Skocz do zawartości

Emigracja do usa


darek_189

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problem ktory mnie juz meczy od dluzszego czasu mianowicie mam zamiar wyjechac w przyszlosci na stale do usa lecz nie mam tam rodziny ani znajomych. Jestem jeszcze w szkole sredniej wiec mam zamiar z poczatku wyjechac jakims programem wyjazdowym ale zastanawia mnie ciagle czy pobyt jakims programem pomoze mi w przyszlosci (po ewentualnym ukonczeniu studiów w polsce ) w otrzymaniu obywatelstwa lub zielonej karty. Prubowalem znalesc podobne tematy ale nie udalo mi sie dlatego zakladam ten temat ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. ucz sie angielskiego i zrob toefla zamiast fce/cae/cpe. ja mam cambridge i tu niestety nie robi.

2. wyjedz na program - zlapiesz kontakty i legalny ssn.

3. jesli chcesz zyc w usa to studia w pl sa strata czasu - lepiej zebrac kase na studia w usa.

4. poszukac pracodawcy ktory moglby cie sponsorowac na gc (choc to bedzie trudne)

5. ew. loteria lub slub z obywatelka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. jesli chcesz zyc w usa to studia w pl sa strata czasu - lepiej zebrac kase na studia w usa.

To zalezy co sie studiuje, ja po Akademi ekonomicznej nie mialam problemu, a w Polsce jest duzo taniej i studiuje sie prawie to samo.

A co do sposobow na obywatelstwo to polecam slub z obywatelem/ka

KW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

air: studiowanie w USA nie jest takie proste. koszty pobytu + opłaty za rok studiów to ponad 30 000$. przez wakacje mogę zarobić ok. 10 000 zł - jeśli znajdę pracę także zbieranie na studia u Stanach to nie to samo co na samochód czy komputer:-).

zawsze można skończyć studia tutaj. wyjechać sobie z papierkiem do GB, tam przez rok lub dwa gromadzić kapitał i jakimś sposobem(bynajmniej nie wiem jakim:-) znaleźć się w Stanach.

mam jeszcze pytanie odnośnie przyznawania wiz:

czy konsula obchodzi uregulowany stosunek do służby wojskowej? nie wiem czy po ukończeniu studiów dostanę od razu rezerwę także chciałbym wiedzieć.

z góry dzięki i pozdrawiam:-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie i to jest ten najwiekszy ból bo zeby studiowac w usa to najelpeij jest miec tam kogos z rodziny albo znajomego ( ja niestety nie mam ) zeby miec gdzie mieszkac itd I dodatkowo trzeba miec tam jakas prace dzieki ktorej mozna byloby sobie jakos te studia ufundowac a to jest chyba jak dla mnie nie mozliwe... Fakt zawsze pozostaje taka mozliwosc ze mozna pojechac do Anaglii poduczyc sie jezyka dorobic sie troche i uzbierac na te studia w usa bo wiadomo ze nawe jak ktos ukonczy studia tam i nie bedzie chcial juz tam zostac na stale to w polsce pewnie znajdzie zatrudnienie bo studia w usa to raczej dobry punkt w CV wiec studia w usa moim zdaniem i tak sa bardzo dobra inwestycja czy sie chce tam zostac czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...