Skocz do zawartości

zarobki w usa


jadzia83

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 60
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
mam do was pytanie jadac na 3 miesiace do usa mieszkajac u kogos czyli odpada zakwaterowanie wyzywienie ile mozna zarobic zaznaczajac ze nie jedzie sie tam na wakacje i nie bedzie problemow z praca

Zależy od stawki i od ilości godzin. Średnio 40h/tydzień stawka 8$. Trzeba policzyć jakieś 10 tyg. (odliczając 2 na znalezienie pracy, czasami są różne problemy, przypadki losowe). Zarobisz jakieś 3-3,5 tys. Ile z tego wydasz a ile przywieziesz do Polski, Twoja sprawa (mówię oczywiście statystycznie; jak Ci się uda, możesz zarobić np. 1 tys.$ więcej oczywiście...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam do was pytanie jadac na 3 miesiace do usa mieszkajac u kogos czyli odpada zakwaterowanie wyzywienie ile mozna zarobic zaznaczajac ze nie jedzie sie tam na wakacje i nie bedzie problemow z praca

dokladnie to: od 0, przez minimum socjalne, srednia krajowa, po kilka srednich... czyli tyle co w Polsce... no troche wiecej szczegolow!

nara, heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja troche nie rozumiem pytania ile mozna zarobic w usa... tyle na ile zapracujesz to zalezy od pracy jako kobieta nie sadze zebys znalazla prace za wiecej niz 10$/h i to jak bedziesz miala duzo szczescia.... a teraz sobie policz ile bedziesz pracowala ile godzin i masz swoj dochod....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jako kobieta nie sadze zebys znalazla prace za wiecej niz 10$/h i to jak bedziesz miala duzo szczescia....

Housekeeping- większości moim znajomym z tipsami wychodziło ponad 10$/h (zazwyczaj na tej pozycji przeważają kobiety)

Kelnerki- j.w. a nawet więcej (zazwyczaj na tej pozycji przeważają kobiety),

Nawet za malowanie farbkami zmywalnych tatuaży jest 10$ + tipsy (co prawda małe i nie zawsze no i trzeba mieć jakieś umiejętności czy talent, ale zazwyczaj przyjmują kobiety)

Nawet w malutkim Rehoboth w głupim supermarkecie jako kasjerka jest 11,10$ podstawy + premie, łącznie wychodzi powyżej 12$/h – (zazwyczaj przyjmują kobiety) itd.

Tak sobie myślałam nad pracami które są lepiej płatne dla mężczyzn lub chętniej ich przyjmują. I poza kuchniami i budowami nic mi nie przychodzi do głowy. Oczywiście kobieta może pracować na kuchni czy mężczyzna jako kelner ale jednak często na pewne stanowiska „milej” widziane są osoby danej płci.

Mógłbyś napisać o co Ci dokładnie miałeś na myśli, chodzi mi o te kobiety ?

Bo moim zdaniem nam kobietkom jest łatwiej :o

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agatenka feminizm przez ciebie przemawia... no ale rozumiem to... a jadzia chyba jedzie na 3 miesiace na wizie turystycznej... wiec... pewnie nie ma ssn... kobietom latwiej ?? agatenka nie wiem skad wzielas takie stawki no ale... gratuluje rozeznania i nic tylko agencje pracy otworzyc... wiesz bo realia tu wygladaja inaczej... i niestety nie kolorowo dla kobiety w usa... chyba ze ma ssn, i bardzo dobry angielski wtedy mozna walczyc a tak ?? co ?? plejsy....

akurat tym razem zgodze sie z monroe... bo 8$ za godzine dla kobiety to jest czasami juz dobra stawka... a ty mylisz troche pojecia bo na w&t ok moze i jest 10$ gdzies tam ale napewno nie na housekeeping... 10$ to nawet z tips nie wychodzi... chyba ze pracujesz w Hiltonie na GZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jadzia chyba jedzie na 3 miesiace na wizie turystycznej... wiec... pewnie nie ma ssn

Nie czytałam jej innych postów. Napisałam ogólnie, zacytowałam twój post więc to co napisałam tyczyło się twojej wypowiedzi.

Średnio 40h/tydzień stawka 8$

Z tym też jak najbardziej się zgodzę, ale nie uważam tak jak ty, że znalezienie pracy za 10$ graniczy z cudem.

agatenka nie wiem skad wzielas takie stawki no ale... gratuluje rozeznania...

Rypson z miasteczka oddalonego od miejsca w którym mieszkasz o 18 mil,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ejjj smiesz zartowac ze w rohobto albo w bb takie stawki sa... albo ci ktos naopowiadal albo nie dokonca pamietasz jak tam jest... ja mieszkam w sua wiem jak jest z praca dla kobiet i nie mowie tu o w&t i miastach typu OC rohobot czy bb bo to prace sezonowe... wiec jesli tam sa takie stawki bo w OC napewno takich nie ma to bardzo fajnie tylko troche mi sie nie chce wierzyc daj konkrety zadzownie zapytam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ejjj smiesz zartowac ze w rohobto albo w bb takie stawki sa...

ejjjjjj wyobraź sobie że śmiem...

albo ci ktos naopowiadal albo nie dokonca pamietasz jak tam jest...

uwierz że doskonale pamiętam jak tam jest...

ja mieszkam w sua wiem jak jest z praca dla kobiet i nie mowie tu o w&t i miastach typu OC rohobot czy bb bo to prace sezonowe...

a ja nie mieszkam i mówię właśnie o pracach sezonowych

wiec jesli tam sa takie stawki bo w OC napewno takich nie ma to bardzo fajnie tylko troche mi sie nie chce wierzyc daj konkrety zadzownie zapytam....

Ależ proszę bardzo:

Giant Food, Super G - 302-227-5950

Smoothie Hut – są na 2 outletach, niestety nie mają telefonu, ale zawsze możesz osobiście zapytać

Bellmoor Inn – 302-227-5800

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy gdzie sie jedzie.

na cape cod kazda gowniana praca sezonowa to 7-8$ (burger king, subway - i to na sam poczatek tylko). za housekeeping 8-10$. w stop n' shop na kasjera 8$. itd. pracujac jako kelnerka na pewno o wiele wiecej zarobisz (100-150$ srednio - na wieczorne zmiany pewnie - ale tez zalezy co to za restauracja i gdzie).

ja tez uwazam ze kobietom jest latwiej znalezc prace. facetom latwiej tylko znalezc prace na budowie, albo na statkach czy w kuchni (i profesjach jak np. elektryk - ale to juz nie wakacyjna praca). we wszystkich innych pracach sezonowych gdzie jest customer service zatrudnia sie chetniej kobiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...