Skocz do zawartości

mam pytanko-czy konsul wie kiedy ostatnio ktos staral sie o.


Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa wygląda tak.. Byłam ostatnio na rozmowie w ambasadzie, decyzja odmowna, choć Pan nawet nie raczył zapytać o jakiekolwiek dokumenty, a wydawałoby się, ze praca od 2 lat na czas neiokreślony, dość wysokie zarobki i moje częste podróże po Europie w czasie urlopu potwierdzaja jednak to, że związki z Polską mam silne, skoro ciągle tu wracam. Oczywiście konsul zapytał ile lat pracuję, kim jest dal mnei osoba, do której jade [wujek] no i czy mieszkam sama. Po czym z uśmiecham na twarzy poinformował mnie, że mu bardzo rpzykro ale nie tym razem. No cóż, jedyne co mogłam w takiej sytuacji zrobić to również ładnie sie do niego uśmiechnąć i życzyć mu miłego dnia.

Chodzi mi jednak o to, studiowałam tu na dwóch kierunkach, jeden mam ukończony [adekwatny do wykonywanego zawodu], drugi musiałam przerwać po dwóch latach ze wzdlędu na pracę, jednak wracam ponownie od tego roku, tylko, że już na studia zaoczne.

Czy skoro zmienia mi sie sytuacja, mogę ubiegać się ponownie o wizę wcześniej niż po roku? Teoretycznie wiem, że tak, ale czy to ma sens?

Dodam, że mój wujek jest tam od wielu lat obywatelem amerykańskim, chciałabym zatrzymać sie u niego, ale większość czasu jednak spędzić na wycieczce objazdowej po USA wykupionej w biurze polonijnym w NY. Czy najpierw wykupić taka wycieczkę przed wizytą w ambasadzie?

Szczerze to już sama nie iwem, skoro i tak mogą mnie nie poprosić o żadne dokumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malami jak chcesz być przekonująca z tą wycieczką to wykup tygodniowe wczasy na Hawajach za 5000$ (jak stać cię na wczasy objazdowe to na pewno stać cię i na to) i zadeklaruj że bierzesz ze sobą drugie tyle , wtedy może konsul uwierzy że jedziesz na wakacje, a nie dorabiać na czarno u wujka. A oczewiście będąc tam możesz sobie polecieć do rodzinki, bo jak pewnie wiesz Hawaje to terytorium US.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie, ale czy starac sie już po pierwszym semstrze [mój to będzie 5] czy jednak po calym roku no i oczywiscie isnieje też szansa, żeby złożyć jak tylko mnie wpiszą na liste studentów ponownie.

I jeszcze jedna sprawa czy wtedy wpisywać praca i studia czy tylko studia ?

[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienic sobie PESEL i paszport i juz nie bedzie was w komputerze ambasady, ale to tylko w przypadku tych, co nie pozostawiali odciskow w ambasadzie.

Kiedys jak PESELI nie bylo w paszportach, to mozna bylo pdoac inny pesel i lazic z nowym paszportem starac sie o wize. Moj wujaszek mial kolezanke w biurze paszportowym i ma swoja kolekcje 19 paszportow w barku. Paszporty wyrabial co tydzien na poczatku lat 90tych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...