Skocz do zawartości

Zaświadczenie o zdolności prawnej dla rozwodnika(USA)


Kaja81

Rekomendowane odpowiedzi

Gocharynka,

ja do slube to mam takie przekonanie ze wiekszego to juz chyba nie mozna miec:))i cale szczescie:))

Dlatego zalezy mi na tym zeby to odbylo sie jak najszybciej...jak wiekszosci nas na tym portalu:)))

Czy chcesz mi powiedziec ze wyjazd do US na turystycznej i slub tam nie jest taki straszny???

Bo ja sie troche martwie tymi wszystkimi procedurami tam i ze moj angielski nie bedzie wystarczajacy.Moj narzeczny mnie rozumie ale mze urzednik nie bedzie taki wyrozumialy:((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Wiem ze to nielegalne i dlatego juz na poczatku postanowilsmy ze tego nie zrobimy.Dlatego chcemy wziasc slub w Polsce,zebym mogla tam spokojnie pojechac i nie denerwowac sie tymi wszystkimi "przesluchaniami" po slubie w US.Teraz tylko przeraza mnie ten czas jaki bede musiala tu spedzic czekajac na slub a potem jeszcze ze trzy miesiace na wyjazd.Z planowanych kilku miesiacy robi sie caly roku...i dlatego przychodza takie mysli do glowy...

Pomyslam ze sprobuje dostac wize studencka i polece tam kontynowac nauke angielskiego,bedziemy razem i bedziemy czekac na wydanie decyzji przez polski sad.Nie wim tylko jak trudno jest dostac wize studencka....

Kaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy,

Dla wielu moje pytanie wyda sie banalne i glupiutkie za co przepraszam ale w wielu tematach ktore czytam przewija sie "two year rule" czy ktos mi moze wytlumaczyc o co to chodzi i gdzie sprawdzic czy mnie to tez dotyczy.Z tego co zrozumialam to ma duze znaczenie,wiec jesli zdecyduje sie ubiegac o K1 to dobrze byloby to wiedziec:0

Z gory dziekuje za odpowiedz i cierpliwosc:)))

To forum to wybawienie dla takich zieloniutkich osob jak ja:))))

Kaja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Sad musi sie zwrocic droga formalna do Ministerstwa Sprawiedliwosci w US o przeslanie prawa obowiazujacego w danym stanie i to moze potrfac(to taka ciekawosta)."

My sami pisalismy do ambasady o te papiery i przyslali w ciagu 2 tygodni. Jezeli przez sad to bedzie dluzej ale nie wiem o ile.No i dowiedzcie sie dokladnie co z rozwodem w Stanach. Uznanie go w Polsce moze byc konieczne.Tylko nie wiem czy panie w sadzie to wiedza. Moze mozna umowic sie z sedzia? moj maz tak zrobil i w koncu dowiedzial sie wszystkiego co bylo potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybka,

czy jezeli ja zwroce sie do ambasady o przeslanie mi prawa obowiazujacego w danym stanie to oni przesla ja do mnie czy do sadu,bo w moim sadzie powiedzino mi ze to musza zalatwic droga formalna zeby sad mial pewnosc ze pochodzi to z "pewnego" zródła.

Czy wy rowniez potrzebowaliscie uznania wyroku rozwodowego przez sąd polski???

Dziekuje za wszystkie informacje :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maz napisal maila do ambasady ze potrzebuje akt prawnych w sprawach rodzinnych. Zaznaczyl ze jest to potrzebne do slubu w Polsce. I oni przyslali chyba 3 strony kserowane z kodeksu po angielsku. Tlumacz przysiegly to przetlumaczyl i sad to przyjal. Sedzia mowila zebysmy to sami zalatwili bo tak bedzie szybciej.

Co do rozwodu to moj maz bral slub i rozwod w Polsce i nie bylo problemow. Byc moze samo tlumaczenie wystarczy. Nie jestem pewna a tak jak pisalam wczesniej, panie w sadzie nie na wszystkim sie znaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krysiu,weszlam na twoja strone i troche sie podbudowalam,bo wczesniej czytalam ze osoby czekaly strasznie dlugo na przeslanie dokumentow ze US do naszej ambasady -nawet 8 miesiecy.To mnie troche przerazalo,tak strasznie dlugi proces cry:

jak sie postarasz to zalatwisz w 3 miesiace od zlozenia wniosku

:oraz to ze my znamy sie 6 miesiecy.Od tego czasu ja bylam raz tam a on dwa razy w Polsce,troche sie boje czy to bedzie wystarczajaco dluga znajomosc dla nich...
To calkiem niezly wynik, znam pare ktora znala sie rowniez kilka miesiecy i dostali, dostac K1 nie jest wcale tak trudno. Oficjalnie wystarczy jedno spotkanie i jedno wspolne zdjecie. Obywatel USA sklada na ciebie petycje i gwarancje finansowe to podstawa
Moj narzeczony mieszka w San Diego i nie mamy pojecia ile czasu moze zajac tam rozpatrywanie jego wniosku...ale pewnie trzeba bedzie o tym pomyslec i jezeli sie zedecydujemy to zaczac dzialac jak najszybciej:)

Zajzyj na ten link, tu sa zeczywiste statystyki z forum visajourney, wyglada ze tam ostatnio czeka sie 3 miesiace na interwiev( wow w porownianiu do Nowego Jorku to expres), poza tym czasami zdaza sie ostatnio w Kaliforni ze zatwierdzaja bez rozmowy. Moze K1 wcale nie jest dla ciebie taka zla.

http://www.visajourney.com/timeline/aoslis...8%2C9%2C10%2C11

Krysia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KW,

Tak sobie pomyslam czy mozesz mi cos wiecej napisac o tym slubie w Dani,jak dlugo trwalo zalatwienie wszystkiego?Czy moze wyglada to  troche tak jak w Las Vegas?:lol: Czy mieli pozniej jakies problemy juz na miejscu na Ukrainie z dostaniem pozwolenia na wyjazd do US?

MOze jak tak pomysle o slubie w Dani:)))))

Jak juz szalec to szalec:))))))

Kaj

Duzo nie wiem ale jest Google wiec znalazlam to:

http://www.heiraten-leicht-gemacht.de/engl...h/ueberuns.html

wants to help all bi-national couples who have difficulties to get married in Germany or in other European countries. We will show you the way to a fast, legal and unbureaucratic marriage.

Bi-national couples in Germany or in other European countries need to master endless bureaucratic hurdles to get married. The main problem here in Germany seems to be the 'Ehefähigkeitszeugnis' (a certificate which formally enables you to marry) from the home country of the non-German partner.

The latter is rather easy and legally possible to avoid when getting married in DENMARK. This is where our concept starts. We would like to show you an easy, unbureaucratic and cheap way to get married in Denmark."

Over there you only need the following documents:

Passport or national ID

Birth certificate

Confirmation of residence in Germany or any other European country

Divorce certificate, if applicable

These documents can be presented in either Danish, English or German language. Documents in other languages have to be translated by a accredited translator in one of the official languages. The wedding ceremony itself will be held in either German, Danish or English. For all other languages you need to engage an accredited translator.

Z tego co poczytalam to Danie bardzo w tych celach lubia niemcy i rosjanie

K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...