Skocz do zawartości

Matka z GC co z nieletnim dzieckiem???????


Karolina26

Rekomendowane odpowiedzi

Moja mama za dwa miesiace dostanie GC z tego tytulu, ze jej corka jest obywatelem U.S.A.. Razem ze swoim synem (15) lat przebywaja w U.S.A. do tej pory jako turysci, czy on jako nieletni syn ma jakiekolwiek prawo aby starc sie o GC?, czy moze przysluguje mu jakas visa?, prosze o odpowiedz, bardzo dziekuje - Karolina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja mama za dwa miesiace dostanie GC z tego tytulu, ze jej corka jest obywatelem U.S.A.. Razem ze swoim synem (15) lat przebywaja w U.S.A. do tej pory jako turysci, czy on jako nieletni syn ma jakiekolwiek prawo aby starc sie o GC?, czy moze przysluguje mu jakas visa?, prosze o odpowiedz, bardzo dziekuje - Karolina

Nie wiem czy ta corka i syn matki sa rodzenstwem, jezeli sa to dlaczego siostra nie sponsorowala brata? Jezeli chlopak nie byl na petycji, to z czego sie orientuje jego matka bedzie musiala zlozyc petycje na niego a chlopak bedzie musial czekac na GC w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kazda osobe musi byc zlozona petycja. Nikt nie dostanie gc automatycznie. Jezeli nie zlozono na brata petycji to nie otrzyma gc z mama.

Niestety nie jest to prawda. Jesli dziecko jest niepelnoletnie wtedy nie potrzebuje osobnej petycji. Dziecko wlacza sie do petycji rodzica kiedy dokumenty sa juz w NVC (badz wczesniej jesli jest to mozliwe). Trudno aby ciotka wystawiala petycje na siostrzenca. Podobnie trudno aby dziadek wystawil osobna petycje na wnuka. Jesli matka ubiega sie o GC wtedy do petycji wlacza sie syna i wraz z matka dostanie on GC. Jednak nie rozumiem dlaczego dziecko do tej pory nie jest wlaczone do tejze petycji.

Dziecku nie przysluguje zadna osobna wiza jesli matka dostanie GC a dziecko nie dostanie jej 'dzieki' niewlaczeniu go do petycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...