Skocz do zawartości

najlepsze / najbardziej przyszłościowe zawody w USA


greatboy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

LPN - Licensed Practical Nurse

RN - Registered Nurse

Informacje na temat pielęgniarstwa znajdziesz tu:

http://www.allnursingschools.com/

Sama sie tym interesuję bo poważnie się zastanawiam nad zmianą zawodu :(

Mam dość ślęczenia nocami przed komputerem (jestem grafikiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pielengniarki zarabiają dobrze?

IMO nie ma co wszystkiego przeliczać na pieniądze. To jest zawód w którym pracę znajdziesz bez problemu, a to chyba też ważne. Groszy nie płacą :( Pamiętaj że nie można porównywać obowiązków i pozycji pielęgniarek w Polsce i w USA, bo to jest niebo a ziemia.

w usa dobrze zarabiać do powyżej 100/110tyś $$$ rocznie

Zgadzam się, ale nawet po prawie, medycynie czy informatyce nie jest tak że masz taką pensję gwarantowaną, a nawet gwarantowaną pracę w swoim zawodzie. Trzeba być dobrym ;) Jak zresztą w każdym zawodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wielu osob kariera w zawodach medycznych nizszego szczebla jest atrakcyjna takze z powodu dobrych ubezpieczen zdrowotnych i emerytalnych. Dlatego tak duzo ludzi, ktorzy nie maja dobrych zawodow ani 4-5 lat na studiowanie przekwalifikowuja sie np w kierunku sonografii czy medycyny nuklearnej. Moze to nie jest jakas wielka kasa, ale szanse zatrudnienia duze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie czy ktos mnie bedzie chcial przyjac na 4 miesiace z w miare wysoka pensja  :wink:

Mój kolega pracował w zeszłym roku w Urzędzie Miasta w USA-załatwił sobie jako druga pracę, ale zarobki nie były jakies bardzo wysokie-powiedziałabym, że porównywalne. Miał dostać podwyżkę, ale jakoś ciężko z tym było-miłą chyba dostać $12 za godzinę, ale w końcu nie iwem czy dostał. W tym roku miał jechać do nich jako do głównych pracodaców, ale w końcu nie jedzie, więc nie wiem ile by mu zaproponowali.

Próbować zawsze warto :wink:

no, zdecydowanie probowac bede :( w zeszlym roku startowalam od 12/godzine, wiec mam nadzieje nie bedzie tak zle :wink:

do zobaczenia w reno 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam zawod prawnika :( Zarobki (jesli ktos wie co robi i jak sie to robi) to sa grube tysiace. Ale sama szkola w USA to okolo $30 tysiecy rok (przecietnie).  

Znam jednak prawnikow, ktorzy pracuja u mojego meza nie w swoim zawodzie, tylko jako stocks traders i maja z tego wieksze pieniadze niz pracowaliby w zawodzie prawnikow.  

Moj maz twierdzi, ze informatyce przyszlosc. Latwo znalezc prace a zaroki sa spore. Np. firma mojego meza zatrudnia ponad 200 informaykow tylko w NJ i NY. A maja jeszcze oddzialy w kilku innych stanach. Przecietny informatyk (3 lata praktyki) na start ma tam $85,000 plus 401K plus ubezpieczenie medyczne i na zycie plus 21 dni wolnego rocznie (wakacje, sick days, personal days), ma tez jakas czesc akcji (co mniej wiecej rocznie daje ok. $40,000) raz bonus po roku pracy (okolo $30-80 tysiecy - zaleznie od rodzaju pracy).

Znam osoby z 5 letnim stazem, ktore maja tam na rok ponad $200 tysiecy plus bonusy. Oczywiscie wiekszosc osob ma kontrakty, ktore w jakis sposob chronia przed zwolenieniem. Ale to tylko tak na marginesie jesli chodzi o informatykow.

informatyk to przyszłość? informatycy napewno będą mieć prace ale ich zarobki będą spadać z powodu outsourcingu nie wiem czy spotkałaś się z tym pojęcie ale w usa to jest coraz większy problem firmy takie jak IBM microsoft ba nawet intel przenoszą swoje centra badawcze nad oprogramowaniem do krajów rozwijających gdzie spokojnie płacą ludziom 15x mniej niż w usa, to że sytuacja z praca jako informatyk jest dobra nie znaczy że tak będzie zawsze, informatyków jest coraz więcej ale dla tych naprawde dobrych zawsze będzie praca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że sytuacja z praca jako informatyk jest dobra nie znaczy że tak będzie  zawsze, informatyków jest coraz więcej ale dla tych naprawde dobrych zawsze będzie praca.

Ale tak samo jest z każdym tzw. dobrym zawodem. Od kuzyna mojego ojca, który jest lekarzem w USA, wiem jak wygląda szukanie pracy po medycynie. Po pierwsze trzeba załapać się na staż - tu nastepuje pierwszy przesiew, bo biorą tych najlepszych. Po stażu też zostawiają sobie tylko tych którzy są najlepsi, reszta - adios, szukaj sobie pracy gdzieś indziej. Chętnych jest zawsze więcej niż miejsc, a jest dość silna konkurencja w postaci lekarzy z zagranicy, np. Hindusów. Wiele z nich zna znakomicie angielski i jest dobrze przygotowana od strony zawodowej. Co jeszcze istotne - wielu nich zgadza się przynajmniej na początku pracować za mniejsze pieniądze.

Ponieważ drugi kuzyka ojca jest prawnikiem :( i też coś kiedyś przebąkiwał o pracy w zawodzie, to i jakieś mętne pojęcie o sprawie mam (jak coś mówię źle to pewnie Karina zweryfikuje). Z tego co facet mówił wynikało że szansę na pracę w zawodzie mają Ci którzy są dobrzy, a przebierać w ofertach pracy jak w ulęgałkach mogą Ci po renomowanych szkołach prawniczych, którzy byli czołówce na roku.

Żaden zawód ani żadne studia nie gwarantują automatycznie dobrej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że sytuacja z praca jako informatyk jest dobra nie znaczy że tak będzie  zawsze, informatyków jest coraz więcej ale dla tych naprawde dobrych zawsze będzie praca.

Ale tak samo jest z każdym tzw. dobrym zawodem.

w przypadku informatykow to przynajmniej na razie jest tak, ze nawet ktos, kto byl na szarym koncu moze zostac szeregowym coderem ... jednak on nie ma zadnych mozliwosci awansowania...

a dla tych dobrych wiadomo, praca zwsze sie znajdzie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie padlo w formie bardzo europejskiej.... bo to sie mowi ze ten zarabia dobrze w angli, ten we francji itp... w usaq nie ma takiego pojecia kto ile zarabia jedne mnie czy wiecej.... naprawde na to pytanie nie ma odpowiedzie jaki zawod w usa jest przyszlosciowy i naprawde dobrze platny... tutaj wlasnie jest ten luksus ze nikt nie patrzy na to ile sie zarabia czy ja wiecej czy tamten mniej to nikogo nie obchodzi po pierwsze a po drugie nawet ta mniej platna praca daje taki dochow ze mozna zyc godnie i bez stresow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...