie chce Ci czegos powiedziec nie tak jak ma byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje to kompletny mess tak zreszta jak i nasza sprawa.Sprobuje jeszcze raz od poczatku,mam nadzieje ze niczego nie poprzekrecam. Mama mojego meza jest tu w USA od 15 lat.Wylosowala zielona karte na ktora przyjechal maz tesciowej i jej corka 15 lat.MOj maz zostal w POlsce gdyz zielona karta go nie objela ze wzgledu na wiek (moze to i dobrze bo bymy sie nie poznali :) ).Zaraz jak tu przyjechala zlozyla petycje na syna(jeszcze kawalera).W tym czasie my zmeczeni juz chodzeniem ze soba przeszlo 5 lat postanowilismy sie pobrac (1995).I chyba tu popelnilismy zasadniczy blad gdyz nie zglosilismy tego w urzedzie imigracyjnym.W 1999 roku moj maz dostal papiery na kawalera(mieszkalismy wtedy w Posce) ,oczywiscie nie mogl tego realizowac bo juz kawaleram nie byl.W tym samym roku tesciowa zostala obywatelem i dala znac w Imigration o tym ze syn jest juz zonaty. Czyli petycja zlozona w 1999 roku ale przyjeta w 2001.Czyli tak na prawde to czekamy prawie 5 lat wg moich obliczen. To tak pokrotce nasza sytuacja na dzis. Martwi mnie tylko dlaczego case type:I 130 nie jest realizowana,a moze jest mozliwosc sprawdzenia tego gdzies indziej .Dziekuje Karino za odzew na moje posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...