Skocz do zawartości

Teoretyczna wygrana np. w Lotto i pobyt w USA


Teo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nurtuje mnie pytanie, jeśli mam teoretycznie dużo kasy wygrana w lotto,kasynie itd. przebywam w stanach legalnie na wizie turystycznej nie jestem przestępca a mam zamiar pomieszkać w USA Np. 2 lata czy jest to możliwe i jak załatwić status rezydenta. Nie chodzi mi o inwestowanie 1 mln$ , lipne małżeństwo itp. rzeczy tylko mieszkanie, zwiedzanie i wydawanie kasy.Wiem ze mając dużo kasy prawnik wszystko załatwi, ale pytanie to kieruje do was jako marzenie. Nie znalazłem takiego wątku na forum a pewnie każdy marzy o takiej historii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz teoretycznie duzo pieniedzy to niestety nie jest mozliwe abys mieszkal legalnie majac Green Card tylko dzieki temu, ze masz pieniadze. Prawnicy moga duzo ale nie ma cudow. O tym, ze cudow nie ma przekonalo sie juz setki amatorow Zielonych Kart, ktorzy uwierzyli, ze albo dostana Zielone Karty przez azyl albo poprzez wejscie na czyjes miejsce w kolejce o sponsorowanie. Teraz juz realniej patrza na swiat majac wezwanie do sadu w sprawie removal/deportation.

Jesli masz duzo pieniedzy i marzysz o Zielonej Karcie bedac legalnie wtedy mozesz albo zainwestowac pieniadze i dostac Green Card dla inwestorow, albo zrezygnowac z Green Card i byc np. na wizie studenckiej laczac przyjemne z pozytecznym czyli rozrywke i nauke.

Powodzenia i przede wszystkim wygraj szybko a pozniej bedziesz sie martwil (oby kazdy mial takie problemy :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko inwestycje pozwolą mieszkać w stanach legalnie to na jakich warunkach mieszka w USA np. Klinsman i wiele innych osób nie będący amerykanami?.

Odniosę się do słów kariny "Prawnicy moga duzo ale nie ma cudow"

a pamiętasz sprawe O. J. Simpson to był cud prawników :D

Jak wygram to naprawde mam z kim się dzielic :D ale o tobie czeklin nie zapomnę i wyślę do ciebie piękną kartkę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko inwestycje pozwolą mieszkać w stanach legalnie to na jakich warunkach mieszka w USA np. Klinsman i wiele innych osób nie będący amerykanami?.

Odniosę się do słów kariny  "Prawnicy moga duzo ale nie ma cudow"

a pamiętasz sprawe O. J. Simpson to był cud prawników :D

Jak wygram to naprawde mam z kim się dzielic :D ale o tobie czeklin nie zapomnę i wyślę do ciebie piękną kartkę;)

Zgadza sie tylko tu mowimy o prawie karnym jesli chodzi o Simpsona i to jest prawo precedensowe, a w Twoim przypadku chodzi o prawo imigracyjne gdzie niestety precedensow nie ma (az tylu). Zreszta O.J. Simpson mial chyba wiecej na koncie niz Twoja potencjalna wygrana w Lotto plus uklady i znajomosci. ;)) W sprawach imigracyjnych trzeba by co najwyzej przepisy zmienic pod Ciebie :)) Czyz wiec nie jest lepiej zainwestowac te jedyne pol miliona (na terenie malo uprzemyslowionym) badz milion $ i miec spokojny czas w Stanach? Jesli wygrasz kilkadziesiat milionow to i tak jesli wezmiesz cash dostaniesz duzo mniej pieniedzy, odlicz jeszcze podatek ... ale i tak pozyjesz kilka lat na przyzwoitym poziomie (no zalezy jak zyjesz :)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzo pieniedzy = legalny pobyt.... tak to wyglada bo nop wygrywajac w lotto.... nie dostaniesz pieniedzy jesli nie masz legalnych ssn.... zarobiles duzo pieniedzy... nikt ci nie pozwoli ich wywiezc wiec albo je stracisz albo zalegalizujesz swoj pobyt.... nikt nie pozwoli wywiezc ci z usa duzej ilosci p-oieniedzy nie ma szans wszelkie przelewy bankowe tez odpadaja.... kazdy kto ma wiecej niz 100 tysiecy dolarow na swoim nazwisku jest szczesliwym posiadaczem numerow identyfikacyjnych w FBI....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj rozmawiałem z kolega ze stanow i twierdzi ,ze jesli nawet wygram w lotto to nie zrealizuje wygranej bo na wizie turystycznej nie ma takiej mozliwosci i ze tylko obywatele USA moga . A jesli tak jest to czemu nie ma takiej informacji w kolekturach ze ta gra jest tylko dla amerykanow .dla mnie jest to dosyc dziwne bo pamietam jak w tv widzialem gosci z jakiegos kraju europejskiego jezdzili do sasiada bo byla kumulacja i kupowali na potege losy i nie mieli problemu z realizacj wygranej.

Co o tym sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Mega Millions napisane jest coś wręcz przeciwnego - cudzoziemcy podlegają tylko innym przepisom podatkowym.

Can non-US citizens play? What if a non-US citizen wins?

Yes, non-US citizens can legally play, and non-US citizens are eligible to win any prize offered in the game.

If a non-US citizen wins, they would claim their prize in the same manner that a US citizen would, but the taxes withheld would be different. For example, federal withholding for non-US citizens is a flat 30%. Also, individual states may have different tax structures for non-US citizens than they do for US citizens. Depending on which country the person is a legal resident of, there also may be tax treaties between the US and that other country which could be helpful in offsetting whatever the US tax liabilities are.

In short, non-US citizens can play and win Mega Millions. If a non-US citizen wins a large prize, they will be responsible for some amount of tax, which in the end will probably be an amount similar to what a US citizen would pay, but there are so many possible variations with international tax codes that you'll need to consult with a local tax attorney if you need to know a precise amount of tax liability.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...